رعايت اصول و اخلاق ضامن حفظ قدرت ديني است

سخنرانی دکتر کوشکی در همایش”نخبه پروری سیاسی”

جمع آوري اطلاعات به سختي انجام مي‌شود و به همين منظور علاوه بر اخبار رسمي از اخبار غير رسمي مانند شايعات، رسانه‌هاي بيگانه بولتن‌هاي خبري و هر منبعي كه بتوان از آن اطلاعات به دست آورد استفاده مي‌كنند كه در اين جمع آوري توجهي به درست و كذب بودن خبر نمي‌شود، بلكه هر خبر مرتبط با موضوع مورد توجه قرار مي‌گيرد.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از مركز ارتباطات و اطلاع رساني نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها، محمد صادق كوشكي عضو هيئت علمي دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي صبح امروز طي سخناني در هفتمين دوره آموزشي دانشجويان دانشگاه‌هاي سراسر كشور كه در دانشگاه آب و برق شهيد عباسپور برگزار شد، اظهار داشت: قدرت محدود است و رقابت‌ براي اين قدرت محدود خشونت به بار مي‌آورد، به نحوي كه در سياست رايج جهاني دستيابي به قدرت به هر قيمتي با ترور شخصيت، ترور فيزيكي، خشونت و غيره همراه مي‌شود و متاسفانه عده‌اي در كشور ما نيز از همين نوع قدرت استفاده مي‌كنند.
وي به تشريح دلايل پنهان كاري در عالم سياست پرداخت و افزود: افرادي كه به قدرت مي‌‌‌رسند با پنهان كردن راه رسيدن به قدرت، راه ديگران را بسته و با پنهان كردن نقايص براي رقبا و پوشاندن خوبي‌ها خود را از تخريب و هر گونه بهره برداري سوء حفظ مي‌كنند.
كوشكي اضافه كرد: مخفي نگه داشتن نقاط امنيتي و حساس كشور و نيز اطلاعات براي دشمن خارجي تا دچار سردرگمي و ابهام شوند از ديگر دلايل پنهان كاري در عالم سياست است.
عضو هيئت علمي دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي ادامه داد: پنهان كردن حقايق براي جلوگيري از مايوس شدن مردم و يا جهت دادن به افكار و عقايد آنان را مي‌توان از ديگر دلايل آن مطرح كرد.
كوشكي با توجه به غير قابل پيش بيني بودن رفتارهاي انسان، عالم سياست را عالمي غير قابل پيش بيني و نسبي خواند و گفت: تجليل سياسي تلاش براي شفاف سازي مرئي سازي حداكثري بخش هاي ناپيداي عالم سياست است.
وي همچنين مراحل توليد تحليل سياسي را جمع آوري اطلاعات، پالايش و ساماندهي آن بر اساس مباني و اصول ذهني، بسته‌بندي و عرضه تحليل‌ به عمل آمده برشمرد.
عضو هيئت علمي دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي با اشاره به پنهان كاري در عالم سياست گفت: جمع آوري اطلاعات به سختي انجام مي‌شود و به همين منظور علاوه بر اخبار رسمي از اخبار غير رسمي مانند شايعات، رسانه‌هاي بيگانه بولتن‌هاي خبري و هر منبعي كه بتوان از آن اطلاعات به دست آورد استفاده مي‌كنند كه در اين جمع آوري توجهي به درست و كذب بودن خبر نمي‌شود، بلكه هر خبر مرتبط با موضوع مورد توجه قرار مي‌گيرد.