پرونده فساد اقتصادی شرکت ملی گاز

غلامحسن نوذری قول پیگیری داد

بیشتر پرونده‏های این گزارش 500 صفحه‏ای مربوط به تخلفات شرکت‏های دولتی از ده سال پیش تاکنون است.تخلفات حوزه زمین، نفت، صنعت، بانک‏ها و تخلافات قضایی، امنیتی در این گزارش مورد بررسی قرار گرفته‏اند…

مهر: غلامحسین نوذری گفت: پرونده مدیران ارشد اختلاس گر شرکت گاز به طور جدی از طریق مراجع قضایی دنبال خواهد شد.

غلامحسین نوذری اظهار داشت: وزارت نفت به صورت جدی و شدید بر این امر تاکید دارد.

وزیر نفت عنوان کرد: پرونده این افراد چندی پیش از طریق مراجع قضایی مورد بررسی قرار گرفته و کلیه مراحل بعدی بر عهده آنها است.

وی در خصوص افزایش بی رویه قیمت نفت در بازارهای جهانی خاطرنشان کرد: این افزایش قیمت هیچ گونه تاثیری در روند صادرات این ماده به کشورهای خارجی نخواهد داشت.

این مسئول با اشاره به نشست وزرای نفت دو کشور هند و پاکستان درباره خط لوله صلح در 21 آوریل متذکر شد: با توجه به اینکه نام این خط لوله مستند بر صلح طلبی و نوع دوستی است این گونه نشستها می تواند در آینده آن بسیار موثر باشد.

نوذری افزود: مذاکره بر سر خط لوله صلح سه جانبه و بین سه کشور ایران،‌ هند و پاکستان است که نشست 21 آوریل مذاکره بین دو کشور هند و پاکستان در خصوص تعرفه ها خواهد بود.

وی با اشاره به قرارداد بزرگ نفتی کشور چین با ایران ادامه داد: کشور ایران قراردادی بسیار بزرگ در خصوص نفت با این کشور شرقی دارد که پروژه یادآوران یک نمونه از آن است.

گزارش کمیسیون اصل‏نود از 53 پرونده فساد به سران‏قوا

گزارش کمیسیون اصل نود قانون اساسی در مورد 53 پرونده بزرگ فساد اقتصادی برای سران قوا ارسال شد.

به گزارش الف، کمیسیون اصل 90 قانون اساسی پس از بررسی‏ چندصد پرونده سوء استفاده مالی و فساد اقتصادی گزارشی را در مورد 53 پرونده بزرگ فساد و سوء استفاده مالی تهیه و برای سران قوا ارسال کرده است.

بیشتر پرونده‏های این گزارش 500 صفحه‏ای مربوط به تخلفات شرکت‏های دولتی از ده سال پیش تاکنون است.تخلفات حوزه زمین، نفت، صنعت، بانک‏ها و تخلافات قضایی، امنیتی در این گزارش مورد بررسی قرار گرفته‏اند.
احتمالا نتایج بررسی تعدادی از این پرونده‏ها در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.