دادگاه ویژه روحانیت، فردا شأن روحانیت را تعیین می کند

محاکمه حجت الاسلام جهانشاهی، فردا در دادگاه ویژه روحانیت شیراز

دادگاه ویژه روحانیت پس از هفته ها بازداشت و سکوت مطلق و عدم پاسخگویی درباره این پرونده، فردا جهانشاهی را محاکمه می کند. دادگاه ویژه روحانیت از جهانشاهی تقاضای وکیل معمم(روحانی) نمود ولی تاکنون تلاش خانواده و حامیان جهانشاهی برای یافتن وکیل معمم(روحانی) ناموفق بوده است


بنا به آخرین اخبار رسیده از سیرجان، فردا، (شنبه 12 مرداد) اولین جلسه محاکمه حجت الاسلام علیرضا جهانشاهی در محل دادگاه ویژه روحانیت شیراز برگزار می شود.
جهانشاهی، طلبه انقلابی سیرجانی است که طی تمامی مراحل قانونی در مدت نزدیک به پنج سال و پس از اتمام حجت با مسئولین شهری و استان کرمان برای برخورد با زمین خواران و مفسدین اقتصادی و فقدان عزم و اراده مسئولین استانی برای رسیدگی به این پرونده، در سالروز شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س)، پیاده روی اعتراض آمیزش را به سمت تهران، آغاز کرده بود و پس از هفته ها و طی مسیری طولانی، رفتارش مغایر با شأن روحانیت اعلام شد و در حوالی آباده فارس بازداشت و به شیراز منتقل شد.
دادگاه ویژه روحانیت پس از هفته ها بازداشت و سکوت مطلق و عدم پاسخگویی درباره این پرونده، فردا جهانشاهی را محاکمه می کند. دادگاه ویژه روحانیت از جهانشاهی تقاضای وکیل معمم(روحانی) نمود ولی تاکنون تلاش خانواده و حامیان جهانشاهی برای یافتن وکیل معمم(روحانی) ناموفق بوده است.
امید که شأن روحانیتی که دادگاه ویژه روحانیت مدعی عدم رعایت آن توسط جهانشاهی شده است، با رسالت انقلابی روحانیون و ضرورت امر به معروف و نهی از منکر همگانی و منشور روحانیت حضرت امام خمینی(ره) تضاد و تنافی نداشته باشد.