رفتن به بالا

دهن کجی آمریکایی ها در سایه استراتژی ذلت در سیاست خارجی

هنوز هیچ کس توضیح نداده که تفهیم اتهام چه نیازی به گفتگوهای متعدد دارد. در حالیکه مسئولین بارها با اشتیاق تمام  آمادگی خود را برای ادامه این گفتگوها اعلام کرده اند، آمریکا بدون اینکه ذره ای از اصول خود کوتاه بیاید به افزایش تحریمها و تصویب قطعنامه علیه ایران میردازد و اتهامات گذشته خود را مبنی بر تحرکات نظامی ایران در عراق تکرار میکند.

 خبرگزاري فرانسه به نقل از يك مقام ايراني اعلام كرد، هيئت ايراني امروز بدون انجام گفت‌وگو با مقامات آمريكايي درباره اوضاع امنيتي عراق، بغداد را به مقصد تهران ترك كرد. خبرگزاري فرانسه به نقل از يك مقام نزديك به هيئت مذاكره كننده ايراني كه به هويت آن اشاره اي نكرد ضمن اعلام اين خبر دليل آن را مخالفت آمريكايي‌ها با برگزاري اين گفت‌‌وگوها عنوان كرد.

هنوز هیچ کس توضیح نداده است که تفهیم اتهام چه نیازی به گفتگوهای متعدد دارد. در حالیکه مسئولین بارها با اشتیاق تمام آمادگی خود را برای ادامه این گفتگوها اعلام کرده اند، آمریکا بدون اینکه ذره ای از اصول خود کوتاه بیاید به افزایش تحریمها و تصویب قطعنامه علیه برنامه های هسته ای ایران میردازد و همچنان اتهامات گذشته خود را مبنی بر تحرکات نظامی ایران در عراق تکرار میکند. 

این در حالیست که تنها چند روز از صدور رای مثبت کشورهایی چون چین، روسیه، ویتنام و حتی لیبی در شورای امنیت برعلیه ایران میگذرد. کشورهایی که دستگاه دیپلماسی کشور حساب ویژه ای بر روی آنان باز کرده بود و بعنوان مثال با وجود مخالفتهای دلسوزان، باب ارتباط با لیبی را گشود تا شاید حمایتی از سوی این کشور در شورای امنیت از ایران صورت گیرد. حال این سوال مطرحست که آیا مسائل اخیر مسئولین دیپلماسی کشو ر را متوجه اشتباهات خودا کرده است؟