بیانیه هفده تشکل دانشجویی در محکومیت ساخت فیلم اهانت آمیز

دانشجویان خواستار قطع رابطه با هلند شدند:

هوالعزیز

این روزها، بار دیگر شاهد توهین به دین مبین اسلام و شریعت محمدی (ص) هستیم؛ توهینی وقیحانه و بی‌شرمانه که مسیر فتنه‌‌ی سلمان رشدی و کاریکاتورهای جراید دانمارکی را می‌پیماید و همچون گذشته، حاصلی جز تباهی و ویرانی برای اهل این کج‌راهه ندارد.

این بار اهانت کننده به مقدسات مسلمانان، یکی از نمایندگان افراطی و نامتعادل پارلمان هلند است که به خود اجازه‌ داده است تا در قالب فیلمی به قرآن مجید و مکتب جاودانه‌ی اسلام حمله‌ور شود.

– لابی صهیونیستی در پی درماندگی در مقابل موج جهانی اسلامخواهی و حق طلبی، و شکست مفتضحانه از این جریان در جبهه های متعدد، عاجزانه به توهین و تخریب اسلام عزیز روی آورده است؛ غافل از اینکه این آخرین تلاشهای مذبوحانه آنان هم حاصلی جز تسریع نابودی محتومشان ندارد و ان شاء ا… به زودی پرچم حق در سراسر جهان، بر قلل رفیع کرامت انسانی به اهتزاز در خواهد آمد؛ که: «جاء الحق و زهق الباطل انّ الباطل کان زهوقا» 

بی‌شک این نماینده‌ی پارلمان هلند هم مهره‌ای ناچیز در جبهه‌ی استکبار جهانی به رهبری صهیونیزم است که  اربابانش تشخیص داده اند که این بار، نوبت اوست تا پروژه‌ی تخریب اسلام را پیش بَرَد.

– از سوی دیگر امت اسلامی که در طول تاریخ مزیّن به لباسِ کرامت و بزرگواری بوده نشان داده است که در این‌گونه موارد، کوچک‌ترین لطف و بخشش را شایسته‌ی حال هتّاکین به دین و مقدسات خود نمی‌داند و آنان را تا پس دادنِ تاوانِ کرده‌ی زشتشان رها نخواهد ساخت. بدون تردید در مورد این نماینده‌ی هلندی نیز مسأله به همین صورت است و انتظار برای سوختن این هتّاک در شعله‌ی خشم مسلمانان، چندان به طول نمی‌انجامد.

 

– جدای از ملتهای اسلامی که به تکلیف خود آشنا هستند و در انجام آن سر سوزنی کوتاهی نمی کنند، دولتهای اسلامی هم باید به خوبی بدانند که کوچکترین مسامحه در برخورد جدی با این مساله و کشور متبوع این مرد هتاک، پذیرفته نیست و مثال بارزی از همراهی با اهانت کنندگان است. به طور قطع، تحریم کالا های هلندی و اعمال فشارهای سیاسی و اقتصادی بر این کشور، حداقل خواسته امت اسلامی است که باید توسط دولتهایشان صورت پذیرد. خواسته ای که اگر بر آن جامه عمل پوشانده نشود، زمینه برای اهانتهای بعدی به اسلام در این کشورها فراهم خواهد شد.

– ما دانشجویان نیز در همین راستا از دولتمردان و به خصوص اصحاب دستگاه دیپلماسی می خواهیم به اقدامات تکراری و پیش پا افتاده ای چون احضار سفیر، محکوم کردن، انتشار بیانیه و… بسنده نکرده و در راه دفاع از دین محمدی (ص) خود را در قالبهای معمول دیپلماتیک محدود نسازند. دولت جمهوری اسلامی ایران می بایست به منظور دفاع از مقدسات اسلامی، کلیه روابط سیاسی و اقتصادی خود با کشور هلند را تا زمان محاکمه این مزدور در دادگاههای این کشور، به حالت تعلیق در آورد.

– از سوی دیگر دولت هلند ضمن درس گرفتن از عاقبت دفاع دولت دانمارک از کاریکاتورهای توهین آمیز، در صدد است تا با اقدامات نمایشی همچون عذرخواهی از مسلمانان، پازل هتاکی به اسلام عزیز را تکمیل کرده و در عین حال، خود را از تبعات خشم مقدس مسلمین در امان نگه دارد. در حالی که امت اسلامی به خوبی می داند که این دولت، با بی توجهی به اخطارهای مکرر نسبت به مقاصد شوم نماینده هلندی، کوچکترین حرکتی برای جلوگیری از پخش این فیلم موهن انجام نداد و عذرخواهی را به مثال نوشدارو پس از مرگ سهراب، لقلقه زبان سردمداران خود کرد. حداقل انتظار مسلمین جهان از پادشاهی هلند این است که با اخراج این مزدور از پارلمان این کشور و محاکمه وی، صداقت خود را اثبات نماید. در غیر این صورت سرسپردگی دولت هلند به جریان صهیونیستیِ توهین به ادیان الهی آشکار خواهد شد و عذرخواهی های خشک و خالی نیز چیزی را تغییر نخواهد داد.

بی شک توجیهات دولت مذکور مبنی بر نبود قانون برای برخورد با این هتاک، با توجه به قوانین پر طمطراق این کشور برای مسائل پیش پا افتاده، عذر بدتر از گناه است. گو اینکه با توجه به مصوبه شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره برخورد با اهانت کنندگان به ادیان الهی، زمینه برای وضع قوانین داخلی در این کشورها فراهم شده است.

همچنین این گونه بهانه تراشیهای دولتهای اروپایی، با برخورد قضایی این کشورها با محققانی که پیرامون مساله هولوکاست تردید می کنند در تناقض بوده و پوچ بودن ادعای آزادی بیان را در این کشورها عیان می سازد.

– در پایان ما دانشجویان مسلمان ضمن اخطار به سایر دولتهای غربی در خصوص تکرار چنین وقایع تلخی در کشور های اروپایی، هشدار می دهیم در صورت عدم برخورد قاطع این دولتها با اهانت کنندگان به مقدسات اسلامی، تبعات سنگین واکنش مسلمانان تا سالهای سال دامنگیر دولتهای متبوع هتاکان خواهد بود.

 

     وا… عزیز ذوانتقام

والسلام علیکم و رحمة ا…

– بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر تهران

– تشکل دانشجویی آرمان دانشگاه صنعتی اصفهان

– بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی سیناء همدان

– جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سیناء همدان

– دانشجویان عدالتخواه دانشگاه بوعلی سیناء همدان

– کانون مطالعاتی دانشگاه شهید باهنر کرمان

– بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی

– کانون قرآن دانشگاه سیستان و بلوچستان

– کانون قسط دانشگاه صنعتی شاهرود

– کانون قرآن دانشگاه صنعتی شاهرود

– بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف

– بسیج دانش] ]>