كشته شدن 11 صهيونيست در عمليات شهادت‌طلبانه دو فلسطيني

قصاص در اسراییل/ اولین عملیات گردان های آزادی جلیل – شهدای عماد مغنیه و غزه:

قصاص در اسراییلاین بدترین حمله در نوع خود طی چند سال اخیر است. در سال 2007 هیچ حمله ای در بیت المقدس روی نداده بود.

 

دو فلسطيني پس از نفوذ به يك مركز آموزشي صهيونيستي در غرب قدس اشغالي 11 اسرائيلي را به هلاكت رساندند.
 
 
به گزارش فارس، شبكه خبري العربية پنجشنبه‌شب گزارش داد در عمليات شهادت‌طلبانه دو فلسطيني در قدس غربي، 11 اسرائيلي كشته و دست‌كم 35 نفر زخمي شدند.
حال شماري از زخميان وخيم گزارش شده است.
بنا بر اين گزارش دو فلسطيني پنجشنبه شب با نفوذ به يك مركز آموزشي ديني اسرائيلي به نام "تلمودا" در منطقه "كريات موشيه" در غرب قدس اشغالي پس از گشودن آتش گلوله به سوي افرادي در اين مركز با نيروهاي امنيتي اسرائيلي درگير شدند كه پس از آن به شهادت رسيدند.
شبكه خبري الجزيره و خبرگزاري فرانسه و خبرگزاري آلمان شمار كشته شده‌هاي اين حادثه را حداقل هشت نفر اعلام كردند و در حالي كه اخبار ضد و نقيضي از تعداد عاملان اين حادثه به گوش مي‌رسد شبكه 10 رژيم‌صهيونيستي اعلام كرد عاملان اين حادثه 3 تن بوده‌اند كه به احتمال زياد يك تن آنان موفق به فرار شده است.
منابع امنيتي اسرائيلي پس از اين حادثه از چگونگي نفوذ عاملان اين حادثه و بي‌آنكه حتي يك پيام هشدارآميز دريافت كنند به شدت ابراز تعجب كرده‌اند.
در پي اين حادثه، اين مركز به سرعت تخليه شد و حدود 50 دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد. 
 
همچنین بی بی سی گزارش داد: این بدترین حمله در نوع خود طی چند سال اخیر است. در سال 2007 هیچ حمله ای در بیت المقدس روی نداده بود.

جرمی بوئن، دبیر اخبار خاورمیانه در بی بی سی، می گوید که دولت اسرائیل تحت فشار شدیدی خواهد بود تا به این حمله واکنش نشان دهد – و چنین نیز خواهد کرد، حتی اگر معلوم نباشد که دقیقا چگونه و در کجا.

مقام های حماس در غزه از این حمله استقبال کرده اما مسئولیت آن را به عهده نگرفتند. بنابه گزارش ها پس از انتشار خبر این کشتار در غزه برخی با تیراندازی هوایی شادمانی کردند.

ساعاتی بعد تلویزیون ماهواره ای "المنار" متعلق به حزب الله لبنان گزارش داد که یک گروه ناشناخته به نام "گردان های آزادی جلیل – شهدای عماد مغنیه و غزه" عامل حمله بوده است.

نیروهای امنیتی اسرائیل از زمان قتل عماد مغنیه در انفجاری در دمشق پایتخت سوریه در روز 12 فوریه درحال آماده باش بوده اند.

حزب الله اسرائیل را در قتل مغنیه، از رهبران ارشد نظامی حزب الله، مقصر دانسته اما اسرائیل دخالت در آن را رد می کند.