اوضاع مبهم دانشگاه شاهد!

سکوت مسئولین وزارت علوم و دانشگاه شاهد در قبال اعتراضات دانشجویان:

آخرین اخبار از اعتراضات دانشجویان در دانشگاه شاهدمدیر کل روابط عمومی دانشگاه در مصاحبه با برنانیوز اعلام کرده بود که با تغییر شرایط پذیرش از این پس رتبه های قبولی در این دانشگاه 5 رقمی خواهد شد و این یعنی تنزل سطح علمی دانشگاه. جالبتر اینکه این خبر بدلایلی مبهم از روی این سایت حذف شده. حراست حرم امام نیز در موقع تحصن دانشجویان معترض از ورود خبرنگاران به حرم جلوگیری کرده بود.

تجمع دیروز ساعت 8 صبح آغاز شد و پس از راهیمایی در سطح دانشگاه و رسیدن تعداد این افراد به حدود 1000 نفر ، جمعیت در جلوی درب این دانشگاه منتظر مسئولین دانشگاه شدند تا برای پاسخ گویی حاضر شوند اما پس از اینکه فقط  یکی از مسئولان حاضر شد و پاسخ او دانشجویان را قانع نکرد آنها با راهمپیمایی در ساختمان کلاس ها از بقیه اساتید و دانشجویان دعوت به تعطیلی کلاس ها کردند که برخی از اساتید کلاس ها را تعطیل و عده ای دیگر از دانشجویان هم معترضین را همراهی کردند
و به سمت سازمان مرکزی دانشگاه  برای پاسخ خواهی از رییس دانشگاه به را ه افتادند در ادامه پس از تجمع در مقابل ساختمان مرکزی و تعیین فرصتی برای رییس دانشگاه جهت پاسخگویی و عدم حضور وی در جمع دانشجویان ،آنان به سمت حرم مطهر حضرت امام حرکت کردند تا فریاد دادخواهی خود را به گوش امام راحل و دیگر مسئولین جمهوری اسلامی برسانند و با آرمانهای امام راحل و مقام معظم رهبری مبنی بر مطالبه از مسئولین تجدید میثاق نمایند.
 در هنگام خروج از دانشگاه تعدادی زیادی از دانشجویان به خاطر تهدید به اخراج از دانشگاه و ضرب و شتم توسط نیروی انتظامی از سوی حراست دانشگاه منصرف شدند اما در نهایت حدود 500 نفر از دانشجویان با زمزمه زیارت عاشورا  و شعر کجایید ای شهیدان خدایی…. به مسیر خود ادامه دادند ودر حرم امام متحصن گردیدند.
نماینده دانشجویان پس از خواندن دعای فرج و زیارت نامه امام خمینی شکواییه از مسئولان دانشگاه خطاب به امام و شهدا ایراد کرد، ساعتی پس از اقامه نماز توسط جمعیت حاضر نماینده فرمانداری در جمع آنان حاضر شد و ضمن دادن قول های مساعد برای حل مشکلات خواستار بازگشت دانشجویان به دانشگاه شد .که دانشجویان حدود ساعت 4 عصر حاضر به ترک حرم شدند با این وعده که فردا مجدداًٌ در جلوی دانشگاه ساعت 8 صبح تجمع خواهند کرد.
از سوی دیگر رییس دانشگاه در مصاحبه ای با خبرگزاری دانشجویان(ایسنا) همه حرکات دو روز اخیر دانشجویان را مبتنی بر شایعاتی بی پایه و اسا س دانست . این در حالی است که مدیر کل روابط عمومی دانشگاه در مصاحبه با سایت برنانیوز(خبرگزاری سازمان ملی جوانان) اعلام کرده بود که با تغییر شرایط پذیرش در این دانشگاه از این پس رتبه های قبولی در این دانشگاه 5 رقمی خواهد شد و این به معنای تنزل سطح علمی دانشگاه می باشد و جالب تر اینکه این خبر بدلایلی مبهم از روی سایت برنانیوز حذف شده است از نکات جالب دیگر اینکه حراست حرم امام  در موقع تحصن دانشجویان معترض از ورود خبرنگاران به حرم جلوگیری کرده بود.دانشجویان خواستار شفاف سازی این موضوع از سوی رییس دانشگاه آقای دکتر ثقفی هستند.