اخراج شرکت نستله

گام بعدی ؛اخراج شرکتهای حامی اسراییل از ایران و دیگر کشورهای اسلامی

بایکوت اسراییلبا توجه به نامه نگاریهای متعدد با وزارت امور خارجه و وزارت بازرگانی و اعلام قبلی به مسئولین در جهت اخراج شرکتهای حامی اسراییل من جمله (شرکت نستله) و عدم توجه مسئولان امر، دانشجویان به صورت خودجوش مقدمات اخراج این شرکت را بزودی فراهم می کنند…

با توجه به نامه نگاریهای متعدد با وزارت امور خارجه و وزارت بازرگانی و اعلام قبلی به مسئولین در جهت اخراج شرکتهای حامی اسراییل من جمله (شرکت نستله) و عدم توجه مسئولان امر، دانشجویان (دانشگاههای تهران)به صورت خودجوش مقدمات اخراج این شرکت را بزودی فراهم می کنند.

بدین  متن نامه قرائت شده در جلسه سخنرانی آقای متکی وزیر امور خارجه در دانشگاه علم و صنعت ایران منتشر می شود.منتظر اقدام مسئولان امر تا قبل از انجام عملیات دانشجویان ایستاده ایم.

بایکوت اسراییل

منوچهر متکی: موضوع نستله را پیگیری می‌کنم.

منوچهر متکی که به دعوت از بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران روز یک شنبه 5/12/86 در این دانشگاه سخنرانی کرد، در پاسخ به سوالی در مورد فعالیت شرکت نستله در کشور ایران؛ با تاکید بر حفظ حقوق ملت فلسطین در مورد فعالیت شرکت‌ نستله بیان داشت که این موضوع را پیگیری کرده و در صورت صحت وابستگی این شرکت به اسرائیل و حمایت از این رژیم، از فعالیت آن جلوگیری به عمل خواهد آمد و مراتب از طریق سخنگوی وزارت امور خارجه به اطلاع عموم خواهد رسید. متن این سوال به همراه تعدادی از مستندات صهیونیستی بودن شرکت نستله تحویل وزیر امور خارجه شد.
متن سوال از منوچهر متکی در مورد فعالیت‌ شرکت‌های اسرائیلی به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم؛
بنابر مادة‌ 8 قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین مصوب 19/2/69 هر نوع برقراری رابطه اقتصادی، تجاری و فرهنگی با کمپانی‌ها و موسسات و شرکت‌های وابسته به صهیونیست‌ها در سطح جهان ممنوع است.
بنابر این قانون وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران موظف است لیست کامل شرکت‌ها و موسسات و کمپانی‌های صهیونیستی را در سطح جهان شناسایی و به مجلس شورای اسلامی و هیات دولت ارائه نماید.
سال گذشته وزارت امور خارجه در راستای این قانون اقدام به ارائه مستنداتی شامل 7 مجلد و یک لوح فشرده از اطلاعات مربوط به شرکت‌های مختلف وابسته به اسرائیل، به هیات رئیسه مجلس کرده است.
سوالی که از جناب آقای دکتر متکی به عنوان وزیر امور خارجه وجود دارد این است که آیا در این مستندات ارائه شده به مجلس شورای اسلامی نامی از شرکت‌هایی نظیر "نستله" وجود دارد یا خیر. اگر پاسختان مثبت است، با توجه به اینکه خود جنابعالی عضو هیات وزیران هستید و بنابر نص صریح قانون موظف به ارائه این مستندات به هیات وزیران نیز بودید، چرا تاکنون هیچ اقدام عملی در راستای ممنوعیت فعالیت این شرکت‌ها در جمهوری اسلامی ایران انجام نشده است؟ این در شرایطی است که تبلیغات این شرکت در کشور ایران روز به روز در حال افزایش بوده و ایران با راه‌اندازی کارخانه قزوین شرکت نستله، از بزرگترین مصرف¬کننده محصولات این شرکت در منطقه، در حال تبدیل شدن به توزیع کننده محصولات این شرکت نیز هست.
اگر هم پاسختان به سوال فوق منفی است، نظرتان در مورد اطلاعات مستند موجود در مورد سرمایه¬گذاری این شرکت در اسرائیل چیست؟
آیا مستحضر هستید که نستله مالک 53 درصد از سهام بزرگترین تولید کننده محصولات غذایی اسرائیل یعنی شرکت OSEM به ارزش بیش از 150 میلیون دلار است و نه تنها به این میزان بسنده نکرده است که مراکز متعدد و مختلف تجاری و تحقیق و توسعه در شهرک‌های صهیونیستی از جمله سدیروت احداث کرده است؟
آیا مستحضرید که این شرکت در جشن پنجاهمین سالگرد تاسیس رژیم اشغالگر قدس در سال 1998 به عنوان بزرگترین حامی صنایع غذایی اسرائیل شناخته شده و "پیتر برابک" یکی از مقامات بلند پایه این شرکت موفق به دریافت جایزه "جوبیلی" از دست "بنیامین نتانیاهو" ریئس جهور وقت این رژیم شد؟
آیا مستحضرید که این شرکت بواسطه حمایت‌هایی که از اقتصاد اسرائیل انجام داده است موفق به اخذ معافیت‌ها و مشوق‌های متعددی از سوی دولت رژیم اشغالگر قدس برای فعالیت تجاری در فلسطین اشغالی شده است؟
هرچند این شرکت اقدام به امحاء بسیاری از  اطلاعات مربوط به روابط خود با اسرائیل کرده است اما با این وجود نتوانسته است منکر ارتباطات تجاری بالای خود با اسرائیل شود.
ما به نمایندگی از دانشجویان، طلاب و مردم انقلابی سراسر کشور از جنابعالی خواستاریم که با توجه به اوضاع بحرانی غزة فراموش شده در پیچ و خم‌های سیاست‌زدگی و بازی‌های کودکانة ما، هرچه سریعتر نسبت به قطع ید شرکت‌هایی نظیر نستله از بازار ایران اقدام کنید که در غیر اینصورت دانشجویان انقلابی به وظیفه‌ای که امام راحل در وصیت‌نامه خویش بر دوششان نهاده عمل خواهند کرد و دیگر منتظر اقدامات دولتی نخواهند بود.
والسلام علی من التبع الهدی

مجمع دانشجویان حزب الله دانشگاه علم و صنعت ایران

بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران