رفتن به بالا

تحصن دانشجویان دانشگاه شاهد وارد سومین روز خود شد

تحصن و ادامه ابهام در دانشگاه شاهدشورای صنفی دانشگاه شاهد نیز خواستار پاسخ روشن رییس دانشگاه شده و تاکید نموده چنانچه بزودی به ابهامات دانشجویان پاسخ داده نشود به جمع متحصنین خواهد پیوست. در همین حال دانشگاه نیز دانشجویان فعال در این تحصن را تهدید به اخراج کرده است که در نوع خود اقدامی کم نظیر است!


به گزارش خبرنگار عدالتخواهی روز سوم تجمع دانشجویان دانشگاه شاهد امروز ساعت 8:30 با راهپیمایی در ساختمان کلاسهای درسی آغاز شد. دانشجویان با راهپیمایی خود از اساتید و دیگر دانشجویان دعوت به همراهی کردند. در ادامه راهپیمایی، دانشجویان به سمت مهدیه دانشگاه حرکت کرده و اکنون در آنجا متحصنند.
همچنین صبح امروز دکتر ثقفی، رئیس این دانشگاه در بیانیه ای که در جمع دانشجویان توزیع شد، هر گونه تغییر در نحوه پذیرش و ساختار آموزشی و مدارک تحصیلی و تبدیل دانشگاه شاهد به دانشگاه خاص را تکذیب کرد.
این در حالی است که روز گذشته معاون سازمان سنجش در گفتگویی با ایسنا با اعلام اینکه از امسال نحوه پذیرش دانشجویان در دانشگاه شاهد تغییر خواهد کرد تاکید کرد دانشجویان از طریق گزینش این دانشگاه پذیرش خواهند شد. پیش از این مدیر کل روابط عمومی این دانشگاه نیز در گفتگویی با برنانیوز ضمن تایید این مطلب از تبدیل شدن دانشگاه شاهد به دانشگاه خاص خبر دااده بود.
به این ترتیب دانشجویان همچنان نسبت به این سخنان مبهم و متناقض معترضند و در حال حاضر با تحصن در مهدیه دانشگاه، خواستار حضور رئیس دانشگاه در جمع خود و پاسخگویی وی هستند.
هم اکنون کلاسها نیز به صورت نیمه تعطیل در آمده است و برخی از اساتید نیز ضمن همراهی با دانشجویان، خود اقدام به تعطیلی کلاسها نموده اند .
از سوی دیگر شورای صنفی دانشگاه شاهد نیز خواستار پاسخ روشن رییس دانشگاه شده و تاکید نموده چنانچه بزودی به ابهامات دانشجویان پاسخ داده نشود به جمع متحصنین خواهد پیوست.
در همین حال دانشگاه نیز دانشجویان فعال در این تحصن را تهدید به اخراج کرده است که در نوع خود اقدامی کم نظیر است! در همین راستا ماموران حراست خوابگاه هم اقدام به ثبت اسامی دانشجویان خارج شده از خوابگاه نموده اند. بدیهی است این اقدامات دانشگاه منجر به متشنج شدن بیشتر فضا شده است.

ارسال دیدگاه


هیچ دیدگاهی برای “تحصن دانشجویان دانشگاه شاهد وارد سومین روز خود شد”

 • همچنین در امروز 27/1/87 دانشجویان دانشگاه شاهد به رهبری …از دانشجویان شجاع دانشگاه در تمام دانشکده های دانشگاه اقدام به تجمع کردند و با شعارهای (اساتید محترم حمایت حمایت)و دانشگاه تا اطلاع بعدی تعطیل است ) اعتراض خود را نشان دادند نکته قابل توجه این است که بعد از این تجمع دانشجویان در کنار مهدیه تجمع کردند که در این زمان محمد ایمانی توسط افرادی ناشناس معدوم شد که این حرکت با اعتراضات شدید دانشجویان مواجه شد.مسئولین دانشگاه با ایجاد تفرقه سعی در پراکنده کردن دانشجویان داشتند.
  همچنین تحصن فردا چهارشنبه ادامه دارد و کلاسها برگزار نخواهد شد

 • امروز هم در تمام دانشكده ها كلاسها براي اعتراض به اين وضعيت اصف بار لغو شد.
  از مسئولان ميخواهم به داد ما برسند؟
  ايا اين عدالت است؟!!!!!

 • امروز چهارشنبه من در دانشگاه حضور دارم و خبري از تحصن نيست زيرا ديروز رئيس دانشگاه از مسئولين تشكل هاي دانشجويي و نماينگان آنان دعوت به عمل آورد كه به پاي ميز گفتگو بنشينند و عصر ديروز نمايندگان با حضور خود دانشجوياز حقيقت امر آگاه كردند و دانشجويان به تحصن خود خاتمه دادند همچنين امروز جلسه اي ديگر براي پاسخگويي به برخي درخواست هاي دانشجويي برقرار است

 • کاش هیچ کس دانشجورا بچه نداند کاش خودش هم خود را بزرگ می دانست.من امروز برای خودم وهمه دانشجویان وهمه مسولان سر میز غذا به گریه افتادم.

 • من به نمایندگی از جمعی از دانشجویان دانشگاه شاهد حرکت چند روز اخیر عده ای از دانشجونمایان فرصت طلب و معلوم الحال را محکوم می کنیم .
  ما معتقدیم که با گفتگو و پافشاری بر خواسته های برحقمان می توانیم بدون هیچ تشنج و ناآرامی به حقوقمان دست یابیم .
  ما همچنین از مسئولین دانشگاه تقاضا داریم که در شفاف سازی هرچه سریعتر مسائل مطروحه در دانشگاه اقدام نمایند .
  و السلام من التبع الهدی

 • دیشب خوابگاه دانشگاه شاهد هم آب و هم برق نداشت
  تمام فضای خوابگاه رو هم ماموران حراست گرفته بود
  این شاید یه جور ضرب شصت به بچه ها بود
  زنده باد دولت کریمه

 • قضیه دانشگاه شاهد شده مثل نام خلیج فارس که میانو میگن خلیج عربی بعد ما میدویم که عوضش کنیم. ولی بگم تا این تفکرات در سر روسای دانشگاه باشه اگه امسال نشه ایشالله سال بعد خاص میشیم. به امید آن روز که دیگه بچه های با شهامت هم نیستند

 • من ازطرف تمامی بچه های انجمن و بسیج و شورا به دلیل اینکه از صحبت های تهدیدآمیز جناب شاخص رییس نتوانستیم و ترسیدیم که از گروه بچه ها حمایت کنیم معذرت می خواهم

 • عزیز دلم مثل اینکه تو باغ نیستی، یه سری از همین تشکل ها(البته ورودی های 70) نه تنها با خاص شدن دانشگاه مشکلی نداشتند بلکه در این راه کمک هم می کردند.

 • سلام به همه
  بنده دانش آموخته دانشگاه شاهد هستم. خوب اگر دانشگاه خاص شود چه اشکالی دارد؟؟؟
  در دادن مدرک هیچ تفاوتی نمی کند. یادم هست از اویل ورود تا فارغ التحصیلی همین حرفا بود اما هیچ تفاوتی نمیکنه. به نظرم کار تحصن کاملا اشتباهه!!
  بعضی افرادی جلودار هستند که اصلا صلاحیت ندارند متاسفانه!
  خدا ختم به خیر کند