روایت ایسنا از "قصاص جالوت"

بارها در جاهاي مختلف پرسيده‌ام كه به چه دليل براي رابطه مجدد با مصر تلاش مي‌شود؛ متاسفانه هيچ جوابي به اين سوالات داده نشده است. در زماني كه حداد عادل به مصر سفر كردند، در آن كشور دين بهاييت را به رسميت شناخته شد؛ آيا نبايد آقاي حداد عادل نسبت به اين مسئله واكنش نشان مي‌دادند؟..دولتمردان […]

بارها در جاهاي مختلف پرسيده‌ام كه به چه دليل براي رابطه مجدد با مصر تلاش مي‌شود؛ متاسفانه هيچ جوابي به اين سوالات داده نشده است. در زماني كه حداد عادل به مصر سفر كردند، در آن كشور دين بهاييت را به رسميت شناخته شد؛ آيا نبايد آقاي حداد عادل نسبت به اين مسئله واكنش نشان مي‌دادند؟..دولتمردان و سياستمداران كشور بايد روي پاي مردم بايستند نه روي پاي كشورهايي مانند مصر و ليبي.

از سوي جنبش عدالت‌خواه دانشجوي يك ميليون دلار جايزه به عنوان پاداش براي قصاص سران رژيم صهيونيستي در نظر گرفته شد.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در مراسمي با عنوان «قصاص جالوت» يا «مراسم تعيين جايزه براي اعدام انقلابي طراحان تروريسم دولتي» كه روز گذشته از طرف جنبش دانشجويان عدالتخواه برگزار شد، اعلام شد كه 400 هزار دلار براي قصاص ايهود باراك – وزير جنگ رژيم صهيونيستي – 300 هزار دلار براي قصاص مئير دوگان – رييس موساد – و 300 هزار دلار ديگر براي قصاص آموس ديالين – فرمانده اطلاعات نظامي ارتش رژيم صهيونيستي – به عنوان جايزه در نظر گرفته شده است و هر كس در هر جاي دنيا بتواند اين افراد را به سزاي عمل خود برساند، اين مبالغ به خود يا خانواده‌اش تعلق خواهد گرفت.

مسوول ستاد پاسداشت شهداي نهضت جهاني اسلام در اين مراسم، برگزاري چنين مراسمي را مثبت ارزيابي كرد و گفت: اين حركت‌ها، حركت‌هاي بسيار خوبي است و نشان مي‌دهد كه ما حاضريم از سلامتي خود هم براي حمايت از مردم فلسطين مايه بگذاريم و سران صهيونيست را از بين ببريم.

رجايي‌فر با بيان اينكه عمليات شهادت‌طلبانه، مظلوم‌ترين شهيدان را در سراسر جهان دارد، اظهار كرد: امروز تفكر دنياطلبانه بالاتر از تفكر شهادت‌طلبانه قرار گرفته است و ترويج تفكر شهادت‌طلبانه يكي از اهداف نهضت جهاني اسلام است؛ چرا كه شهادت مرگ نيست بلكه يك نوع زندگي است.

وي افزود: هر كس در سطح دنيا ذره‌اي عاطفه‌ي انساني داشته باشد نسبت به جنايت‌هاي رژيم صهيونيستي واكنش نشان مي‌دهد. امروز نظام اسلامي ايران به عنوان اولين مدافع حق فلسطينيان در سراسر دنيا شناخته شده است و همين كه ما از نظام حمايت كنيم و نظام هم حمايت‌هاي خود را ادامه دهد، وظيفه‌ي خود را انجام داده‌ايم.

مسوول ستاد پاسداشت شهداي نهضت جهاني اسلام، با بيان اينكه گفته مي‌شود حملات رژيم صهيونيستي به غزه، پاسخ موشك‌اندازي‌هاي حماس بوده است، خاطر نشان كرد: ابتدا بايد ديد موشك‌اندازي‌هاي حماس براي چه بوده است و وقتي اين چرخه را ادامه بدهيم به مساله‌ي اشغال برمي‌گردد. دفاع مشروع حق مسلم مردم فلسطين است و اگر اسرائيلي‌ها از اين موشك‌اندازي‌ها ناراحت هستند دست از اشغال بردارند و ببينند آيا يك نفر فلسطيني هم به دنبال آنها مي‌رود و باز هم موشك‌اندازي مي‌كند.

رجايي‌فر درباره‌ي تفاوت تروريسم و عمليات شهادت‌طلبانه نيز، گفت: يك تروريست ممكن است قطاري را در اسپانيا منفجر كند ولي يك مسلمان رو در رو با دشمن مي‌جنگد و عمليات شهادت‌طلبانه يك دفاع در برابر دشمن است و از اين نظر مورد تاييد است.

وي با انتقاد از موضوع رابطه‌ي ايران با آمريكا و مصر، افزود: بارها در جاهاي مختلف پرسيده‌ام كه به چه دليل براي رابطه مجدد با مصر تلاش مي‌شود؛ چرا كه اين كشور به اسرائيل كمك مي‌كند ولي متاسفانه هيچ جوابي به اين سوالات داده نشده است. در زماني كه آقاي حداد عادل به مصر سفر كردند، در آن كشور دين بهاييت را به رسميت شناخته شد؛ آيا نبايد آقاي حداد عادل نسبت به اين مسئله واكنش نشان مي‌دادند؟

مسوول ستاد پاسداشت شهداي نهضت جهاني اسلام، همچنين ابراز عقيده كرد: دولتمردان و سياستمداران كشور بايد روي پاي مردم بايستند نه روي پاي كشورهايي مانند مصر و ليبي. نيروهاي مردمي بايد حركت‌هاي خودجوش را تداوم بخشند و سمينارهايي مانند هولوكاست را بايد مردم برگزار كنند. با آمدن انقلاب، آزادي در كشور نهادينه شده و ترس مردم ريخته است و اينطور نيست كه امروز مردم از ترس ماموران ساواك در تاكسي‌ها و اتوبوس‌ها نتوانند حرف‌هاي خود را بيان كنند.

رجايي‌فر با اشاره به عملكرد شوراي امنيت، اظهار كرد: در جايي كه حاضر نشدند عليه جنايات رژيم صهيونيستي در غزه قطعنامه‌اي صادر كنند، در محكوميت عمليات شهادت‌طلبانه‌ي يك جوان مبارز به نام ابودهيم قطعنامه صادر مي‌كنند. چنين نهادهايي صلاحيت ندارند كه بار نظام و انقلاب را بر دوش آنها بگذاريم.

وي در ادامه درباره‌ي موضوع انتخابات آمريكا، ابراز عقيده كرد: حزب دموكرات و حزب جمهوري‌خواه به خصوص در عرصه‌ي سياست خارجي يكي هستند و تصميماتي در پشت صحنه‌ي آمريكا گرفته مي‌شود و هر كدام از اين احزاب كه بر سر كار بيايند موظف به اجراي آنها هستند. بنابراين چنين برداشت‌ها و پيش‌بيني‌هايي درباره‌ي انتخابات آمريكا كه اگر فلان شخص روي كار بيايد بهتر از ديگري است، اشتباه است.

مسوول ستاد پاسداشت شهداي نهضت جهاني اسلام، خطاب به اعضاي جنبش دانشجويان عدالتخواه نيز، گفت: بي‌عدالتي ناشي از وجود موانع عدالت در جامعه است. اين بي‌عدالتي ناشي از نظام سرمايه‌داري است و اگر بخواهيم به عدالت نزديك شويم بايد اين ريشه‌ها را بشناسيم.

رجايي‌فر ادامه داد: جرياني كه در داخل ايران اين نظام را در آغوش نظام جهاني مي‌اندازد تا فرزندي به نام توسعه حاصل شود، اين جريان عدالتخواه نيست و موجب تكرار نظام سرمايه‌داري در ايران خواهد شد و امروز پس از 30 سال شاهديم كه طبقه‌ي اشراف با سوء استفاده از موقعيت‌هاي دولتي در ايران در حال بازسازي است. چنانچه اين نظام نتواند عدالت را برقرار كند باز هم مي‌تواند زمينه‌ساز ظهور امام زمان باشد ولي با افزودن ظلم.

به گزارش ايسنا، در پايان اين مراسم فرم‌هاي ثبت‌نام براي اهداي كليه جهت افزايش جايزه‌هاي قصاص سران رژيم صهيونيستي در بين
حاضران توزيع شد.