کاریکاتورهای موهن

بیانیه موسسه گفتگوی دینی در مورد کاریکاتورهای موهن روزنامه الشرق الاوسط

از وزارت امور خارجه به جد خواهانیم که در برابر این گونه گستاخی ها سکوت نکند و با احضار سفیر عربستان معذرت خواهی رسمی حکومت عربستان را از ایران و برخورد بدون مسامحه با عاملان این جسارت را خواستار شوند. مسلما با نزدیک شدن روابط سیاسی دو کشور بزرگ ایران و عربستان، جریان وابسته که آمریکا و صهیونیست- که روزنامه الشرق الاوسط بلندگوی این جریان است…


توهین به بزرگان دینی و به سخره گرفتن رهبران مذهبی، حربه ای کهنه بوده که شکست خوردگان صحنه فکر و سیاست برای پنهان نمودن ضعف ها و زشتی های خود بدان پناه آورده و می آورند.
امروز نیز منطق و عملکرد اسلام و تشیع بیدار انقلابی که در سیاست های اصولی نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، متجلی گشته، مزدوران رسانه ای صهیونیسم را برآشفته و به انفعال کشانده است.
در پی انتشار مجدد کاریکاتورهای موهن به پیامبر اعظم(ص) در روزنامه های دانمارکی، روزنامه الشرق الاوسط که باحمایت عربستان در انگلستان منتشر می گردد، در اقدامی زشت، چند کاریکاتور علیه فرزند خلف رسول خدا، مقام معظم رهبری(حفظه الله) منتشر نموده است. در این کاریکاتورها به شخصیت مجاهد نستوه جناب سید حسن نصرالله نیز توهین شده است. روزنامه الشرق الاوسط که همواره با قلم کینه توزانه نویسندگان معلوم الحال خود، به بدگویی و تهمت پراکنی درباره ایران پرداخته است، این بار با گذشتن از مرز رسانه ای خود به مرجعیت شیعه و مقام ولایت فقیه توهین مستقیم نموده است. در برخی از این کاریکاتورها بر نظریه هلال شیعی تأکید شده و برای ایجاد ترس و نفرت از ایران و روحانیت شیعه، انرژی هسته ای را عاملی برای سلطه بر جهان معرفی شده است.
طبیعتا این حرکت های موذیانه باعث تقویت بیشتر اتحاد ملی و انسجام اسلامی ملت ایران خواهد شد و مردم ایران، پاسخ این دهن کجی ها را در انتخابات مجلس شورای اسلامی خواهند داد.
ما فرزندان معنوی مقام معظم رهبری ضمن محکوم کردن این اقدام زشت، این فاجعه را به امام زمان(عج) تسلیت گفته از وزارت امور خارجه به جد خواهانیم که در برابر این گونه گستاخی ها سکوت نکند و با احضار سفیر عربستان معذرت خواهی رسمی حکومت عربستان را از ایران و برخورد بدون مسامحه با عاملان این جسارت را خواستار شوند. مسلما با نزدیک شدن روابط سیاسی دو کشور بزرگ ایران و عربستان، جریان وابسته که آمریکا و صهیونیست- که روزنامه الشرق الاوسط بلندگوی این جریان است- با مانع تراشی برای عدم تحقق انسجام اسلامی تلاش خواهد نمود.
ما از حوزه های علمیه و مراجع بزرگوار تقلید خاضعانه خواهانیم با اعتراض به این عملکرد از ساحت ولایت و مرجعیت دفاع نموده و بار دیگر با مقام عظمای ولایت بیعتی مجدد نمایند.
موسسه گفتگوی دینی