مدعيان حمايت از برخي ارزش‌ها را در مبارزه با انحصارات در مقابل خود مي‌بينيم

افشاگری های رییس جمهور در سفر استانی قم

عواملي به برپايي عدالت در جامعه خدشه وارد مي‌كنند كه يكي از آن‌ها مجوزها و انحصارات اقتصادي است كه دولت براي مقابله با آن‌ها تلاش كرد، اما هنوز كساني هستند كه از اين امتيازات سوءاستفاده مي‌كنند و ثروت مي‌اندوزند. عامل ديگر گمركات است. كساني هستند كه مي‌توانند كالا را وارد و يا خارج كنند و شبكه‌هاي انحصاري قدرتمندي درست كرده‌اند. اين شبكه‌ها آن‌قدر قدرتمندند كه حتي مي‌توانند در مراجع تصميم‌گيري مصوباتي داشته باشند. دولت تلاش مي‌كند كه دست اين‌ها را قطع و با اين شبكه‌ها برخورد كند.

رييس‌جمهور با بيان اين‌كه " پيش از اين مي‌دانستم كه برپايي عدالت سخت‌ترين مرحله‌ انقلاب اسلامي است" گفت: بايد اعتراف كنم كه آن‌چه مي‌بينم و آن‌چه تجربه مي‌كنم بسيار سنگين‌تر است.

عواملي به برپايي عدالت در جامعه خدشه وارد مي‌كنند

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران دكتر محمود احمدي‌نژاد كه در راستاي دور دوم سفرهاي استاني به استان قم سفر كرده است، در جمع مردم اين شهر خاطرنشان كرد: ائمه اطهار(ع) ما همه شهيد راه عدالت بودند و همه‌ آن‌ها در راه عدالت شهيد شدند. من اين‌ها را شنيده بودم، اما شنيدن با ديدن و لمس كردن تفاوت بسيار دارد.

وي با اشاره به " جهت‌گيري‌هايي كه دولت در جهت اصلاح ساختارها دنبال كرده است" ادامه داد: در هر كدام از اين جهت‌گيري‌ها يك مبارزه‌ سنگين و سنگر به سنگر را شاهد هستيم. عواملي به برپايي عدالت در جامعه خدشه وارد مي‌كنند كه يكي از آن‌ها مجوزها و انحصارات اقتصادي است كه دولت براي مقابله با آن‌ها تلاش كرد، اما هنوز كساني هستند كه از اين امتيازات سوءاستفاده مي‌كنند و ثروت مي‌اندوزند. عامل ديگر گمركات است. كساني هستند كه مي‌توانند كالا را وارد و يا خارج كنند و شبكه‌هاي انحصاري قدرتمندي درست كرده‌اند. اين شبكه‌ها آن‌قدر قدرتمندند كه حتي مي‌توانند در مراجع تصميم‌گيري مصوباتي داشته باشند. دولت تلاش مي‌كند كه دست اين‌ها را قطع و با اين شبكه‌ها برخورد كند.

مدعيان حمايت از برخي ارزش‌ها را در مبارزه با انحصارات در مقابل خود مي‌بينيم

وي در بيان مثالي گفت: دو شبكه‌ موازي با هم و هماهنگ و هدايت شده از سوي يك مركز دست‌اندركار واردات سيگار به داخل هستند؛ يكي به صورت رسمي و قانوني عمل مي‌كند و يكي هم به صورت غير رسمي و قاچاق را در اختيار دارد. دخانيات در اين سال‌ها تلاش كرد دست اين شبكه را قطع كند، اما اگر مي‌خواست عوارض واردات سيگار را آن‌طور كه حق است وضع كند، شبكه واردات قاچاق سيگار فعال مي‌شد و اگر مي‌خواست عوارض را كاهش دهد شبكه‌ ديگري كه رسما سيگار وارد مي‌كرد سيل سيگارهاي خارجي را به داخل كشور سرازير مي‌كرد.

رييس‌جمهور گفت: شركت دخانيات براي برهم زدن اين روند اعلام كرد كه امتياز واردات سيگار آزاد است و هر كسي مي‌تواند در چارچوب ضوابط مشخص سيگار وارد كند. فردي كه به ظاهر سالم بود درخواست داد كه در چارچوب ضوابط سيگار وارد كند اما فرد ديگري كه جزء آن دو شبكه‌اي كه گفتم بود و اتفاقا زياد هم مصاحبه مي‌كند اين فرد را صدا زده و به او گفته بود كه اگر مي‌خواهي سيگار وارد كني بايد پنج ميليارد به فلاني بدهي والا اجازه‌ واردات به تو نخواهيم داد. رييس دخانيات گفت كه اين فرد از او درخواست كرده كه اجازه‌ واردات سيگار را به فرد ديگر ندهد.

وي با تاكيد بر اين‌كه " اين‌ها را مي‌گويم تا ابعاد كار دست‌تان بيايد" افزود: كساني كه شايد زماني مدعي حمايت از برخي ارزش‌ها بودند، امروز آن‌ها را در صحنه مبارزه با امتيازها و انحصارات در مقابل خود مي‌بينيم. ما در مبارزه براي برپايي عدالت در داخل شبكه هستيم، در حالي كه در پرونده هسته‌يي كه شما مردم ايستاديد و با فرياد و مقاومت دشمن را پس زديد مبارزه به اين شكل نبود.

دولت براي درست كردن وضعيت مسكن تلاش مي‌كند

به گزارش ايسنا رييس‌جمهور در ادامه با اشاره به موضوع ماليات نيز گفت: مصوب شد كه شبكه ماليات كشور كامپيوتري شود؛ هر بار كه خواستيم اين كار را انجام دهيم، ديديم كه دست‌هاي فراواني مانع از اجراي اين طرح مي‌شوند. به آقاي وزير اقتصاد مي‌گويم كه وقتي دو كارخانه به يك اندازه توليد مي‌كنند و به يك اندازه از نيروي كار و مواد اوليه استفاده مي‌كنند و در شرايط برابر هستند، چرا يكي بايد 500 ميليون ماليات بدهد و يكي سه ميليون؟ اين نظام مالياتي عامل ايجاد فاصله و سوء استفاده در عرصه‌ اقتصاد است.

احمدي‌نژاد به بانك‌ها نيز اشاره و اظهار كرد: وقتي قرار شد بانكداري اسلامي در جامعه اجرا شود، ساختارهاي بانك‌ها متناسب با آن نبود، به همين دليل به مرور ضوابط بانكداري اسلامي در بانك‌ها حذف شد و بانك‌ها به ماهيت قبل خود برگشتند و در ساختارهاي خود تنها از عناوين عقود اسلامي استفاده كردند. 50 درصد منابع بانك‌ها قرض‌الحسنه است و بانك‌ها حق انتخاب در نحوه‌ استفاده از اين منابع را دارند. دولت براي نحوه‌ استفاده‌ بانك‌ها از اين منابع مقرراتي وضع كرد و گفت هر بانكي بايد درصدي از وام خود را به بخش‌هاي كشاورزي، صنعتي، بازرگاني و مسكن بدهد. آن‌ها شروع كردند كه اين مقررات را لغو كنند و در برنامه‌ چهارم تصويب شد كه دولت حق ندارد بر چگونگي تخصيص وام دخالت كند و اين باعث شد كه شرايط به زمان قبل برگردد.

سال گذشته برخي دستگاه‌ها وظيفه خود را به درستي انجام ندادند

وي يادآور شد: اواخر سال 85 مشاهده كرديم كه اتفاقات پيش‌بيني نشده‌اي به وجود آمد؛ موج سنگيني در بخش مسكن راه افتاد و قيمت مسكن بالا رفت. در آن زمان از وزير اقتصاد و وزير اطلاعات خواستم كه اين موضوع را پيگيري كنند و پيش‌بيني كرديم كه باند ويژه‌اي منابع سنگيني از بانك‌ها را به بخش مسكن كشانده است. وزير اطلاعات بعد از تحقيقات در آن شرايط، گفت كه در سه ماه اخير 1500 ميليارد تومان پول در اختيار افراد خاصي قرار داده شده است كه وارد بازار مسكن شوند. در ادامه‌ روند تحقيقاتي از اين موضوع بحث‌هاي فراواني وارد شد و برخي عوامل شروع به مق

اومت كردند و تا امروز اين مقاومت‌ها ادامه دارد، اما بالاخره دوستان ما ايستادند و برخي بانك‌ها هم به استناد يك قانون از ارايه اطلاعات به دولت خودداري مي‌كردند تا اين‌كه گزارش اين تحقيقات ديروز(سه‌شنبه) به دست من رسيد و در شوراي راهبردي ارائه شد و مشاهده كرديم كه تحليل روز اول ما حقيقت داشت.

رييس‌جمهور با بيان اين‌كه " يك عذرخواهي به شما ملت بدهكارم" ادامه داد: باورم اين بود كه بانك‌ها و وزارت اقتصاد دستورات داده شده را انجام مي‌دهند، اما بايد بگويم در سال گذشته برخي دستگاه‌ها وظيفه خود را به درستي انجام ندادند و آن بانك فاسد توانست كار خود را انجام دهد. خبر دارم كه در جلسه‌اي گفته‌اند كه فلاني را زمين مي‌زنيم؛ چراكه نفت و بانك در دست ماست.

برخي با تمسك به ظاهر قانون مي‌خواهند دست ما را ببندند

احمدي‌نژاد يادآور شد: اگر به ياد داشته باشيد براي تصدي وزارت نفت چهار نفر را معرفي كردم؛ اولين نفر برادر حزب‌اللهي و ضد فسادي بود كه عليه او شب‌نامه‌ها منتشر كردند. قرار بود برادري در وزارت نفت با فساد و مافيا مقابله كند، اما با شب‌نامه او را متهم به مافيا كردند. دومين و سومي هم همينطور شد. ما مجبور شديم عقب برويم تا كار وزارت نفت متلاشي نشود. اما بدانيد كه خادم شما و برادر كوچك‌تان و اعضاي دولت پاي حرف خود ايستاده‌اند و در مبارزه با تبعيض‌ها از پا نمي‌نشينند. دولت تلاش مي‌كند با توليد انبوه مسكن و مبارزه با اين عناصر وضعيت مسكن را درست كند و تا آخر ايستاده است و سر سوزني هم عقب نمي‌نشيند.

وي تاكيد كرد: به ياري خدا و با پشتوانه شما در سال 87 دست همه‌ اين‌ها را از بيت‌المال قطع خواهيم كرد. برخي با تمسك به ظاهر قانون مي‌خواهند دست ما را ببندند. فتنه مي‌كنند و از طرف ديگر مدعي مي‌شوند كه سياست‌هاي دولت غلط است در حالي كه هنوز سياست‌هاي دولت اجرا نشده است. ما مي‌گوييم بانك‌ها به صورت عادلانه و برابر به مردم وام بدهند، نه اين‌كه به يك بورس‌باز و شبكه‌ مافيايي 100 ميليارد تومان بدهند.

امسال تورم كنترل و دست‌هاي فساد وابسته به بيگانه از اقتصاد ملي قطع خواهد شد

به گزارش ايسنا رييس‌جمهور گفت: وقتي يك نفر عوض مي‌شود، جوسازي مي‌كنند در حالي كه اين نوكر ملت تا عوض كردن ساختار و ريشه‌كن كردن فساد ايستاده است. بعضي‌ خيال كرده‌اند در فشار اقتصادي و تهديد و تحريم‌هاي دشمن مي‌توانند همراهي و جوسازي كنند؛ اما دولت برخاسته از راي شما ايستاده است.

رييس‌جمهور ادامه داد: برخي طراحي كرده بودند كه منابع پولي و نفت كشور را در اختيار داشته باشند و از سوي ديگر نيز تا افزايش فشار بيگانگان تورم 70 – 80 درصدي در كشور ايجاد شود تا انگشت اتهام به سوي خادمان ملت نشانه رود.اما با ايستادگي و تبعيت شما از رهبري آن‌ها شكست خورده‌اند و تورم 70 درصدي به فضل الهي به 18 درصد تنزل يافت و امسال ان‌شاءلله تورم كنترل و دست‌هاي فساد وابسته به بيگانه از اقتصاد ملي كشور قطع خواهد شد.

برخي در انتخابات مجلس جوسازي كردند

وي هم‌چنين با اشاره بر برخي ديگر از جوسازي‌ها خاطرنشان كرد: قرار بود در يك برنامه تلويزيوني طرح تحول اقتصادي را براي مردم تشريح كنم، اما برنامه براي تكميل برخي سوالات به تاخير افتاد. در اين ميان آن‌ها كه قرار بود ضربه بزنند از قبل مقاله‌هاي خود را آماده كرده بودند و عليه صحبتي كه هنوز نشده، انتقاد كرده بودند.

وي افزود: سال 86 دولت عقبه سنگين و پرفشاري را پس زد و در اين سال دشمن همه توان خود را براي ضربه زدن به ملت ايران به كار برد. در انتخابات مجلس برخي خيال مي‌كردند كارهاي‌شان اثر گذاشته است و جوسازي كردند؛ من در سنگال بودم كه ديدم شبكه‌هاي تبليغاتي دشمن مي‌گويند اين‌قدر كارها خراب شده است كه احمدي‌نژاد در آستانه انتخابات به سنگال رفته و كشور را ترك كرده است. من به دوستان گفتم برنامه‌ها را فشرده كنند تا در روز انتخابات به كشور برگرديم. در روز انتخابات در پاي صندوق راي يكي از خبرنگاران رسانه‌هاي آن‌ها در ميان فشار جمعيت به من نزديك شد و گفت اين انتخابات رفراندومي است كه نشان مي‌دهد مردم چقدر به سياست‌هاي دولت علاقه دارند. من به او گفتم اين جمعيت را ببين! ازدحام اين جمعيت نشان دهنده اين مساله است.

بدون اصلاح در مديريت جهان رسيدن به قله‌هاي پيشرفت امكان ندارد

به گزارش ايسنا رييس‌جمهور در ابتداي سخنان خود در جمع مردم قم در صحن علني حضرت معصومه(س) گفت: قم نيازمند يك جهش است و دولت تلاش مي‌كند با مصوبات و تصميمات خود، قم را در مسير حركت پرشتاب پيشرفت قرار دهد.

احمدي‌نژاد افزود: قم ميزبان يك بانوي طاهره ، طيبه و يك مجاهده شهيده است كه نور ايمان و پاكي را منتشر مي‌كند. قم براي ملت ايران در جايگاه بسيار رفيعي قرار دارد و افتخار ماست كه امروز خادم و نوكر حضرت معصومه(س) هستيم؛ چراكه ايشان براي ملت ما نورافشاني و هدايت ملت ما را به سمت قله‌هاي كمال مديريت مي‌كنند. بيانات حضرت امام(ره) درباره قم سند ماندگار و افتخار قم و قمي‌هاست.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به رسالت انبياء گفت: مقصد همه انبياي الهي هدايت انسان به صراط مستقيم است تا انسان را به بالاترين مراتب كمال برسانند. پيامبران و ائمه طاهرين(ع) خودشان اصل صراط هستند. مشكلات بشريت اين است كه از راه انبيا دور شده است. همه مشكلات امروز بشر و ظلم‌ها و تبعيض‌هايي كه وجود دارد به دليل مديريت ان

سان‌هاي غيرالهي و شيطان‌زده متكبر بوده و اين‌كه بشريت از اينان تبعيت كرده است. نگاهي به اوضاع عالم بكنيد؛ بشريت در يك مسابقه غمگين براي تسلط و فريب و اشغالگري و كشتار شركت كرده است. در جهان 7 ميلياردي امروز يك ميليون نفر در فقر مطلق هستند و 100 ميليون نفر در جنگ‌هايي كه با هدف گسترش حوزه نفوذ، چپاول و توسعه استكبار جداست كشته و صدها ميليون نفرآواره شده‌اند.

وي در ادامه با اشاره به حادثه 11 سپتامبر گفت: در اين حادثه ساختماني فرو ريخت و گفتند سه‌هزار نفر كشته شدند. اما هيچ‌گاه اسامي اين افراد منتشر نشد و به بهانه اين اتفاق به افغانستان و عراق حمله كردند در حالي كه بنا بر آمارهاي رسمي خودشان يك ميليون نفر تاكنون در عراق كشته شده و ده‌ها هزار نفر نيز در افغانستان به خاك و خون كشيده شده‌اند. تمام اين مشكلات ناشي از مديريت طاغوت‌هاست. رفع اين مشكلات و نجات بشريت در سايه ايجاد حكومت صالحان و صالح كل يعني حضرت مهدي(عج) مي‌باشد و ما خدا را سپاسگزاريم كه ملت ايران پرچمدار ولايت و پيرو خط ولايت و تابع امام(ره) و فريادگر انتظار است، و مردم قم پيشاپيش ملت ايران در اين مسير نوراني حركت مي‌كنند.

دو مسووليت داريم؛ ساختن ايران و اصلاح وضعيت جهان

رييس‌جمهور در بخش ديگري از سخنان خود گفت: ما دو مسووليت داريم كه هر دو لازم و ملزوم و پشتيبان يكديگر هستند؛ يكي ساختن ايران و ديگري اصلاح وضعيت جهان. بدانيد ساختن ايران به طور كامل و برپايه حيات طيبه بدون حضور فعال در عرصه اصلاحات جهاني ممكن نيست. اگر مناسبات فاسد جهاني را اصلاح نكنيم زورمداران ما را در جغرافياي خود محصور و محكوم مي‌كنند. در جهان امروز هر ملتي كه زحمت بكشد و ثروت به وجود آورد، قدرت‌هاي بزرگ با ساختارها و نظامات جهان ثروت او را غارت مي‌كنند و يا با استفاده از همان ثروت به آن ملت فشار مي‌آورند. امروز ايران 80 ميليارد دلار ذخاير ارزي در خارج از كشور دارد، اما آن‌ها مي خواهند با استفاده از همين پول‌ها كه در بانك‌هاي خارجي است به ما فشار بياورند. وقتي كه ما مي‌خواهيم يك جهش اقتصادي بكنيم آن‌ها قطعنامه صادر و تحريم مي‌كنند. همه ملت‌هاي مستقل از سوي قدرت‌هاي بزرگ با برخورد و مقابله مواجهه مي‌شوند و به همين دليل امكان ندارد كه بدون تغيير و اصلاح در مديريت جهان به قله‌هاي پيشرفت برسيم.

وي افزود: در عرصه فرهنگ نيز تلاش مي‌كنيم كه عالم و انسان‌هاي با معنويت تربيت كنيم، اما قدرت‌هاي بزرگ با هزينه صدها ميليارد دلار شبكه‌هاي تبليغاتي راه مي‌اندازند و لشگريان فساد و شيطان را در برابرما قرار مي‌دهند. اگر در برابر هجوم فرهنگي نايستيم نمي‌توانيم از فرهنگ خود صيانت كنيم.

احمدي‌نژاد در بخش ديگري از سخنان خود گفت: ما بايد ايران را بسازيم، يكي از عوامل ساخت ايران وحدت است كه به حمدالله و به لطف ولايت امروز وحدت در كشور ما حاكم است. عامل ديگر توكل برخداست كه آن نيز وجود دارد. يك عامل ديگر كار وتلاش و مجاهدت است كه ملت ما اهل آن هستند. يك عامل ديگر حركت در جهت عدالت و برپايي آن است كه مستلزم اين كار پيشرفت است. اگر همه كشور كار و توليد ثروت كنندف اما عدالت نباشد، تمام پول‌ها به جيب عده‌اي خاص سرازير مي‌شود و كشور پيشرفت نخواهد كرد.

اميدواريم با كمك نمايندگان جديد،قم در مسيري پرنشاط قرار گيرد

وي با تاكيد بر هدف توزيع عادلانه منابع گفت: قم پايگاه ترويج و صيانت از ارزش‌هاست و مردم قم بايد در رسيدن به اين هدف پيشگام باشند.

به گزارش ايسنا رييس‌جمهور در بخش ديگري از سخنان خود در جمع مردم قم خاطرنشان كرد: در سفر اول به اين استان دولت مصوباتي براي قم داشت كه بخش‌هايي از اين مصوبات اجرا شد و بخش‌هايي ديگر در دست اجراست.

وي با بيان اين‌كه " كارهاي خوبي براي اين استان در حال انجام است" گفت: البته آن‌چه كه مدنظر ماست، هنوز اتفاق نيفتاده و به اعتقاد من در قم نيازمند يك جهش هستيم.

احمدي‌نژاد با اظهار اميدواري از اين‌كه " دولت در اين سفر بتواند چند تصميم بگيرد كه قم را در مسير يك حركت پرنشاط پيشرفت قرار دهد" ادامه داد: با كمك نمايندگان به ويژه نمايندگان جديد اميدواريم اين مسير طي شود.

وي با تاكيد بر اين‌كه " دولت بايد مايه بيشتري براي قم بگذارد" ادامه داد: طبق قانون اساسي، دولت براي كارهاي مهم كه بايد به صورت ويژه انجام شود، يك هيات اختصاصي مامور مي‌كند كه دولت در اين مسير فردا شب(پنجشنبه‌شب) جمعي از اعضاي دولت را به عنوان هيات عمران قم مامور خواهد كرد كه به صورت ويژه و اختصاصي در خدمت مردم اين استان باشند تا دركنار استاندار و نمايندگان قم 5 الي 6 تصميم بزرگ براي اين استان را عملياتي كنند.

احمدي‌نژاد در پايان سخنانش ضمن تشكر ويژه از مردم قم به خاطر همه بزرگواري‌ها و مجاهدت‌ها و خدماتي كه براي انقلاب انجام داده‌اند، افزود: به خاطر لطفي كه نسبت به اين خادم خود داشتيد، بسيار سپاسگزارم.