رئیس هیئت مدیره ایرانسل کیست؟

مدیرشناسی بر گرفته از سایت فردا

اما در جريان بازرسي از عملکرد شرکت ارتباطات سيار در نيمه دوم سال 85، مشخص گرديد که عليرغم گذشت شش ماه از شروع قرارداد، شرکت طرف قرارداد مناقصه مذکور فعاليت مربوط را شروع ننموده و اجراي اين قرارداد هيچ‌گونه پيشرفتي نداشته است.

تحقیق درباره رئیس هیئت مدیره ایرانسل این نکته را روشن ساخت که وی در صاایران شاغل است. جالب اینکه صاایران برنده مناقصه راه اندازی GPRS  برای شرکت «همراه اول» از رقبای ایرانسل می باشد. طرحی که تاکنون ناکام مانده است و مسئولین همراه اول درباره وعده های خود سکوت خبری اختیار کرده اند.

به گزارش «فردا» در حالیکه دکتر ابراهیم محمودزاده ریاست هیات مدیره ایرانسل را بر عهده دارد به صورت همزمان مــدیرعــامل صاایران (صنایع الکترونیک ایران) نیز می باشد.

صــاایران یـکی از ســهامداران عــمده ایرانسل بوده و با 5,000 نفر پرسنل و تنوع محصولی دربرگیرنده تجهیزات آزمایش الکترونیک، الکترونیک پزشکی، تجهیزات صوتی- تصویری، سیستمهای امنیتی، تجهیزات تنظیم الکترونیک، و مایکروالکترونیک، بزرگترین تولید کننده تجهیزات الکترونیک و ارتباطی در ایران است.

از نکات قابل اشاره در شرکت دولتی زیر مجموعه آقای محمودزاده، اعلام تخلف چهار ماه پیش سازمان بازرسي کل کشور در خصوص تخلف این شرکت درخصوص نحوه اجراي قرارداد سيستم صدور صورتحساب تلفن همراه در شرکت ارتباطات سيار است.
 
در گزارش سازمان بازرسی آمده بود: شرکت ارتباطات سيار در نيمه اول سال 85 براي اجراي اين طرح، مبادرت به انعقاد قرارداد مناقصه بيش از يکصد و ده ميليارد توماني با يکي از شرکت‌هاي زيرمجموعه صاايران مي‌نمايد. اما در جريان بازرسي از عملکرد شرکت ارتباطات سيار در نيمه دوم سال 85، مشخص گرديد که عليرغم گذشت شش ماه از شروع قرارداد، شرکت طرف قرارداد مناقصه مذکور فعاليت مربوط را شروع ننموده و اجراي اين قرارداد هيچ‌گونه پيشرفتي نداشته است.
 
همچنین صاایران که برنده‌ نهایی مناقصه‌ ارایه‌ سرویس GPRS شركت ارتباطات سیار نیز انتخاب شده است تاکنون نتوانسته است به وعده های خود در اجرای این پروژه جامه عمل تن کند.
 
اما از سوی دیگر شرکت خصوصی ایرنسل نیز که باز هم جناب آقای دکتر ابراهیم محمودزاده ریاست هیئت مدیره آن را برعهده دارد؛ نارضایتی های بسیاری را در بین مشترکین خود دارد. چندی قبل «فردا» مقاله ای را در این خصوص منتشر نمود که با واکنش های بسیاری از مشترکین این شرکت رو به رو شد

گفتنی است پیش از پیوستن به صاایران و ریاست هیات مدیره ایرانسل، دکتر محمودزاده در شرکتها و مراکز تحقیقاتی متعددی عهده دار مــناسب مدیریتی بوده است؛ از این جــمله می‌توان به مدیر عاملی ایزایران، مدیریت مرکز تحقیقات و تولید نیمه رساناها، و مدیریت مرکز تحقیقات الکترونیک ایزایران اشاره کرد.

محمودزاده دارای مدرک دکترا در مدیریت، توسعه فن آوری، و فوق لیسانس در مهندسی الکترونیک می‌باشد. وی همچنین از اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی مالک اشتر و نیز از اساتید استراتژی توسعه تکنولوژی در دانشگاه علامه طباطبایی می باشد