رفتن به بالا

به تکلیف خود عمل کنید!

پس از گذشت 20 سال از پیام منشور روحانیت حضرت روح الله و تکرار بندهای کوبنده آن علیه روحانیت مقدس مآب و متحجر و تاکید بر فریاد بر سر ثروتمندان زالو صفت و بازستانی حقوق مظلومان در بیانیه ها و نامه ها و..

نامه سرگشاده نشریات عدالتخواه خطاب به علما و روحانیون

به تکلیف خود عمل کنید!

"روحانيت راستين اسلام و تشيع جز اين انتظارى‏ نمى‏رود كه در دعوت به حق و راه خونين مبارزه مردم، خود اولين قربانيها را بدهد و مُهر ختام دفترش شهادت‏ باشد… صدها سال است كه روحانيت اسلام تكيه گاه محرومان بوده است، هميشه مستضعفان از كوثر زلال معرفت فقهاى بزرگوار سيراب شده‏اند… آنان در هر عصرى از اعصار براى دفاع از مقدسات دينى و ميهنى خود مرارتها و تلخيهايى متحمل شده‏اند و همراه با تحمل اسارتها و تبعيدها، زندانها و اذيت و آزارها و زخم زبانها، شهداى گرانقدرى را به پيشگاه مقدس حق تقديم نموده‏اند.
روحانيت متعهد، به خون سرمايه داران زالو صفت تشنه است و هرگز با آنان سرآشتى نداشته و نخواهد داشت… هرگز زير بار منت و ذلت نرفته‏اند
خصوصيات بزرگى چون قناعت و شجاعت و صبر و زهد و طلب علم و عدم وابستگى به قدرتها و مهمتر از همه احساس مسئوليت در برابر توده‏ها، روحانيت را زنده و پايدار و محبوب ساخته روحانيون وابسته و مقدس نما و تحجرگرا هم كم نبودند و نيستند… خطر تحجرگرايان و مقدس نمايان احمق در حوزه‏هاى علميه كم نيست.
اولين و مهمترين حركت، القاى شعار جدايى دين از سياست است… كه دخالت در سياست دون شأن فقيه و ورود در معركه سياسيون تهمت وابستگى به اجانب را به همراه مى‏آورد.
خون دلى كه پدر پيرتان از اين دسته متحجر خورده است هرگز از فشارها و سختيهاى ديگران نخورده است. وقتى شعار جدايى دين از سياست جا افتاد و فقاهت در منطق ناآگاهان غرق شدن در احكام فردى و عبادى شد… عالم سيّاس و روحانى كاردان و زيرك، كاسه‏اى زير نيم كاسه داشت. و اين از مسائل رايج حوزه‏ها بود كه هركس كج راه مى‏رفت متدينتر بود. البته هنوز حوزه‏ها به هر دو تفكر آميخته‏اند و بايد مراقب بود كه تفكر جدايى دين از سياست از لايه‏هاى تفكر اهل جمود به طلاب جوان سرايت نکند.
هركس صد در صد معتقد به مبارزه نبود زير فشارها و تهديدهاى مقدس نماها از ميدان به در مى‏رفت؛.. علما و روحانيت متعهد سينه را براى مقابله با هر تير زهرآگينى كه به طرف اسلام شليك مى‏شد آماده نمودند و به مسلخ عشق آمدند.
جنگ ما جنگ حق و باطل بود و تمام شدنى نيست، جنگ ما جنگ فقر و غنا بود، جنگ ما جنگ ايمان و رذالت بود و اين جنگ از آدم تا ختم زندگى وجود دارد… تأخير در رسيدن به همه اهداف دليل نمى‏شود كه ما از اصول خود عدول كنيم. همه ما مأمور به اداى تكليف و وظيفه‏ايم نه مأمور به نتيجه.
اگر روحانيون طرفدار اسلام ناب و انقلاب دير بجنبند ابرقدرتها و نوكرانشان مسائل را به نفع خود خاتمه مى‏دهند… مجتهد بايد به مسائل زمان خود احاطه داشته باشد. براى مردم و جوانان و حتى عوام هم قابل قبول نيست كه مرجع و مجتهدش بگويد من در مسائل سياسى اظهارنظر نمى‏كنم… درك موقعيت و نقاط قوّت و ضعف دو قطب سرمايه دارى و كمونيزم كه در حقيقت استراتژى حكومت بر جهان را ترسيم مى‏كنند، از ويژگيهاى يك مجتهد جامع است.
مادامى كه فقه در كتابها و سينه علما مستور بماند، ضررى متوجه جهانخواران نيست و روحانيت تا در همه مسائل و مشكلات حضور فعال نداشته باشد، نمى‏تواند درك كند كه اجتهاد مصطلح براى اداره جامعه كافى نيست. حوزه‏ها و روحانيت بايد… همواره چند قدم جلوتر از حوادث، مهياى عكس العمل مناسب باشند.."

حضرت روح الله

 
پس از گذشت 20 سال از پیام منشور روحانیت حضرت روح الله و تکرار بندهای کوبنده آن علیه روحانیت مقدس مآب و متحجر و تاکید بر فریاد بر سر ثروتمندان زالو صفت و بازستانی حقوق مظلومان در بیانیه ها و نامه ها و..، گذر ایام برگی از تاریخ را رقم می زند که طلبه عدالتخواه سیرجانی در حالی که جهت رساندن ندای مظلومان به گوش مسئولین و بازستانی حقوق پابرهنگان و مطالبه برخورد با زمین خواران و باندهای قدرت و ثروت دولتی در استان کرمان، در روز شهادت یگانه بانوی عالم حضرت زهرا (س) و در پاسخ به ندای رهبری برای مبارزه با فساد، به نشانه اعتراض اقدام به پیاده روی اعتراض آمیز مسیر سیرجان تهران نمود، از سوی نیروهای امنیتی و به حکم دادگاه ویژه روحانیت که این رفتار وی را مغایر با شان روحانیت دانسته اند بازداشت شده است…
نشریات دانشجویی عدالتخواه ضمن اعلام انزجار خود از چنین مغایرت های فاحش با اصول اولیه انقلاب و اسلام ناب در عملکرد دستگاه قضایی و دادگاه ویژه روحانیت و ابراز تاسف از وجود چنین لکه های ننگی بر دستگاه قضایی کشور در مبارزه با منادیان مبارزه با مفاسد اقتصادی به جای برخورد با مفسدین اقتصادی ،این بار و بدور از تمامی محکومیتها و هیاهوهای سیاسی اقدام به بازخوانی قسمت های اصلی کلام حضرت روح الله در پیام منشور روحانیت نموده است و با خطاب قرار دادن مراجع تقلید و علمای اسلام و روحانیت متعهد و انقلابی و آشنا با دردهای جامعه مستضعفین و اصول اسلام ناب محمدی ، امید آن دارد که با بیداری این قشر انقلابی که به تعبیر حضرت امام باید همواره چند قدم جلوتر از جامعه خود باشند ، دوشادوش این نهاد انقلابی اقدام به جهاد فی سبیل الله جهت بازخوانی و بازسازی اصول انقلاب در تمامی ارکان نظام اسلامی پرداخته و با تمامی مظاهر ظلم و فساد و رانت خواری قاطعانه و بدون هر گونه تبعیض برخورد اسلامی و انقلابی نمایند.

 ان شاالله

مستضعفين( دانشجويان عدالتخواه دانشگاه بوعلي سينا همدان)
وارثين( دانشجويان عدالتخواه دانشگاه بوعلي