موضع رسمی جمهوری اسلامی نیست!

فیلترینگ سایت ستاد پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام و سایت موسسه آرمان

اينكه برخي محافل مصري تهديد كرده‌اند كه در اقدامي متقابل به توليد فيلمي عليه مقام منور حضرت امام خميني(ره) خواهند پرداخت، با توجه به اينكه يافتن صحنه‌هاي مستندي از حيات مباركه آن رهبر الهي كه ايشان را در حال حمله به اسلام و مسلمانان و معانقه و مصافحه با سران صهيونيسم جهاني نشان دهد، غيرممكن است، اين امر ميسر نخواهد بود

پایگاه اطلاع رسانی ستاد پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام و سایت موسسه آرمان، مرکز توزیع سی دی اعدام فرعون فیلتر شدند.

به گزارش خبرنگار فردا، پایگاه رسمی اطلاع رسانی "ستاد پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام" به دستور مقامات ذی ربط مسدود شد.

به نظر می رسد ایجاد تنش و اختلال جدی در روابط ایران و مصر، با انتشار لوح فشرده "اعدام فرعون" از سوی این تشکل غیر رسمی از جمله دلایل اصلی فیلترینگ این پایگاه اطلاع رسانی باشد.

گفتنی است در پی انتشار لوح فشرده اعدام فرعون، برخی محافل مصری نیز در اقدامی متقابل به تهیه مستندی توهین آمیز درباره بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران پرداختند.

لغو بازی دوستانه تیم های فوتبال ایران و مصر و تعطیلی دفتر شبکه خبری العالم در قاهره نیز از دیگر پیامدهای اقدام این تشکل بوده است.

خاطر نشان می شود که سایت اصلی "ستاد پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام" در سال 84 نیز به دلیل آنجه ترویج افراط گری از سوی شرکت های تامین کننده "هاست اینترنتی" نامیده شده بود، مسدود شده بود.

 
***
 
ستاد پاسداشت شهداي نهضت جهاني اسلام جوابیه ای را بدین شرح برای "فردا" ارسال کرده است:
 
با احترام! پايگاه خبري فردا نيوز
در خصوص خبر فيلترينگ سايت ستاد پاسداشت شهداي نهضت جهاني اسلام نكاتي را به اطلاع مي رساند و خواهشمند است با انعكاس آن، مراتب صداقت خبري خود را امضا نماييد.
1- محتواي لوح فشرده «اعدام فرعون» كلا و كاملا منطبق بر روايت رسمي و تاريخي جمهوري اسلامي ايران از خيانت انور سادات رييس جمهور سابق مصر در امضاي معاهده كمپ ديويد با رژيم اشغالگر قدس مي باشد كه به اعدام نامبرده از سوي يك جوان مسلمان مصري منجر شد. اقدامي كه دولت جمهوري اسلامي ايران در اجر نهادن به آن، خياباني در تهران را به نام شهيد اسلامبولي نامگذاري كرد. مواضع صريح و بيانات شفاف حضرت امام راحل(ره) در اين خصوص در كليه منابع از جمله صحيفه امام(ره) از انتشارات مؤسسه تنظيم و نشر آثار حضرت امام قابل مراجعه است و جاي شك و ترديد و اتهام «افراطي‌گري» در حكايت اين مقطع تاريخي وجود ندارد مگر اينكه روايت رسمي نظام انقلابي ايران را در زمان امضاي معاهده ننگين كمپ‌ديويد انكار كرده و اتهام «افراطي‌گري» را به كل نظام اسلامي و رهبر معظم آن وارد نمائيم. قابل ذكر است كه در اين لوح فشرده، ستاد پاسداشت هيچ ورودي به اوضاع فعلي و وضعيت اسفبار ملت مصر در مواجهه با دولت ديكتاتور و ضداسلامي مبارك نداشته و هر گونه تأثير اين لوح فشرده در روابط در حال بازسازي مصر و ايران صرفاً به تعصب مسئولين دولتي مصر نسبت به رهبر خائن به آرمان آزادي قدس شريف باز مي‌گردد. در حالي كه نه تنها متأسفانه در طرف ايراني هيچگونه تعصبي نسبت به دفاع از موضع رسمي نظام و رهبر معظم و راحل و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران ديده نمي‌شود بلكه در اقدامي ناباورانه از طرق مختلف در حال اعمال فشار به تهيه‌كنندگان فيلم مي‌باشند.
2- اينكه برخي محافل مصري تهديد كرده‌اند كه در اقدامي متقابل به توليد فيلمي عليه مقام منور حضرت امام خميني(ره) خواهند پرداخت، با توجه به اينكه يافتن صحنه‌هاي مستندي از حيات مباركه آن رهبر الهي كه ايشان را در حال حمله به اسلام و مسلمانان و معانقه و مصافحه با سران صهيونيسم جهاني نشان دهد، غيرممكن است، اين امر ميسر نخواهد بود جز اينكه هر گونه مستندسازي به مفهوم قابل قبول و رايج آن منجر به افزايش صدچندان محبوبيت امام راحل(ره) در قلوب مسلمانان مصر و منطقه شده و بديهي است چنانچه فيلم موهومي بر اساس خيال‌پردازي و صحنه‌سازي توليد شود، مطلقاً ارزش مستند را نداشته و سبب رسوايي بيش از پيش توليدكنندگان خواهد شد.
شايان ذكر است كه چنين اقدامي از سوي طرف مصري به صورتي كه در خبر با فعل گذشته «پرداختند» منعكس شده، انجام نشده است و توليد چنين خبري يا ناشي از ناآگاهي خبرنگار و منبع خبري و يا تعهدي براي تحميل و القاي مواضع خاص است.
3- لغو بازي ايران و مصر پس از لغو سه بازي دوستانه ديگر كه قرار بود با انگليس و اسپانيا انجام شود، صورت گرفت و در دور تحريم‌هاي تهديدآميز در حين مذاكره هسته‌اي قرار داشت و البته پس از آن نيز بازي دوستانه ايران با كنيا لغو شد كه در اين خصوص باز هم براي القاي شبهه «افراطي‌گري» مسأله لغو بازي ايران و مصر برجسته شده و لغو بازي‌هاي ديگر تعمداً به فراموشي سپرده شده است!
4- خاطرنشان مي‌شود، آنچه امروز از سوي مقامات ذيربط و به گواهي رسانه‌هاي خارجي به درخواست مقامات مصري و تأئيد مسئولين دولتي سياست‌خارجي فيلتر شده، نه «سايت» و بلكه «وبلاگ» مختصر و محدود اين ستاد بوده است كه به انعكاس فعاليت‌هاي فرهنگي، از جمله توليدات فرهنگي ستاد مي‌پرداخته است. سايت‌هاي قبلي ستاد با شكايت صهيونيست‌هاي آمريكا و كانادا از جانب هاستهاي اين دو كشور تعطيل شده و با توجه به هزينه بيش از صد برابري استفاده از هاست ايراني، راه‌اندازي مجدد سايت ستاد ممكن نگرديد و امروز جاي شگفتي است كه وبلاگ اين ستاد، در خاك مقدس جمهوري اسلامي ايران و با دستور مقاماتي فيلتر مي‌شود كه در تك‌تك مؤلفه‌هاي اعتقادات سياسي و مذهبي و فرهنگي خود با صهيوني

ارسال دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.