بیانیه جنبش عدالتخواه دانشجویی پیرامون دستگیری طلبه انقلابي و عدالت‌خواه سيرجاني

…چگونه است که مسئولین به سبک فضای تحجر پیش از انقلاب در حوزه (به فرموده امام(ره)) که جهاد و دخالت در سیاست را دون‌شان روحانیت و خلاف عدال او می‌دانستند؛ عدالت‌خواهی یک روحانی را خلاف شان روحانیت دانسته اند؟ لولا حضور الحاضر و قیام الحجه بوجود الناصر ، و ما اخذ الله علی العلما ان […]

…چگونه است که مسئولین به سبک فضای تحجر پیش از انقلاب در حوزه (به فرموده امام(ره)) که جهاد و دخالت در سیاست را دون‌شان روحانیت و خلاف عدال او می‌دانستند؛ عدالت‌خواهی یک روحانی را خلاف شان روحانیت دانسته اند؟

لولا حضور الحاضر و قیام الحجه بوجود الناصر ، و ما اخذ الله علی العلما ان لا یقاروا علی کظة ظالم و لا سغب مظلوم لا لقیت حبلها علی غاربها
امام علی (علیه السلام)

روحانی آرمان‌خواه سیرجانی -حجه السلام جهانشاهی- برای وفای به عهد خدا از عالمان دین برای عدم سکوت مقابل بی‌عدالتی‌های زمانه، اقدام به سوال از مسئولین درمورد پيگيري مفاسد اقتصادی و زمین‌خواری در شهر سیرجان نموده و با پایان ضرب العجل ایشان و فرار مسئولین از پاسخ‌گویی برای اطاعت از فرمان مقام معظم رهبري در مطالبه عدالت و حمایت از مردم محروم و مستضعف و رساندن صدای آنان به مسئولین كشور از سیرجان پای پیاده به سمت تهران حرکت کرده است؛ حرکتی که از سویی با حمایت مردم، طلاب و دانشجویان انقلابی، و از سوی دیگر با تطمیع و تهدید از جانب بعضی مسئولین و کارشکنی و مزاحمتهای مداوم در طول مسیر ایشان همراه شده است. در آخرین گام ماموران امنیتی صبح روز پنجشنبه با حکم داداگاه ویژه روحانیت استان فارس با خلاف شان روحانیت خواندن!!! حرکت ایشان، جلوی ادامه حرکت ایشان را گرفته و سپس در هنگام ادای فریضه نماز اقدام به دستگیری ایشان نموده اند.
عجیب نیست! چرا که پیر جماران تفاوت روحانیت و علمای متعهد اسلام با روحانی نماها را در این دانستند که علمای مبارز اسلام همیشه هدف تیرهای زهرآگین و روحانی‌نماها در کنف حمایت زرپرستان دنیاطلب، مروج باطل یا ثناگویی ظلم و موید آنان بوده‌اند. جای تعجب آن‌جاست که دادگاه ویژه روحانیت که قرار است جلوی انحراف روحانیت از اسلام ناب را بگیرد، خود مقابل عدالتخواهی روحانیت – وظیفه‌ی همیشگی اين قشر به فرموده امام راحل-  را گرفته است که به فرموده ایشان:«آن چیزی که روحانیون هرگز نباید از آن عدول کنند و نباید با تبلیغات دیگران از میدان به در روند حمایت از محرومین و پابرهنه هاست. چرا که هر کسی از آن عدول کند از عدالت اجتماعی اسلام عدول کرده است.» چگونه است که مسئولین به سبک فضای تحجر پیش از انقلاب در حوزه (به فرموده امام(ره)) که جهاد و دخالت در سیاست را دون‌شان روحانیت و خلاف عدال او می‌دانستند؛ عدالت‌خواهی یک روحانی را خلاف شان روحانیت دانسته اند؟ دادگاه ویژه روحانیت که تا امروز حاضر نشده است دلیل دستگیر سال گذشته، شاکيان و حكم ایشان را که به صورت مکرر در نامه‌های دانشجویی مطالبه شده را پاسخ دهد؛ در این سال‌ها با چند هم لباس ایشان که فساد اقتصادی داشته اند و یا خلاف فرمایش صریح مقام عظمای ولایت به وحدت اسلامی حمله کرده‌اند برخورد کرده است؟ چگونه است که انجمن حجتیه‌ای‌های مخالف وحدت اسلامی و حکومت اسلامی خلاف زی روحانی و ملاهای کثیف درباری – به تعبیر حضرت امام (ره) – خلاف شان روحانیت نیستند و عدالت‌خواهی یک روحانی ولایت‌مدار مخالف زی روحانیت به حساب می‌آید؟
برخورد با طلبه سیرجانی عجیب نیست چرا که به فرموده امام امت در پیام استقامت «روحانیون مبارز و متعهد به اسلام در طول تاریخ و در سخت ترین شرایط همواره با دلی پر امید و قلبی سرشار از عشق و محبت به تعلیم و تربیت و هدایت نسل‌ها همت گماشته‌اند و سپر بلای مردم بوده‌اند، بر بالای دار رفته‌اند و محرومیت‌ها چشیده‌اند، زندان‌ها رفته و اسارت‌ها و تبعیدها دیده‌اند.»
بر اين اساس جنبش عدالتخواه دانشجویی هم‌گام با سایر دانشجویان، طلاب و مردم انقلابی و عدالت‌خواه که از آغاز حرکت عدالتخواهاهنه طلبه سیرجانی از اوحمایت کرده‌اند، ضمن حمایت مجدد از حرکت انقلابی این روحانی ولایت‌مدار و عالم وظیفه شناس مقابله با عدالتخواهی روحانیت را فتنه مخالفین خط امام و رهبری و نقشه استعماری برای از صحنه به در کردن روحانیت دانسته و در صورت عدم رفع مزاحمت از ایشان اقدامات خود در حمایت از ایشان را وارد مرحله جدی‌تری خواهد کرد.
به جاست مسئولین به جای برخورد حذفی با منتقدان درون گفتمان انقلابی با پاسخ گویی اقدام کرده و فضا را برای حضور عناصر کجسلیقه، فرصت طلب و منتقدینی که از اساس مخالف گفتمان انقلاب اسلامی هستند مهیا ننمایند.
بدیهی است طلاب و دانشجویان عدالتخواه و انقلابی عدول از خط انقلاب و ولایت را تحمل ننموده  و در صورت مسامحه مسئولین که به تعبیر مقام عظمای ولایت در فرمان 8 ماده­ای به سران قوا نوعی همدستی با فاسدان و مفسدان  است به وظیفه انقلابی خویش عمل خواهند کرد.
والسلام علي من اتبع الهدي