انتشار 15 اثر جديد از شهيد مطهری

از سوی انتشارات صدرا منتشر خواهد شد

 اينكه انديشه شهيد مطهري هنوز به صورت كلي در جامعه حاكم نشده است، تصريح كرد: بايد نهادهاي فرهنگي، رسانه‌ها و ديگر اقشار مربوط به جامعه در اين زمينه تلاش كنند تا انديشه هاي شهيد مطهري كه برگرفته از انديشه امام بود در جامعه رواج يابد.

فارس: فرزند شهيد مطهري از چاپ 15 اثر جديد از آثار استاد تا 2 سال آينده خبر داد.

علي مطهري با اشاره به موضوع نشر آثار و انديشه‌هاي شهيد مطهري در جامعه گفت: پس از شهادت استاد، شوراي ستاد نظارت بر نشر شهيد مطهري تاسيس شد و با نظارت دقيق بر آثار شهيد، از تحريف آنها جلوگيري كرد.

وي ادامه داد: علاوه بر اين، كار اصلي شورا تدوين و انتشار آثار باقي مانده شهيد مطهري است كه از زمان شهادت ايشان تاكنون 60 جلد كتاب جديد منتشر شده است.

مطهري با بيان اينكه اين كتاب‌ها برداشت شده از يادداشت‌ها و درس‌هاي ايشان است، گفت: طي يك برنامه دقيق، تمام سخنراني‌هاي شهيد مطهري جمع‌آوري شده و به صورت قلم ايشان به چاپ رسيده است.

وي افزود: هم اكنون 89 كتاب از استاد مطهري در جامعه وجود دارد كه 29 اثر در زمان حيات ايشان به ثبت رسيده است.

فرزند شهيد مطهري با اشاره به انتشار ديگر آثار استاد مطهري گفت: 15 درصد از ديگر آثار ايشان هنوز منتشر نشده كه تا 2 سال آينده در قالب 15 اثر جديد منتشر خواهد شد.
منتخب مردم تهران در مجلس هشتم با بيان اينكه انديشه شهيد مطهري هنوز به صورت كلي در جامعه حاكم نشده است، تصريح كرد: بايد نهادهاي فرهنگي، رسانه‌ها و ديگر اقشار مربوط به جامعه در اين زمينه تلاش كنند تا انديشه هاي شهيد مطهري كه برگرفته از انديشه امام بود در جامعه رواج يابد.

مطهري افزود: بايد با برگزاري مسابقات كتابخواني، در اختيار قرار دادن كتب شهيد مطهري در ميان جوانان، معرفي شخصيت استاد مطهري در جامعه و… در گسترش افكار شهيد بكوشيم.

وي در خصوص اقدامات صورت گرفته در اين زمينه گفت: از سال گذشته برنامه‌هاي بسيار مناسبي در سطح كشور براي معرفي هرچه بيشتر ايشان در نظر گرفته شده كه از جمله آنها مي توان به پخش برنامه تلويزيوني «از تو مي‌پرسم» اشاره كرد.

مطهري اضافه كرد: ياد و خاطره شهيد مطهري نبايد تنها در ايام 12 ارديبهشت ماه زنده شود، بلكه بايد در تمام ايام سال با مطالعه كتب استاد ياد و خاطره او را گرامي داشت.
فرزند شهيد مطهري چاپ نشريات تخصصي، برگزاري همايش‌هاي مختلف فرهنگي، راه اندازي فصلنامه مطهر، راه اندازي 29 كانون در دانشگاه‌ها براي تبيين شخصيت شهيد مطهري و … را از ديگر برنامه‌ها براي معرفي شهيد مطهري در جامعه عنوان كرد.