مطالبه عدالت باید به یک فرهنگ عمومی در میان ملت ایران تبدیل شود

رهبر حکیم انقلاب در سالروز میلاد امام علی(ع) :

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به شگرد همیشگی ابرقدرتها در تهدید و ارعاب ملتها برای خارج کردن آنها از میدان، افزودند: این شگرد در مورد دولتهایی که متکی به ملتها نیستند نتیجه بخش است اما با تهدید و ارعاب نمی توان نظام و دولتی را که متکی به آراء، عواطف و ایمان مردم است، از صحنه خارج کرد و به عقب راند

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه همزمان با سیزدهم رجب خجسته سالروز میلاد حضرت علی (ع) در دیدار قشرهای مختلف مردم، با اشاره به شخصیت استثنایی و جایگاه بسیار برجسته و والای حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) در میان مذاهب مختلف اسلامی و ظرفیت بی نظیر این شخصیت بزرگ برای محور وحدت بودن در میان مسلمانان، سخنان مهمی را نیز در مورد اهمیت فناوری هسته ای و مذاکرات آینده ایران و اروپا بیان کردند.
 
    
واحد مرکزی خبر: رهبر انقلاب اسلامی با تبریک سالروز میلاد حضرت علی (ع) به همه مسلمانان و مظلومان و عدالت جویان جهان، آن حضرت را متعلق به همه مسلمانان دانستند و تأکید کردند: در شرایطی که ایجاد اختلاف میان مسلمانان در دستور کار دشمنان است، حضرت علی (ع) که همه مذاهب اسلامی در میان شیعه و سنی، به شأن و منزلت ممتاز ایشان معترف هستند، می تواند مظهر وحدت و انسجام مسلمانان قرار گیرد.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر لزوم پیروی واقعی از روش و دستورات حضرت علی (ع) در کنار محبت و ارادت به ایشان خاطرنشان کردند: برجسته ترین شعار حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) که به طور عملی به دنبال اجرای آن بودند، عدالت است، بنابراین ما به عنوان پیروان آن حضرت، باید عدالت را سرلوحه همه امور در نظام اسلامی قرار دهیم.

ایشان افزودند: مطالبه عدالت باید به یک فرهنگ عمومی در میان ملت ایران تبدیل شود و مردم، عدالت و انصاف در مسائل داخلی و جهانی را به عنوان یک فریضه همواره پیگیر باشند.

رهبر انقلاب اسلامی شرط اصلی اجرای عدالت را اعتماد به کمک الهی و رابطه مستحکم با پروردگار برشمردند و خاطرنشان کردند: باید از فرصت ایام ماههای رجب، شعبان و رمضان برای دعا، توسل و تضرع و مستحکم کردن ارتباط با خداوند متعال استفاده کرد تا بتوان با اراده ای قوی، در میدان های زندگی، صراط مستقیم را طی کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به استقبال کم نظیر مردم به ویژه جوانان از مراسم معنوی اعتکاف، این رویکرد را بسیار با ارزش دانستند و افزودند: این ایام و مراسم اعتکاف را باید قدر دانست و مسئولان برگزاری اعتکاف نیز زمینه این مراسم را به گونه ای فراهم کنند که هیچ برنامه جنبی موجب ایجاد خلل در عبادت فردی و خلوت معنوی معتکفین نشود.

ایشان ضمن توصیه به عموم مردم به ویژه جوانان برای استفاده از معارف پر مغز صحیفه سجادیه در این ایام خاطرنشان کردند: ماه رجب ماه توسل به پروردگار و ماه تشّبُه به امیرالمومنین (ع) است.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، علت برخی فشارها و چالش های پیش روی ملت ایران را ایستادگی در مسیر اسلام و تأکید بر مستقل بودن دانستند و تأکید کردند: ملت ایران برای حفظ عزت و استقلال خود باید اراده قوی خود را مستحکم­تر کند، همانگونه که در طول سی سال گذشته در مقابل زیاده خواهی ها و زورگویی ها با اراده ای قوی ایستاد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به شگرد همیشگی ابرقدرتها در تهدید و ارعاب ملتها برای خارج کردن آنها از میدان، افزودند: این شگرد در مورد دولتهایی که متکی به ملتها نیستند نتیجه بخش است اما با تهدید و ارعاب نمی توان نظام و دولتی را که متکی به آراء، عواطف و ایمان مردم است، از صحنه خارج کرد و به عقب راند.

ایشان خاطرنشان کردند از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، امریکا بارها تلاش کرده است با تهدید و ارعاب، نظام جمهوری اسلامی و مسئولان آن را از میدان خارج کند اما به دلیل متکی بودن نظام اسلامی به آراء، عواطف و ایمان مردم موفق نشده است و بعد از این هم موفق نخواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به دستاورد بزرگ ملت ایران در موضوع فن آوری هسته ای افزودند: ملت، در این دستاورد عظیم و تاریخی زیر بار منت هیچکس نیست زیرا این دانش بومی شده و با همت، و شوق و ذوق جوانان ایرانی، و درایت مسئولان به دست آمده است.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: این دستاورد متعلق به همه ملت است و هیچ قدرتی قادر نخواهد بود این فن آوری و حق بزرگ را از ملت ایران سلب کند.

ایشان خاطرنشان کردند: ملت ایران در مورد کسانی که همچون امریکا از روی عناد با حق دستیابی به دانش هسته ای و این امتیاز بزرگ مخالفت می کنند، با کسانی که به ملت ایران و حق آنان احترام می گذارند و خطوط قرمز ملت را رعایت می کنند و خواستار مذاکره درباره مسائل گوناگون از جمله هسته ای هستند، تفاوت قائل می شود.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به موافقت جمهوری اسلامی ایران برای مذاکره با اروپا تأکید کردند: مذاکره در صورتی پیشرفت خواهد داشت که فضای تهدید بر آن حاکم نباشد، اروپایی ها باید توجه داشته باشند که طرف مذاکره آنان، ملت ایران است و ملت ایران نیز ملتی غیور است که از تهدید خوشش نمی آید و زیر بار هیچ تهدیدی هم نخواهد رفت.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه مسئولان کشور در قضیه هسته ای با درایت لازم تصمیم گیری می کنند خاطرنشان کردند: مسئول پیشبرد موضوع هسته ای شورایعالی امنیت ملی است که در رأس آن رئیس جمهور محترم قرار دارد و آنچه که از طرف رئیس جمهور و مسئولان درخصوص موضوع هسته ای بیان می شود، مورد اجماع همه مسئولان کشور است و روسای سه قوه و نمایندگان رهبری، در شورایعالی امنیت ملی با تدبیر، تعهد و مسئولیت این موضوع را پیگیری می کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: مواضع جمهوری اسلامی ای