بررسی و نقد سیاستهای اقتصادی اخیر دولت با حضور دکتر فرشاد مومنی

آغاز جلسات هفتگی جنبش عدالتخواه در سال جدید:

دیگر تصمیم مهم اقتصادی دولت لغو مجوزهای واردات کالا به منظور کنترل نقدینگی و کاهش تورم بوده است که بنا بر نظر منتقدین موجب افزایش بی رویه واردات کالا و بویژه کالاهای مصرفی به کشور خواهد شد و به مصرف گرایی بیشتر و نابودی تولیدات ملی خواهد انجامید. نقدی کردن یارانه ها نیز…

در روزهای آغازین سال جدید اخبار اقتصادی جدیدی نیز از سوی دولت مطرح شد که با واکنشهای مختلف فراوانی از سوی کارشناسان همراه شد. نقدی کردن یارانه ها که به عنوان بخشی از طرح اقتصادی دولت مطرح گشت یکی از این موارد بود. کارشناسان نتیجه این تصمیم دولت را افزایش نقدینگی لااقل در کوتاه مدت و در نتیجه افزایش تورم میدانند. تورمی که در یکی دو سال اخیر و به ویژه چند ماه گذشته نارضایتی فراوان مردم را در پی داشته.

دیگر تصمیم مهم اقتصادی دولت لغو مجوزهای واردات کالا به منظور کنترل نقدینگی و کاهش تورم بوده است که بنا بر نظر منتقدین موجب افزایش بی رویه واردات کالا و بویژه کالاهای مصرفی به کشور خواهد شد و به مصرف گرایی بیشتر و نابودی تولیدات ملی خواهد انجامید که در این صورت آسیبهای جبران ناپذیری برای فرهنگ و اقتصاد کشور به همراه خواهد داشت.

لازم به ذکر است میزان واردات کالا در دولت نهم و در سالهای 85 و 86 رکورد شکست و در سال 86 به رقم بی سابقه 48 میلیارد دلار رسید.

جنبش عدالتخواه دانشجویی در نظر دارد به منظور بررسی کارشناسانه سیاستهای اخیر دولت،اولین جلسه از سلسله جلسات هفتگی خود را در سال جاری با حضور دکتر فرشاد مومنی، استاد دانشگاه علامه طباطبایی و مسئول موسسه دین و اقتصاد برگزار نماید. این جلسه روز شنبه هفته آینده 31/2/87 در ساعت 17 و در دفتر مرکزی جنبش عدالتخواه واقع در چهارراه کالج (تقاطع انقلاب و حافظ) جنب فروشگاه نشر معارف، پلاک 789 برگزار می شود.