نامه سرگشاده دانشجویان 40 دانشگاه خطاب به رئیس دادگاه ویژه روحانیت

شأن روحانیت در نظر دادگاه ویژه روحانیت چیست؟

آیا شأن روحانیت و حوزه در نزد شما، چیزی جز سکوت، توجیه و شاید هم  سازشکاری و همدستی با مفسدین و زمین خواران نیست؟ اگر جز این است شأن روحانیت را تعریف و تبیین کنید! و جرم جهانشاهی را برشمارید!..

متن کامل نامه سرگشاده دانشجویان  و فازغ التحصیلان 40 دانشگاه خطاب به رئیس دادگاه ویژه روحانیت!
آیا شأن روحانیت و حوزه در نزد شما، چیزی جز سکوت، توجیه یا سازشکاری است؟

«علماى اصيل اسلام هرگز زير بار سرمايه داران و پول پرستان و خوانين نرفته اند و همواره اين شرافت را براى خود حفظ کرده اند… روحانيت متعهد، به خون سرمايه داران زالو صفت تشنه است و هرگز با آنان سر آشتى نداشته و نخواهد داشت.»                               (احیاگر بزرگ حوزه و روحانیت و اسلام ناب محمدی(ص)، حضرت امام خمینی(ره))

ریاست دادگاه ويژه روحانيت!
به دنبال پيگيري جمعي از طلاب و دانشجويان در سه سال گذشته بر ما روشن شد كه مسئولين قضايي و دولتی، همگان، به صورت کامل و جامع، در جريان پرونده زمین خواری سیرجان و اعتراضات بحق حجت الاسلام علیرضا جهانشاهي، طلبه خستگی ناپذیر و عدالتخواه سيرجاني، هستند. جاي تعجب این است كه در این سه سالی که طلاب، دانشجویان و رسانه های عمومی در جریان پرونده زمین خواری سیرجان قرار گرفته اند، دادگاه مدعی عدالت علوي، به جاي محكوميت زمين خواران و مفسدین سيرجاني و همدستانشان در ادارات و نهادهای دولتی و امنیتی، فقط طلبه انقلابي و سازش ناپذیر این منطقه را – كه به دنبال انجام وظیفه اسلامی و انسانی، اجرای امر به معروف و نهی از منکر مسئولان و پیگیر تحقق فرمان 8 ماده اي مقام معظم رهبري(مد ظله العالی) در مقابل مظاهر مفاسد اقتصادي ايستاده  است –  بارها تهدید، تطمیع، محکوم و بازداشت مي نمايند.
زمين خواري سيرجان آنچنان واضح و روشن است كه در سخنان رياست محترم جمهور در كرمان انعكاس روشني داشته و رئیس جمهور، بازرسي رياست جمهوري، وزیر دادگستری، معاون اول قوه قضائیه، دادستان کل کشور، رئیس سابق سازمان بازرسی کل کشور، وزیر علوم و تحقیقات و فناوری، مسئول نهاد رهبری در دانشگاهها و خیل کثیری از مسئولین دستگاههای مختلف، از نزديك در جريان روند آن مي باشند ولی کاری که منجر به برخورد با مفسدان و زمین خواران منطقه شوند، نمی کنند.

ریاست دادگاه ويژه روحانيت!
همانگونه که مطلعید برادر عزیزمان، طلبه عدالتخواه سیرجانی، در اعتراض به عدم پیگیری مسأله مفاسد اقتصادی و خصوصاً زمین خواری هاي شهر سیرجان و کوتاهی همکاران شما در دستگاه های قضایی و دولتی، براي دادخواهی مردم مظلوم سیرجان و احقاق حقوق تاراج رفته آنان و پیگیری از ادارات مسئول، با پای پیاده به سوی تهران حرکت کرده بود که مورد حمایت امت حزب الله و انقلابی و دلسوزان انقلاب اسلامی واقع شد.
جاي تعجب است كه جنابعالی و همکارانتان در دادگاه ويژه روحانیت در اقدامي غير قابل توجيه، سئوال برانگیز و کاملا" مشکوک، رفتار وي را مغاير با شأن روحانيت دانسته و بدون هیچ گونه توضیح و پاسخی، اقدام به بازداشت وی در مسیر حرکت پیاده روی و انتقال فوري ايشان به شیراز نمودید.
ریاست دادگاه ویژه روحانیت!
متاسفانه تاکنون علی رغم پی گیری ایشان و تشکلهای دانشجویی و حوزوی، نه این بار و نه دفعه قبلی، شما و همکارانتان هیچ گونه اطلاعاتی مبنی بر اینکه «شاکی ایشان کیست؟»،  «اتهام و جرم ایشان چیست؟»  ارائه نداده اید؟! گویی اصلا" قائل به پاسخگویی نیستید و یا اینکه شأن خود را فراتر از آن می دانید که به افکار عمومی و اذهان مردم پاسخی بدهید؟! گویی مثل قاضی مرتضوی، دادستان تهران، چنین تصور نموده اید که می توانید هر کاری بکنید و به هیچ پاسخگو نباشید! زهی خیال باطل. دیر زمانی نمی گذرد که همه شما مجبور به پاسخگویی خواهید شد، امید که وقتش در این دنیا و پیش چشم مردم شهید داده و انقلابی ایران باشد!
ثانیا" رصد موضع گیری های اخیرتان نشان داده است که آیا شأن روحانیت و حوزه در نزد شما، چیزی جز سکوت، توجیه و شاید هم  سازشکاری و همدستی با مفسدین و زمین خواران نیست؟ اگر جز این است شأن روحانیت را تعریف و تبیین کنید! و جرم جهانشاهی را برشمارید! اگر دلایل منطقی و مستدلی داشتید قطعا پاسخی می گفتید ولی سکوتتان نشان می دهد که هیچ استدلال منطقی برای بازداشت جهانشاهی ندارید همانگونه که همکارانتان در استان فارس نداشتند و بوق زدن و سوت و کف مردم و مسافران وسایل نقلیه برای جهانشاهی را علت بازداشت ایشان و خلاف شأن روحانیت وی عنوان کرده اند!
بدون شک، استمرار وضع موجود و عدم برخورد با زمین خواران منطقه، بیش از پیش به فضای بی اعتمادی نسبت به قوه قضاییه و حتی شائبه همدستی و همکاری مسئولان دستگاه قضایی و دولتی کشور با مفسدین و زمین خوران را در اذهان عمومی دامن خواهد زد.

ریاست دادگاه ویژه روحانیت!
ما جمعي از دانشجویان و فارغ التحصیلان 40 دانشگاه کشور  تا اجراي عدالت، آزادی طلبه مبارز و انقلابی سیرجانی و محكوميت مجرمان حقيقي پرونده زمین خواری این منطقه و همدستان آنها در ادارات دولتی و امنیتی و اطلاعاتی، ايستاده ايم.
جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاههای صنعتی شریف، صنعتی شاهرود، صنعتی اصفهان، تهران، امام صادق(ع)، مازندران، مذاهب اسلامی، فردوسی مشهد،  لرستان، تربیت معلم آذربایجان، علم و صنعت تهران، صنعتی امیرکبیر، صنعتی شیراز، بوعلی همدان، رازی کرمانشاه، شیراز، بیرجند، گیلان، صنعتی سهند، پیام نور تهران، پیام نور سبزوار، سیستان و بلوچستان، زابل، هرمزگان، قم، تربیت معلم تهران، علامه طباطبایی، شهید بهشتی، آزاد اسلامی واحد ساری، آزاد اسلامی قم، آزاد اسلامی بندرعباس،
آزاد اسلامی بیرجند، آزاد اسلامی واحد قائم شهر، آزاد اسلامی شیراز، آزاد اسلامی سیرجان، آزاد اسلامی مشهد، آزاد اسلامی تهران مرکز، آزاد اسلامی تهران شمال، آزاد اسلامی واحد رشت، آزاد اسلامی شاهرود

منبع: سایت مطالبه