کوتوله های سیاسی و حرکت لاک پشتی نظام!

نقدی بر نتایج انتخابات مجلس هشتم/یادداشتی از علیرضا کمیلی

حذف نیروهای مستقل به خاطر مطامع حزبی و قشری قبیله ای!اگر فساد سیاسی اصولگرایان اجازه می داد تا از نیروهای مستقل و متخصص و انقلابی حمایت کنند و یا نیروهای مردمی حزب الله کمی احساس مسوولیت می کردند و زودتر وارد عرصه انتخابات می شدند، امروز می دانستیم…

– دوستی خبر داد که "حسن سبحانی" دامغان هم رای نیاورد! گفتم بهتر! بگذار مجلس یکدست باشد! پیش بینی ام این بود که مجلس هشتم، مجلسی خالی از نیروهای مستقل و منتقد خواهد بود و همان شد که نباید می شد! خدا به خیر کند.

– اگر فساد سیاسی اصولگرایان اجازه می داد تا از نیروهای مستقل و متخصص و انقلابی حمایت کنند و یا نیروهای مردمی حزب الله کمی احساس مسوولیت می کردند و زودتر وارد عرصه انتخابات می شدند، امروز می دانستیم که کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم را امثال "موسویان" قم و "بحرینی" مشهد و "سبحانی" دامغان و… پر می کنند و شاید وضع اسفناک فعلی تورم و بانکداری و مسکن و…را چاره ای اندیشند، در خور و شایسته!

– جالب است که جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز به روش هایی مشابه، حتی امثال "موسویان" را بررسی نمی کنند و این چنین، "تحول" در جمهوری اسلامی به دست کوتوله های دارای پشتوانه سیاسی یا بی خاصیت ها و غیر انقلابیون سپرده می شود و محکوم به حرکت لاک پشتی است!

– حضور حق، خود نافی غیرحق است. همین که نیروی توانمند و اصلح در لیست های مدعی اسلام و انقلاب قرار نمی گیرد خود علامت سوالی جدی را در اذهان مردم ایجاد می کند و حقیقت وجودی احزاب را نمایان می سازد، نتیجه هر چه باشد!

– راستی از این مدعیان انقلابی نما می توان پرسید که براستی برای رسیدن به مقام خدمت و قرب بیشتر است که چنین به آب و آتش می زنند و…؟!

– انتخابات قصه پرغصه بسیار دارد که به بهانه های مختلف بدان پرداخته ایم. کاش همه حزب اللهی ها و تشکل های آنان در طول سال، وقتی اندک اما ثابت را برای این امر مهم و موثر قرار می دادند و به هفته نهایی دل نمی بستند که کار از کار گذشته و ….

– اینک نقطه شروع کار برای انتخابات بعد و نظارت بر رای آورده هاست …. بسم الله!

منبع:وبلاگ آرمانخواهی