منظورم از “مردم اسرائيل” عرب‌هاي يهودي فلسطيني بود!

مشایی حرفش را پس گرفت

وي با اشاره به پيشنهاد جمهوري اسلامي ايران براي برگزاري رفراندوم در سرزمين‌هاس اشغالي، تصريح كرد: منظور من از اسرائيل مردم فلسطين و يهودي‌هايي است كه در سرزمين فلسطين زندگي مي‌كنند، نه يهودي‌هاي مهاجر و صهيونيست‌ها، چرا كه ما اصلا صهيونيست‌ها را قبول نداريم


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، اسفنديار رحيم مشايي رئيس سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري پيش از ظهر امروز يكشنبه در حاشيه جلسه هيئت دولت در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در خصوص اظهارات اخير خود مبني دوستي ملت ايران با مردم همه كشورها تاكيد كرد: عين جمله‌ من در يك بحث كلي، اين بود كه عنوان كردم امروز بين ملت‌هاي دنيا، افتخار ملت ايران اين است كه هيچ دشمني ندارد، نه ايران دشمني با ملتي دارد و نه مردم هيچ كشوري در دنيا حتي اسرائيل.
وي با اشاره به پيشنهاد جمهوري اسلامي ايران براي برگزاري رفراندوم در سرزمين‌هاس اشغالي، تصريح كرد: منظور من از اسرائيل مردم فلسطين و يهودي‌هايي است كه در سرزمين فلسطين زندگي مي‌كنند، نه يهودي‌هاي مهاجر و صهيونيست‌ها، چرا كه ما اصلا صهيونيست‌ها را قبول نداريم.
رحيم‌مشايي بيان داشت: مسائل و مواضع جمهوري اسلامي ايران كاملا روشن است و آن اينكه اسرائيل به رسميت شناخته نمي‌شود. بنده دو روز پيش سخنراني داشتم و عنوان كردم كه رژيم اسرائيل اصلا مرده است و تنها تشييع جنازه آن را عقب انداختند و البته اين سرپا نگاه داشتن براي آنها بسيار هزينه دارد.
وي بيان داشت: موضع نظام اين است كه همه ساكنان فلسطين از همه اديان خود بتوانند سرنوشت خود را با برگزاري رفراندوم انتخاب كنند.همه يهودي ها صهيونيست نيستند.
مشايي افزود: ما با اسرائيل جنگ نداريم، اما اگر بخواهد به فكر تجاوز به ايران باشد به‌ آنها پاسخ دندان شكني مي‌دهيم، مثل پاسخي كه به رژيم بعثي داديم كه در واقع ما آغاز كننده جنگ نبوديم و از كشور خود دفاع كرديم.