پايان تحصن دانشجويان مقابل دادگاه ويژه روحانيت فارس

مسئولين دادگاه ويژه روحانيت فارس حاضر به پاسخگويي نشدند

آخرین اخبار حاکیست 3 تن از دانشجویانی که به آباده عزیمت کرده و قصد داشتند پیاده روی جهانشاهی را به سمت تهران ادامه دهند، در مسیر به پاسگاه انتقال داده شده و به آنها توصیه شده است، این اقدام را ادامه ندهند

تحصن دانشجويان شيراي معترض به بازداشت حجت الاسلام جهانشاهي كه به طلبه سيرجاني مشهور شده است، در حالي در صبح چهارمین روز پایان یافت که مسئولين دادگاه ويژه روحانيت فارس حاضر به پاسخگويي نشدند.

 به گزارش رجانيوز، از ساعت 10 صبح روز دوشنبه حدود 30 نفر از دانشجويان دانشگاه هاي شيراز در اعتراض به بازداشت حجت الاسلام جهانشاهي در مقابل دادسراي ويژه روحانيت تجمع کردند که پس از ساعاتي اين دانشجويان تجمع را به تحصن تبديل کردند.

 اين دانشجويان اعضاي تشکل موسوم به مجمع مطالبه آرمانهاي انقلاب هستند که اين مجمع از 7 تشکل دانشجويي شکل گرفته است. اين مجمع در ماجراي برج هاي دوقلوي شيراز هم اقدام به روشنگري کرده بود که به احضار تعدادی از دانشجويان از سوي دستگاه قضايي منجر شد.

 در روز اول تحصن دانشجویان مقابل دادگاه ویژه روحانیت، پس از آنکه دادستان دادگاه ويژه حاضر به پاسخگويي نشد، حجت الاسلام بينازاده، مسئول بخش ارشاد نمايندگان دانشجويان را به حضور پذيرفت و گفت: من هيچ مسئوليتي ندارم اما براي بازداشت جهانشاهي ادله اي وجود داشته است. دانشجويان اما توضيحات اين روحاني خوشنام و خوش سابقه شيراز را قانع کننده ندانستند و تا شب به تحصن خود ادامه دادند.

 دوشنبه شب در حالي بر دانشجويان گذشت كه حضور نيروهاي امنيتي و انتظامي مشهود بود.

 اما روز سه شنبه با اقدام عوامل انتظامي و حراست دادگاه ويژه روحانيت براي برچيدن پلاکاردها و دستنوشته هاي دانشجويان آغاز شد که اين درگيري به پاره شدن پلاکارد تحصن و بازداشت موقت يکي از دانشجويان انجامید. اين دانشجو پس از ساعاتي آزاد شد.

 پس از اين تشنج، عوامل انتظامي محل را ترک کردند و از سوي ديگر شعارهاي دانشجويان که تعدادشان بيشتر از روز قبل بود، مورد استقبال شهروندان و عابران خيابان ساحلي شيراز قرار گرفت.

 با این حال، دانشجويان شیرازی امروز صبح با قرائت بيانيه ای به تحصن خود پايان دادند و تعدادي از آنان در اعتراض به بازداشت طلبه سيرجاني، سستي در مبارزه با مفاسد اقتصادي و عدم پاسخگويي دستگاه قضايي پياده به سمت تهران حرکت کنند.

 اين دانشجويان جمعه گذشته نيز در بيانيه ای که در مراسم اعتکاف و نمازجمعه شیراز پخش  شد، به شدت از بازداشت طبه سيرجاني انتقاد کردند. در اين بيانيه همچنین با انتقاد از عبدالله شهبازي، اظهارات وي جهت دار و ناقص ارزيابي شده بود. این بیانیه ایراد اتهام توسط شهبازی به برخي افراد بدون ارائه اسناد و مدارك را غيرقابل توجيه دانسته است.

 سخنگوي مجمع مطالبه آرمانهاي انقلاب اسلامي با رجانيوز گفت: ما طلبه سيرجاني را سمبل عدالت خواهي نمي دانيم اما مي دانيم که حرکت وي خلاف شأن روحانيت نيست و بازداشت وی بدون اتهام مشخص، خلاف عدالت است.

 وي با يادآوري سخنان اخير رهبر انقلاب که مطالبه  فرمان 8 ماده اي را همچنان  به روز خوانده اند، گفت:  قوه قضاييه، قانون را فقط براي ضعفا و بيچارگان اجرا نکند و با دانه درشت های قانون شکن که اتفاقاً در شيراز به راحتي هم قابل شناسايي هستند، برخورد نماید.

 اين دانشجوي دانشگاه شيراز افزود: حرکت طلبه سيرجاني جرقه بود براي بيداري افکار عمومي  و اهداف و  مطالبه ما کلان تر از مباحث اين روحاني عدالتخواه است.

 آخرین اخبار حاکیست 3 تن از دانشجویانی که به آباده عزیمت کرده و قصد داشتند پیاده روی جهانشاهی را به سمت تهران ادامه دهند، در مسیر به پاسگاه انتقال داده شده و به آنها توصیه شده است، این اقدام را ادامه ندهند.