بسيج دانشگاه امام صادق: صدور نفت را قطع کنید

در پی فجایع غزه:

اگر چه از همان ابتدا واضح بود كه دستگاه ديپلماسي دولت قبل ظرفيت اين اقدام مدبرانه و شجاعانه را ندارد اما اكنون اين سوال جدي مطرح است كه چرا دولت..

فارس: بسيج دانشجويي دانشگاه امام صادق (ع) با ارسال نامه‌اي سرگشاده‌ به رئيس جمهور با اشاره به فجايع اخير غزه، خواستار آغاز هر چه سريع‌تر مذاكرات ديپلماتيك با دولت‌هاي اسلامي و انقلابي براي قطع صدور نفت شد.

در نامه بسيج دانشجويي دانشگاه امام صادق(ع) خطاب به رئيس جمهور آمده است: فجايع اخير غزه كه تجسم ذات وحشي و درنده‌خويي نژادپرستان صهيونيست و حاميان پليد آنهاست قلب تمامي مسلمين و بلكه همه‌ آزادگان جهان را داغدار مصيبتي ديگر ساخته است.

پس از مدت‌ها محاصره‌ اقتصادي و نظامي و انواع فشارهاي سياسي به مردم مظلوم فلسطين، غده سرطاني اسرائيل با چراغ سبز شيطان بزرگ، كشتار جمعي مبارزان سرزمين قدس را آغاز كرده و همچنان مشغول قتل‌عام زنان و كودكان فلسطين است. لكن آنچه بيش از همه قلوب فرزندان انقلاب اسلامي را جريحه‌دار ساخته، استمرار اين وحشي‌گري‌ها و سكوت دولت‌هاي اسلامي است.

هيچ فراموشمان نمي‌شود كه ولي امر مسلمين چند سال پيش در شرايطي پيشنهاد قطع صدور نفت كشورهاي اسلامي را مطرح فرمودند كه قيمت نفت در آن زمان از 20 دلار در هر بشكه تجاوز نمي‌كرد.

اگر چه از همان ابتدا واضح بود كه دستگاه ديپلماسي دولت قبل ظرفيت اين اقدام مدبرانه و شجاعانه را ندارد اما اكنون اين سوال جدي مطرح است كه چرا دولت انقلابي و اصولگراي نهم كه منادي سياست خارجي مبتني بر عقلانيت انقلابي و تدبير شجاعانه است، از نفت براي حمايت از مظلومان بهره نمي‌گيرد؟ و در شرايطي كه مستكبرين خونخوار در اهانت به مقدسات و كشتار مسلمين براي مبارزه با اسلام از تمام ظرفيت خود استفاده مي‌كنند چرا كشورهاي اسلامي براي حفظ كيان اسلام از قدرت‌هاي خدادادي خود بهره نمي‌گيرند؟

به نظر مي‌رسد وراي انجام مذاكرات ديپلماتيك و تشكيل لابي‌هاي سياسي كه لازمه‌ دستگاه ديپلماسي است، ايده‌ استفاده از نفت به عنوان يك سلاح قدرتمند با توجه به قيمت سه رقمي هر بشكه نفت در بازارهاي جهاني اجرايي‌ترين و قدرتمندترين استراتژي ممكن در راستاي زمينه‌سازي ريشه‌كني تروريسم دولتي اسرائيل است.

در پايان مطالبه‌ دانشجويان بسيجي از جناب‌عالي آن است كه هرچه سريع‌تر مذاكرات ديپلماتيك با دولت‌هاي اسلامي و انقلابي براي قطع صدور نفت را آغاز كنيد و حتي در صورت عدم موافقت ايشان به منظور اثبات پشتيباني ملت و دولت ايران از مقاومت اسلامي ملت مظلوم فلسطين و ضربه زدن عملي به منافع مستكبرين دستور تعليق صدور نفت جمهوري اسلامي ايران را صادر كنيد.