رفتن به بالا

تحصن و درگیری در دانشگاه شاهد

ساعاتی قبل با انتشار اخباری مبنی بر خارج شدن دانشگاه شاهد از مجموعه دانشگاههای دولتی دانشجویان این دانشگاه دست به اعتراضات گسترده ای زدند. در اين تجمع حدود هزار تن از دانشجویان در مهدیه این دانشگاه متحصن شده و خواستار پاسخگویی رییس دانشگاه و مسئولین وزارت علوم در این باره اند.با توجه به عدم پاسخگويي مسئولين اين تجمع موقتا تعطيل و فردا در وزارت علوم پيگيري مي شود.

ساعاتی قبل با انتشار اخباری مبنی بر خارج شدن دانشگاه شاهد از مجموعه دانشگاههای دولتی و تبدیل شدن به "دانشگاه خاص" دانشجویان این دانشگاه دست به اعتراضات گسترده ای زدند. این اعتراضات با دخالت ماموران حراست دانشگاه به صحنه درگیری تبدیل شد.

بنا بر گزارش خبرنگار عدالتخواهی و بر اساس اخبار منتشر شده در میان دانشجویان و سخنان مسئولین این دانشگاه، قرار است طبق تصمیمات اتخاذ شده توسط وزارت علوم، این دانشگاه به بنیاد شهید واگذار شود. دانشجویان ضمن اعتراض به این مسئله معتقدند عملی شدن این تصمیم، به مخدوش شدن اعتبار دانشگاه خواهد انجامید. در اين تجمع حدود هزار تن از دانشجویان در مهدیه این دانشگاه متحصن شده و خواستار پاسخگویی رییس دانشگاه و مسئولین وزارت علوم در این باره اند.
با توجه به عدم پاسخگويي مسئولين اين تجمع موقتا تعطيل و فردا در وزارت علوم پيگيري مي شود.

ارسال دیدگاه


21 دیدگاه برای “تحصن و درگیری در دانشگاه شاهد”

 • ممنون از اینکه خبری به این مهمی را حداقل شما به آن اشاره کرده اید این مملکت در پیت ما که این خبرای مهم را به ما نمیگه فقط خودشون چاخان میکنن و به ملت یاد میدن چاخان بگن

 • اگر ممکنه عکسها و تصاویرش رو هم بذارید تا همه ببینن!

 • شما همیشه عادت دارید خبر را وارونه بگید
  . اولا دانشگاه خصوصی بود و می خواست دولتی بشود که شما بر عکس بازتاب دادخ اید و سند این حرف را می توان با یک sarch در اینترنت یافت

 • من به عنوان یک دانشجوی دانشگاه شاهد این خبر شما را کذب محض اعلام می کنم. ماموران حراست دانشگاه یه هیچ وجه با دانشجویان درگیر نشدند .بلکه این در گیری اندک بین خود دانشجویان رخ داد. لطفا از این به بعد اخبار را درست منتشر کنید…

 • کاربری با نام مهدی احتمالاً شما در تجمع حضور نداشتید شاید هم از افراد حراست هستید. لطفاً حقیقت رو کتمان نکنید . همه ی دانشجوها از صحنه ی درگیری فیلم گرفتند پس لطفاً از جانب دانشجویان دانشگاه اظهار نظر نکنید

 • متاسفم بهخاطر اطلاع رسانی بدی که وجودداره چوننصف حرفهاتون اشتباه بود .
  من یکی از دانشجوهای دانشگاه شاهد هستم.

 • من به عنوان دانشجوی دانشگاه تایید می کنم که مسئولین حراست جز یک مورد با کسی در گیر نشدند ، اما دانشگاه با استفاده از بعضی دانشجویان قصد تخریب حرکت را داشت که در نهایت منجر به درگیری هایی شد که منجر به شکستن شیشه های مهدیه دانشگاه شد.
  تجمع امروز هم برگذار شد و دانشجویان در حرم امام خمینی تحصن خود را ادامه دادند.

 • خوب بود . اميدوارم در اطلاع رساني موفق باشيد . (به غير از يك نفر حراست با دانشجويان درگيري پيدا نكرد البته به دليل احترام خود دانشجويان)

 • سلام ..
  دقیقا همین طور هست که شما نقل کردید .. اگه برید و تو سایت های دیگه هم ببینید همینطوره .. دانشگاه شاهد رو میخوان خاص کنند .. نه دولتی .. امروز تحصن تو حرم امام خمینی ادامه داشت .. متاسفانه کسی حاضر به ÷اسخ گویی نیست .. تصویب کردن این تصمیم کلاه برداری محض هستش .. چون تو دفترچه کنکور این دانشگاه روزانه معرفی شده ! نه خاص و غیر انتفاعی و …

 • salam. be onvane yeki az daneshjuyane motarez omidvaram ke masoulin baraye hefze shakhsiate daneshgah va daneshjuei pasokhgu bashand.

 • اين وسط گوش وزارت علوم و وزراي هيئت امناي دانشگاه و… كر شده!!!

 • دانشجوي دانشگاه شاهد says:

  هركس چيزي گفت، واماحقيقت:دانشگاه از زمان تاسيس خاص بوده ولي مسئولين دانشگاه (به خيال خودشان )براي اينكه سطح علمي دانشگاه بالا رود در دفترچه انتخاب رشته بعد از دانشگاه شاهرود عنوان شاهد را در زير مجموعه دانشگاههاي دولتي قرار داده اند تا دانشجويان رتبه هاي دو وسه رقمي را پذيرش كندهمين منوال بوده تااينكه در مهرماه سال گذشته سازمان سنجش پرده برداشت :دانشگاه گزينش داخلي دارد تعدادي از افرادي كه شاهد را انتخاب كرده بودند در گزينش رد شدند دانشگاه متعهد شده بود تا افراد در صورت رد صلاحيت شدن در اولويت بعدي مشغول شوند ولي باگذشت يك ماه ازسال تحصيلي سازمان اعلام كرد چون دانشگاه دولتي نيست ازين پس اولويت بعدي معنا نداردوتا اين زمان هيچ يك از دانشجويان دانشگاه (چه فارغ التحصيل چه محصل )از اين موضوع بي اطلاع بوده اند .جمعي(700نفره) از دكتر ثقفي دعوت كردند تا براي شفاف سازي به دانشكده انساني تشريف بياورد اما ايشان ارزش رزرو كردن بليط براي سفر به كيششان رابيشتر از ارزش فرزندان شهدا دانسته و تشريف نياوردند ولذا بخاطر همين بي احترامي تمام دانشجويان انساني، فني كشاورزي وپايه باتجمع درمقابل ساختمان مركزي خواستار پاسخ گويي بودند چون دليل قانع كننده نداشتد بهتهمت رو آوردند اينكه اين جريان كاملا صنفي راسياسي دانسته وآنرابه تحكيم وحدت و اعتماد ملي و… ربط دادند. اين تهمتها خشم دانشجويان را برانگيخت تا درنهايت به تحصن در حرم امام خميني انجاميد در راه هم تهمت زدند وبا طرح اينكه اين افراد شورشي بوده و قصد مسدود كردن آزادراه تهران -قم را دارند پليس ضد شورش را خبر كردند اماپس از مدتي متوجه شدند كه دروغي بيش نبوده.ودر آخر تحصن و تعطيلي كلاسها ادامه دارد.

 • امشب 27/1بطور مشکوکی اب وسپس برق خوابگاه قطع شد و سپس اتش سوزی دز خوابگاه دانشگاه اتفاق افتاد و تمامی مسولین هم سریع امدن چون کار خودشان بود

 • آقاي دكتر ثقفي شما بايد پاسخگو باشيد به خاطر وضعيتي كه در دانشگاه ايجاد كرديد…

 • يه چيز ديگه امروز هم دكتر پويان در عين پر رويي اومدن توآمفي تئاتر فني وگفتن كه” شما نميدونستين دانشگاهتون غير انتفاعيه؟؟؟!!”

 • به نام او که طرفدار حق گویان است
  سلام
  به همه بگم که من می ترسم، من میترسم و من می ترسم از آن روز که در مقابل پدرم جوابگو باشم. اما می خوام بگم که:
  2-3 سال است که اومدیم این دانشگاه ، با تمام مشکلاتش(نداشتن بوفه 3 ماه، نداشتن آب سالم، اعلام 16 واحد در 6 روز، دعوا سر سرویس برای غیبت نخوردن، صف های طولانی ژتون کاغذی، ندادن صبحانه به بچه های خوابگاه، نمازخانه ی دالان گونه ی انسانی، غذاهای خیلی خوب! از جمله کش کمربند همراه با ساچمه های مثال زدنی، ندادن بن کتاب، ندادن کاغذ تکثیر، نداشتن وب سایت برای دانشگاه ،اینترنت فوق العاده پرسرعت !!، نبود کارهای علمی، عدم برگذاری جلسات علمی،نداشتن امکانات تفریحی، نداشتن هویت دانشگاه، نبود فضای سیاسی در دانشگاه( که به گفته ی امام اگر دانشجو سیاسی نباشد دانشجو نیست)، مطرح نبودن دانشگاه در مجامع مختلف، عدم آشنایی 95 درصد مردم و حتی دانشجویان با دانشگاه شاهد ……) ساختیم وساختیم.
  عیب نداره بعضی از این مشکلات حل شده، ممنون. اما چند سال از بهترین سال های عمرم تموم شد تا شما که خودتون در بهترین دانشگاهها تحصیل کرده بودین بتونید به صورت آزمون و خطا این مجموعه رو راه بیاندازین. ولی همیشه تاسف می خورم چرا وقتی اون خانم مصاحبه گر به ناخن هایم گیر داده بود ناراحت نشدم وبرای قبولیم شروع به خوندن نیم حزب از قرآن کردم تا بفهمد که دیگر سطحی نگر نباشد، تا بفهمد که با 2 تا سوال مسخره برای آینده ام تصمیم نگیرد. اما ای کاشو ای کاش که من را قبول نمی کردند، به خدا قسم پدر، بهتر از این بود …
  اما حالا
  اما حالا فهمیدم که با این حال ما هنوز مطلوب مسیولین نیستیم، اونها در پی پیدا کردن روش هایی هستن تا بتوانند حتی بهتر از ما را این جا بیاورند ، البته تا بوده همین بوده، آن روزی که من خودم آمدم اینجا جای کسانی رو گرفتم که حقشان بود اینجا باشند اما به دلیل شرایط خاص اینجا حاضر نشدند بیان، حالا هم دوستان دیگری بیان اینجا تا جای ما را بگیرند چه ایرادی دارد ؟؟؟؟
  خدایا من با تو عهد کرده بودم که راه پدرم رو ادامه دهم ،
  خدایا من در روز عاشورا (چند ماه پیش) وقتی که خواندم” و لعن الله امه اسس اساس ظلم و الجور”، عهد کردم که هیچ گاه به خاطر مسایل مادی حسین بن علی را تنها نگذارم. اما چه شده بر ما؟؟؟ آنها از همه ی جان و مال خود گذشتند لکن ما از سر یه کلاس تک واحدی هم نمیگذریم؟؟؟ خدایا آیا این هم از آزمایش های توست تا بفهمیم که آنهایی که از ترس، بیعت خود را با حسین شکستند آدم هایی بدتر از ما نبودن. اگر این طور است خدایا ظهور امام زمان را در زمان حیات من قرار مده. بعید نیست که آن زمان هم من به خاطر ترس از دست دادن جانم یا شغلم( دانشجویی) با او همیاری نکنم.
  اما چه می گذرد؟
  از زمانی که اعلام شد دانشگاه خاص شده است خیلی می گذرد، کسی کاری نکرد تا تشکلی بالاخره چند تا جلسه گذاشت و ترتیب داد.(خدا پدر مادر انسانی ها را بیامرزد). بعد هم با کم ارزش قایل شدن مسئولین به درخواست های بچه ها جلسه به روبرو ساختمان مرکزی منتقل شد. آنجا گفتند برین نمازخانه. رفتیم آنجا بعد از مدتی جناب مسئول آمدن. بعد هم با جواب های اربابانه ی خود به ما با چشم رعیت بی عقل رفتار کردند و گفتند و گفتند… حالا کسی که عصبانی بود کاری خلاف عرف (خلاف عرف دانشگاه ما) انجام داد و بلند شد و شروع به اعتراض کرد. جالبه این آقا در کنار کارای ناشایستش حرف های بدی هم نزد، از آن جمله اینکه فلان مسئول میخواد وقت تلف کنه تا دم اذان بشه و یا علی… من کار به بعد ماجرا ندارم که از همان موقع که تشکل ها احساس ترس از تعلیقی و اخراج کردند شروع به چه تکذیبیه هایی کردند، و هر کدام با میکروفن به دست گقتند من اشتباهیم …
  اما الآن من اینو می دانم که موضوع رو کلا چرخانده اند یعنی کلا بحث خاص شدن را زیر سوال بردند.
  اما بحث خاص شدن:
  در پیک آفرینش چاپ شده می تونید به آدرس آن مراجعه کنید.
  در تلویزیون اعلام شده میتونید به سروش سیما مراجعه کنید.
  خود رئیس دانشگاه قبل از این سر و صداها گفته بود که دانشگاه خاص شده است.
  حتی جالب اینکه آقای رئیس سال قبل هم همین کار رو کرد، مگر یادتون نیست که اسم دانشگاه تو قسمت دانشگاههای خاص رفت و هر که اون تیک مربوط به دانشگاههای خاص را نمی زد نمی توانست بیاید اینجا اما پارسال با مخالفتهایی که بچه ها کردند ماجرا ختم به خیر شد. حالا سال جدید باز همان آش و همان کاسه.. دانشگاه رو خاص کردند اما بعد از شلوغی ها می گن کی گفته ؟؟!! جالب اینجاست که ریزماجرا رو هم کاملا متناقض میگن.
  وقتی حاجاقا:
  در نمازخانه گفت که چون ما از بین 700 نفر وقتی 40 نفر رو رد می کنیم و بعد از دل همان چهل نفر هم چند نفر با سفارش هایی که از جانب فلان نماینده و غیره می شه میاد داخل و به خاطر اون، 2 روز هزینه ی مصاحبه می کنیم گفتیم این کار رو به سازمان می سپاریم!! تا هم دیگه ما هزینه ی اضافی ندیم هم بچه ها قبل از اینکه بقیه دانشگاهها اعلام رشته کنند برای کسانی که به هر دلیلی دانشگاه ما قبولشان نکرده دچار مشکل نشوند و به طور اتوماتیک بروند رشته ی بعد.
  یکی از اساتید دانشکده علوم پایه: بابا دانشگاه خاص نشده که، قراره قبل از اعلام نتایج کلی اونایی که نمره ی دانشگاه ما رو آوردند و تیک دانشگاه را در روز کنکور زدند ( که هیچکسی نمی زنه) بیان و ما بررسی کنیم و از بین آنها انتخاب کنیم . اما سوال دوستم جالب بود که گفت ببخشید قراره چند برابره ظرفیت اعلام کنید ایشان نمی دانست ولی گفت شما فرض کنید 4 برابر.
  حرف من هم با شما همینه، ما و بقیه دانشجویان به شما می گیم این یعنی خاص شدن شما می خواین بهش هرچی بگین.
  دقت کردین چه قدر حرف ها فرق داشت، یکی می گه به خاطر مسایل مالی که دانشگاه متقبل نشه دکتر مصاحبه رو حذف کرده و دیگری میگه 4 برابر می گیریم تا از بینشون انتخاب کنیم . خلاصه این هم حرکت تیزهوشانه ی دیگریه . خدا میداند فردا چی میگن. احتمالا می گن ما اصلن می خواستیم مصاحبه روکلا برداریم. من می گم این رو ما از رهبرمون یاد گرفتیم که تا مقاومت نکنیم به جایی نمی رسیم .. اگر این حرف ها هم الان داره هی قشنگ تر و قشنگ تر می شه تا جایی که میگن دکتر گقته من اصلن می خواستم مصاحبه رو بردارم و فقط یک تعهد بگیرم تا بچه ها بعد از اومدن به دانشگاه در صورت تخلف به کارشون رسیدگی بشود همه و همه ناشی ازمقاومت شما بچه های خوبه انسانیه. من به عنوان یهعلوم پایه ای خجالت زده ی شما هستم. ولی امیدوارم یه کاری کنید که ما کاملا بریم زیر نظر وزارت علوم تا تمامیه شرایطمون بشه مثل دانشگاههایی که همین مسئولین عزیز در آنجاها درس خواندند و دیگر این طور نشه که یکی بیاید یه بار ما ر و ببره زیر نظر بنیاد اونیکی بیاد مارو ببره زیر نظر وزارت علوم .حالا هم یکی دیگه بیاد و بخواد دانشگاه رو تحت نظارت شدید خودش قرار بده و با تعهدی که اول ورود دانشجو از آون میگیره بچه ها رو در ترس و لرز تا پایان تحصیل قرار بده.
  موفق و موید باشید

 • حراست دانشگاه با يادداشت اسامي دانشجويان خروجي از خوابگاه چه هدفي را دنبال ميكرد؟ قطع ناگهاني برق و آتش سوزي خوابگاه شب تحصن توسط چه كساني انجام شد ؟آيا هدفي جز ايجاد وحشت و ياد آوري حادثه كوي دانشگاه داشت؟

 • همه نظراتو خوندم.خطاب به اونایی که ندونسته و نسنجیده حرف میزنن بگم که بترسید از فردای قیامت که باید جواب بدید.منم یه شاهدیم و دو روز اول تو تحصن شرکت داشتم .بدون اینکه از اول بدونم ماجرا چیه و از کی دارم پیروی میکنم؟ بدون اینکه مطمئن بشم حرف آقای ایکس که اون همه دانشجو رو از کار و زندگیشون انداخت، درسته یا نه؟خدا رو شکر میکنم که با اونا تو تحصن حرم شرکت نکردم.وکاری که از اول باید میکردم رو کردم: ترجیح دادم اول برم و از مسئولین بپرسم قضیه چیه بعد حرفای اونا رو با حرفای اون آقا بررسی کنم که کردم .پیش چند نفر رفتم و خدا خیر بده اون کسی رو که گفت شما حرف منم فقط بشنوید اما خودتون به دنبال صحت یا عدم صحتش باشید.
  چند تا از بچه ها هم رفتن وزارت علوم تا صحت این حرفا رو بررسی کنند چون نگران بودیم و واقعا معنی این خاص شدن رو نمیدونستیم !اما واقعیت این بود که دانشگاه از نظر آموزشی دولتیه و تحت نظارت وزارت علوم و بودجه اش هم در مجلس تصویب میشه اما بنیاد هم کمک میکنه ولی اساتید هیات علمی مانند اساتید دانشگاه دولتی محسوب نمیشن که این هم در دست پیگیریه و داره به سمت دولتی شدن پیش میره.برای همینه که متاسفانه بعضی از اساتید خودشون دانشجوها رو به ادامه تحصن دعوت میکردن.
  دوستان من که به وزارت علوم رفتند اساس نامه رو دیدند حتی میتونید سرچ کنید و خودتون مطمئن بشید…
  امیدوارم دیگه شاهد چنین ماجراهایی نباشیم.
  اینم خطاب به کسی که از مشکلات دانشگاه حرف میزد:مگه فقط دانشگاه شاهد این مشکلات رو داره.من سراغ ندارم دانشگاهی رو که به بچه ها بن تکثیر یا کاغذ آ-4 بده و درسته که غذای دانشگاهمون گاهی وقتا بده و مثل غذای خونه نمیشه اما حداقل قابل خوردنه در حالی که مثلا غذای دانشگاه تهران یا بهشتی قابل خوردن هم نیست !!!من با دانشجوهای اونا حرف زدم و دیدم که رسیدگی شاهد گاهی وقتا و بلکه اکثر اوقات خیلی بهتر از دانشگاهای اوناست.
  اما قبول دارم که دانشگاهمون مشکلاتی هم داره که باید برای رفعش راه حل درست رو پیدا کرد…
  امیدوارم نیمه پر لیوانم ببینیم.

 • من اونموقع كه دانشگاه تو خود تهران بود درس خوندم
  به همه دانشجوهاي دانشگاه يه چيزي بگم
  بعضي استادها علي الخصوص استاداي با سابقه كه از اول تاسيس با دانشگاه بودن – خيلي زرنگ هستن و از بورس دولتي استفاده كردن تحصيلات عاليه تو بهترين كشورهاي خارجي كردن
  خلاصه هيچ كم و كسري هم ندارن
  خدا بيشتر بسازه براشون
  اما
  حالا يه سري هادلشون مي خواد دانشجو جماعتو در بدر كنن
  اصلا گوش بحرفشون ندين و تحصن الكي نكنيد
  درس بخونيد و معدلتونو بكشيد بالا كه هرجا برين اول معدلتونو نيگاه مي كنن
  و بدونين كه رفاهيات دانشگاه شاهد از دانشگاه تهرانم بهتره
  اصلا شكايت نكنيد
  بچسبيد به درستون
  نزاريد كسي براتون پيرهن عثمان درست كنه
  بخونيد معدلتون رو بكشيد بالا تا ميتونيد
  هركي هرچي گفت راه نيفتيد دنبالش

 • استدعا دارم در این مورد اطلاعات جامعی تهییه و ارائه دهید.با تشکر