بیانیه جنبش عدالتخواه دانشجویی در واکنش به برخی رویدادهای مهم عرصه سیاست خارجی

واکنش به گشایش دفتر حفاظت از منافع آمریکا در ایران و مواضع اخیر هسته ای:

بیانیه جنبش در واکنش به برخی رویدادهای مهم عرصه سیاست خارجی و بررسی گشایش دفتر حفاظت از مناغع آمریکا در ایرانعقب نشینی از موضع عدم پذیرش پیش شرط و تعلیق، به هر بهانه اي، اشتباهي جبران ناپذيرو راهي بازگشت ناپذير است.. وزیر خارجه و طرفدارن این تفکر در دستگاه ديپلماسي پاسخ دهند که امریکا در ایران چه منافعی دارد که باید گشایش دفتر حفظ منافع آن در ایران را بررسی کرد؟ دانشجویان انقلابی از اینکه با گشایش این دفتر، زمینه پیدایش انقلاب سوم و احیای مجدد تفکر اصیل حضرت امام(ره) در مبارزه تا ریشه کنی ظلم و زورگويي در فضای بین الملل استقبال می نمایند و اعلام می دارند که با گشایش این دفتر باید شاهد اقدام انقلابی دیگر از سوی دانشجویان انقلابی پیرو خط رهبری در تعطیلی این دفتر باشید.

بیانیه جنبش عدالت خواه دانشجویی در واکنش به برخی رویدادهای مهم عرصه سیاست خارجی

عقب نشینی از موضع عدم پذیرش پیش شرط و تعلیق، به هر بهانه اي، اشتباهي جبران ناپذيرو راهي بازگشت ناپذير است

این روزها شاید یکی از حساس ترین روزهای کشور در عرصه سیاست خارجی است. رویدادهای مختلف چند هفته اخیر بهترین شاهد این مدعاست. در پرونده هسته ای از طرفی سه قطعنامه و دهها اقدام و موضع گیری دیگر غرب، با وجود اعمال فشار بر مردم مقاوم مان، ناکام مانده و نتیجه نهایی مطلوب غربی ها که همانا دست کشیدن ایران از حق مسلم دست یابی به این فناوری صلح آمیز حیاتی است، حاصل نشده است.
این شکست در کنار  شکست های دیگر جبهه استکبار جهاني در عراق، لبنان، آمريكاي لاتين و … آنها را وادار کرده تا به هر شکل ممکن برای حفظ آبروی از دست رفته خود تلاش های متعددی را انجام دهند. آنچه در این میان حائز اهمیت است؛ تداوم ایستادگی مسئولین مختلف کشور از یک سو و وحدت گروه های سیاسی داخلی دلسوز انقلاب از سوی دیگر حول موضع فعلی نظام مبنی بر  ایستادگی در برابر فزون خواهی های غربی هاست.
گام جدید سیاسی و غیرحقوقی در پرونده هسته ای یکی از مهمترین این عرصه هاست.  طرح مجدد پیشنهاد غیر حقوقی و غیرمنطقی تعلیق از سوی غربی ها باعث شده است تا عده ای در داخل، با پرچم دلسوزی برای ایران!، زمزمه عقب نشینی از مواضعی چون عدم پذیرش پیش شرط و تعلیق را مطرح نمایند. اینک که دستیابی به فناوری هسته ای با اعتقاد به اراده الهی خواست حقیقی ملت ایران است نباید اجازه داد تا عده ای منفعل در برابر غرب از هر ابزاری برای توجیه سخنان ذلت بار خود استفاده کنند. چرا که اولا دشمنان انقلاب، به هیچ چیزی کمتر از دست کشیدن ما از فناوری هسته ای و سرنگوني نظام جمهوري اسلامي رضایت نمی دهند و ثانیا رفراندم های متعدد مردم در راهپیمایی ها و تجمعات و حمایت های عمومی، وجود اراده لازم برای پایداری در این مساله را اثبات کرده است و لذا دولتمردان کشور باید با استفاده از این فضا بهترین راه را برای احقاق حقوق حقیقی ملت ایران در مواجهه با کشورهای غربی انتخاب نمایند. تجربيات شكست خورده اعتماد سازی و پذیرش داوطلبانه تعلیق نشان می دهد که اساس هر نوع روش و پیشنهادی که بخواهد بندهایی از بسته پیشنهادی غرب را که مبتنی بر تعلیق است؛ بپذیرد، خلاف عزت و همچنین حکمت و مصلحت كشور ماست و عقب نشینی از موضعی چون عدم پذیرش پیش شرط و تعلیق، به هر بهانه اي، اشتباهي جبران ناپذير و راهي غير قابل بازگشت و چيزي جز شكست و عقب نشيني به همراه نداشته است.
در این میان لازم است از موضع اصولی  و ارزشمند نمایندگان محترم مجلس و بویژه ریاست محترم آن و همچنین پايداري قاطعانه ریاست محترم جمهوری و دبیر محترم شورای عالی امنیت ملی در پیگیری این مسیر تشکر نموده و به عنوان بخشی از بدنه فعال جنبش دانشجویی ایران اعلام می نماییم که هیچ گاه، عقب نشینی از مواضع اصولی به سود ما نبوده و نخواهد بود و نباید فریب آنانی که این عقب گرد را «تاکتیکی برای حرکت به جلو» می نمایانند!! خورد و همچنان تنها راه موجود، اتکا به قدرت لایزال الهی، اراده آهنین مردم، مواضع قاطعانه رهبر معظم انقلاب و تدبیر و پایداری در این راه است و مسوولان امر باید بدانند که تاریخ، مهر ذلت را بر پیشانی آنانی کوفته که از این اصول تخطی کرده اند.
نکته مهم دیگر در تحولات اخیر سیاست خارجی طرح مجدد گشایش دفتر حفظ منافع آمریکا در کشور است. علیرغم اینکه این پیشنهاد از سوی مسئولان آمریکا طرح نشده است، موافقت ضمنی وزیر خارجه در شرایطی که فضای رسانه ای سخن از تصویب بودجه های میلیاردی علیه ایران و حتی تهدیدات جدي نظامی دارد جای بسی تاسف دارد.
جا دارد که وزیر محترم خارجه و سایر طرفدارن این تفکر در دستگاه ديپلماسي به این سئوال پاسخ دهند که براستی امریکا در ایران چه منافعی دارد که بواسطه آن باید گشایش دفتر حفظ منافع آن در ایران را بررسی کرد؟ آیا اعلام موضع شما در بررسی درخواست قبل از ارائه رسمی آن شائبه تقویت جریان غرب گرا منفعل در برابر آمریکا در تصمیم سازی های سیاست خارجی را دامن نمی زند؟ براستی اندیشیده اید که آمریکا از تاسیس این دفتر به دنبال چه اهدافی است؟
دانشجویان انقلابی از اینکه با گشایش این دفتر، زمینه پیدایش انقلاب سوم در کشور و احیای مجدد تفکر اصیل حضرت امام خمینی (ره) در مبارزه تا ریشه کنی ظلم و زورگويي در فضای بین المللی استقبال می نمایند و اعلام می دارند که با گشایش این دفتر باید شاهد اقدام انقلابی دیگر از سوی دانشجویان انقلابی پیرو خط رهبری در تعطیلی این دفتر باشید.

والسلام علی من اتبع الهدی
جنبش عدالت خواه دانشجویی