تكرار پيروزي حزب الله و عيد آزادي لبنان

نتیجه مقاومت و ایستادگی و جهاد فی سبیل الله

چشمان جهانيان امروز همزمان با سالروز ولادت مولي‌الوحدين اميرالمؤمنين(ع) نظاره‌گر صحنه‌هاي غرورآفريني بود كه نشان از تكرار پيروزي براي حزب الله و شاگردان مكتب علوي در لبنان بود.

 گزارش فارس، بي ترديد آزادي اسيران لبناني و تحويل پيكرهاي 8 شهيد مقاومت، تكرار پيروزي‌هاي مقاومت و جشن دوباره ملت لبنان است.
مردم جهان امروز از شبكه‌هاي تلويزيون خود شاهد پخش صحنه‌هاي غرور انگيزي بودند كه حاكي از پيروزي دوباره‌اي براي حزب الله بود.
حزب‌الله لبنان امروز پيكر هشت‌شهيد جنگ تابستان سال 2006 را در چارچوب مبادله اسرا، تحويل گرفت و رژيم صهيونيستي در ازاي تحويل گرفتن جسد «الدد ريگو» و «ايهود گولد واسر» دو نظامي اسير خود نزد حزب الله، پنج تن از اسيران لبناني از جمله «سمير قنطار» قديمي‌ترين اسير لبناني، چهار تن ديگر از اسراي لبناني به نام‌هاي حضر زيدان، ماهر كوراني، محمد سرور و حسين سلمان كه در جنگ ژوئيه سال 2006 به اسارت در آمدند را تحويل صليب سرخ داد.
قرار است در جريان مبادله اسرا، اجساد 200 تن از شهداي مقاومت لبنان و فلسطيني از طرف رژيم صهيونيستي تحويل داده شود.


توافقنامه مبادله اسرا در نشست روز سه‌شنبه كابينه رژيم صهيونيستي درميان سرخوردگي و احساس حقارت و شكست صهيونيست‌ها در كابينه آن رژيم به تصويب رسيد به طوري كه تنها سه تن از 25 وزير كابينه اين رژيم به اين توافقنامه راي منفي دادند.
مردم لبنان كه از روزهاي گذشته خود را براي اين روز تاريخي آماده كرده بودند، در شهرها و روستاهاي مختلف و در مسير انتقال اسيران و پيكرهاي شهدا، مراسم استقبال رسمي به عمل آوردند و جشن و مناسبت به ياد ماندني ديگري را به روزهاي حاكي از پيروزي و افتخار مقاومت و حزب الله اين كشور افزودند.
مردم لبنان درحالي پيكرهاي 8 شهيد خود را دريافت كردند كه از ساعت‌ها قبل خود را به اين محل رسانده و با در دست داشتن پرچم مقاومت حزب الله و نواختن سرود مقاومت انتظار چنين لحظه‌اي را مي كشيدند.
در سردر محل تبادل اسرا كه بنام شهيد عماد مغنيه نام‌گذاري شده بود، عكس بزرگي از شهيد عماد مغنيه و نام "رضوان" ديده مي شود و در بالاي ديوارهاي اين محل، سه پرچم مقاومت حزب الله، لبنان و مقاومت‌ اسلامي فلسطين برافراشته شده است.
در آن سوي منطقه مرزي ناقوره و در شمال سرزمين هاي اشغالي عده‌اي از صهيونيست‌ها نه تنها خوشحال نيستند بلكه در ماتم خود فرو رفته‌اند در حاليكه كابينه رژيم صهيونيستي سعي دارد تحويل دوجسد نظاميان خود را بزرگ‌ترين پيروزي بداند و جشن بگيرد.
پيروزي‌هاي متعدد حزب الله در ميدان نبرد مستقيم با نظاميان اشغالگر و نيز عمليات مبادله اسيران و شهيدان، نشان داد كه با اشغالگران بايد از موضع قدرت روبرو شد و با زور حق پايمال شده مسلمانان را از آنان گرفت.
اين اعتقاد كه مقاومت لبنان از سويي سبب شد رژيم صهيونيستي از ايده توسعه طلبي و اشغال اراضي كشورهاي اسلامي و عربي منصرف شود و از سوي ديگر تئوري شكست ناپذيري اسرائيل را براي هميشه به فراموشي سپرد، امروزه در بسياري از محافل سياسي جهان به بحث گذاشته مي شود.
با افزايش توان مقاومت و عقب نشيني بدون قيد و شرط يا بدون مذاكرات مستقيم يا غير مستقيم رژيم صهيونيستي از جنوب لبنان در سال 2000 ميلادي، شمارش معكوس پايان افسانه شكست ناپذيري اشغالگران صهيونيست و شروع دوران شكست هاي پي در پي اين رژيم آغاز شد.
شهروندان لبناني كه از ديروز تاكنون در اين عيد ملي شركت كرده‌اند،اين پيروزي را عيد آزادي براي لبنان و اسيران لبناني مي‌دانند.