استعفاي دسته‌جمعي در حوزه هنري وارد فاز تازه‌اي شد

واکنش مديران حوزه هنري به خبر برنا و بحران دنباله‌دار اخراج و استعفا و …

شايان ذکر است وقايع اخير در حالي اتفاق مي افتد که حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي در اقدامي فرهنگي در حال برگزاري "همايش ملي توسعه و تحول در فرهنگ" مي‌باشد

استعفاي دسته‌جمعي در حوزه هنري وارد فاز تازه‌اي شد
واکنش مديران حوزه هنري به خبر برنا و بحران دنباله‌دار اخراج و استعفا و …
مدير روابط عمومي حوزه هنري در اظهارتي تامل برانگيز گفت: اكثر افراد مستعفي "نيروهاى خدماتى و پيك هايى" بوده اند كه سابقه فعاليتشان در انتشارات سوره مهر كمتر از يك سال است و براى اثبات اين امر قراردادهاى اين افراد موجود است…برخي منابع خبري تعداد کل کارمندان انتشارات سوره مهر را 50 نفر عنوان کردند که با اين تفاسير و بنا بر اظهارات مديران حوزه هنري،‌ 28 نفر از اين کارمندان پيک موتوري و خدماتي هستند!   
به گزارش باشگاه جواني برنا، بحران داخلي حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي با اظهارات عجيب مديران آن وارد دور جديدي شده است.
 
بنابر اين گزارش، مدير روابط عمومى انتشارات سوره مهر در گفت وگو با خبرنگار روزنامه جوان استعفاي 28 کارمند اين شرکت را موضوع چندان مهمي ندانست. اميني درباره افراد مستعفي اظهار داشت: اين مساله به 43 روز پيش برمى گردد و اكثر آنها "نيروهاى خدماتى و پيك هايى" بوده اند كه سابقه فعاليتشان در انتشارات سوره مهر كمتر از يك سال است و براى اثبات اين امر قراردادهاى اين افراد موجود است.
 
اين در حالي است که معترضان داراي هويتهاي شغلي مثل معاون بازرگانى، معاون توليد، سرپرست معاونت اجرايى، مسئولان و كاركنان فروشگاه مي باشند. برخي منابع خبري تعداد کل کارمندان انتشارات سوره مهر را 50 نفر عنوان کردند.
وي در اظهاراتي عجيب‌تر که در واکنش به پوشش خبري اين استعفا قلمداد مي شود، افزود: اين افراد با ارسال استعفاى خود به خبرگزارى‌ها قصد جوسازى داشته اند كه اظهارات آنها نسبت به مديران حوزه هنرى نوعى توهين قلمداد مى شود كه بار حقوقى دارد.
اميني روند ادامه فعاليت انتشارات سوره را معمولي قلمداد کرد و گفت: اين‌ها يك عده پيك موتورى و نيروى خدماتى بوده اند كه با جايگزين كردن افراد مورد نياز، انتشارات سوره مهر به كار خود ادامه مى دهد.
 
اگرچه مسئولان حوزه هنري با چنين اظهاراتي سعي در عادي جلوه دادن بحران موجود در حوزه هنري دارند، اما اظهارات بنيانيان به وقايع تلخي در اين نهاد فرهنگي اشاره مي کند، وي مي گويد: وصل كردن اين جريانات به حوزه هنرى و مساله اى كه در آن اتفاق افتاده خوشايند نيست. وي تصريح مي کند: اين مساله در يكى از شركت هاى وابسته به يك نهاد دولتى اتفاق افتاده است و من از جزييات آن "اطلاعى نداشته" و "قصد دخالت در اين امر" را ندارم.
 
در مقابل اين اظهارات، يک منتقد فرهنگي گفت: مديريت محترم حوزه هنري فراموش کرده اند که چگونه و با چه قاطعيتي وارد بخش مجلات حوزه هنري شدند و به اعمال سياست هاي مورد قبول خويش پرداختند.
به گزارش برنا، بنيانيان خبر خوشي هم براي اين کارمندان مستعفي داشت و گفت: اگر استعفا كنندگان مدعى اين هستند كه حق وحقوق آنها توسط انتشارات سوره مهر تضييع شده است مى توانند با شكايت به وزارت كار خواهان رسيدگى به اين موضوع شوند.
 
شايان ذکر است وقايع اخير در حالي اتفاق مي افتد که حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي در اقدامي فرهنگي در حال برگزاري "همايش ملي توسعه و تحول در فرهنگ" مي‌باشد.
بر همين اساس و در روز دوم برگزاري اين همايش، برخي توزيع کنندگان نامه استعفاي اين افراد در داخل محل برگزاري همايش توسط حراست حوزه هنري بازداشت شدند! تعدادي از کارکنان انتشارات سوره مهر که چندي قبل به نشانه اعتراض استعفا دادند در بيانيه اي خطاب به هنرمندان و نويسندگان حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي دلايل استعفاي خود را شرح داده اند و در حال توزيع آن، نيروهاي حراست حوزه 3 تن از اين افراد را بازداشت کردند. همچنين يکي ديگر از توزيع کنندگان بيانيه توسط دو موتورسوار ناشناس مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.