چرا درباره زمین خواری های سیرجان ساکتید و موضع گیری نمی کنید؟

نامه ای سرگشاده به آقای دکتر احمدی نژاد، رئیس جمهور پر تلاش و عدالت شعار!

خطر چنین مسائلی دست کمی از مبارزه با صهیونیزم بین الملل ندارد و این مسأله را قطعا" بدانید که یکی از مهمترین عواملی که عزم مردم مقاوم ایران را در مبارزه با استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل سست می کند وجود این مفسدان، عدم برخورد با آنهاست…


نامه ای سرگشاده به آقای دکتر احمدی نژاد، رئیس جمهور پر تلاش و عدالت شعار!

برخورد با مافیای نفت، مافیای سیگار، گیرندگان وامهای کم بهره کلان، رشوه های میلیاردی و مفاسد مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی، پیچاندن گوش مدیران متخلف، فرستادن بچه های مدیران فلان به دانشگاه آزاد، ادب کردن مسئولان خاطی، برخورد با مافیای گسترده در سه عرصه فرهنگی، اقتصادی و سیاسی و… حرفهایی است که بارها طی این سه سال از سوی شما تکرار شد و از سویی دیگر برخورد با فعالان دانشجویی تشکلهای دانشجویی منتقد و مستقل متعهد و عدم مجوز دادن به تشکلهای دانشجویی منتقد از سوی وزارت علوم پرمدعا و انتقادناپذیر متملق پرور و برای خودش تمدن ساز!، برخورد با عدالتخواهان و منتقدان و معترضان از سوی نیروهای دولتی و امنیتی منسوب دولت شما بدون پاسخگویی و ارائه دلایل قانع کننده، تماس با خانواده های دانشجویان معترض و منتقد متعهد و تهدید آنها به اخراج از سوی منسوبین شما و شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاهها، توهین به منتقدان و برنتافتن هر گونه انتقاد و اعتراضی و مخالف و معاند دانستن آنها از سوی نزدیکان و حتی منسوبین شما! نمونه کوچکی از مسائلی بود که ما بارها آن را طی این سه سال در عمل و واقعیت جامعه و دانشگاه مشاهده کرده ایم.
اگرچه، ما همه این نوع برخوردها را به پای شخص شما نمی گذاریم ولی معتقدیم آنها از عدم برخورد، تسامح و یا عدم نظارت یا نظارت ضعیف شما، جولان بیشتری می دهند و البته، همه اینها در تاریخ به پای شخص شما و دولت شما نوشته می شود؛ چنانچه کارهای منسوبین و مسئولین دولتهای قبل به روسای جمهور پیشین نوشته شده، هر چند شاید نخواسته باشند! همان سیاستها و افعالی را که ـ برخی از آنها را به حق و ـ به شدت به باد انتقاد گرفته اید! لذا اگرچه شاید خود نخواسته باشید، ولی توان برخورد و شجاعت برکناری و تغییر رویکرد دارید که هنوز هم دیر نشده است و هنوز هم بسیار به شما امیدواریم! به جهات مختلف، هم از نظر سلامت مالی و هم عدم وابستگی اقتصادی و هم قاطعیت و شجاعت و هم به خاطر شعارهایی که می دهید! سوای اینکه تا چه حد توانسته اید آنها را عملی سازید! اگرچه شاید برایتان تلخ باشد اما شنیدن و خواندن این نامه انتقادی، برای یک مدعی عدالت، بسیار ضروری و حیاتی است. و این نامه هم از باب اینکه نامه ها را می خوانید و همچنان امیدی به شما هست که در صدد اصلاح سیاست ها و رویکردهای خویشید، نوشته می شود تا بدانید همواره جمعی از دانشجویان منتقد و ارزشی، همواره آرمانهای انقلاب و اسلام را از مسئولین مطالبه می کنند، علی الخصوص از شما که با شعار عدالت و مبارزه با فساد روی کار آمدید!
جناب آقای رئیس جمهور عدالت شعار!
سخن، این بار، درباره زمین خواری سیرجان، برخورد با معترضین و طلاب و دانشجویان و جوانان عدالت طلب این منطقه، عدم برخورد با زمین خواران و مفسدین این شهر و کوتاهی و مسامحه و شاید همکاری مسئولین دولتی و امنیتی و اطلاعاتی منسوب دولت شماست. قضیه زمین خواری سیرجان و پیگیری های علیرضا جهانشاهی، طلبه انقلابی و متعهد این منطقه را قطعا چند سالی است که شنیده اید و آخرین بار هم، در دیدار اخیرتان با دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع)، درباره آن مورد سئوال و مواخذه قرار گرفتید که متأسفانه در کمال تعجب و بی توجهی و بی رغبتی تمام به یکی از مسائل حیاتی جنبش دانشجویی کشور، به دکتر الهام دوست داشتنی و البته بسیار کم مشغله! ارجاع دادید. اگر چه دکتر الهام، نزدیک به دو سه سالی است که از این ماجرا خبر دارد که اولین بارش هم در جلسه پرسش و پاسخ دانشگاه مذاهب اسلامی بوده است و همانجا قول پیگیری داد ولی چه فایده! اگرچه قول های فراوان منسوبان شما از جمله دکتر الهام، امید آدمی را از شما و دولت شما ناامید می کند! رئیس سابق سازمان بازرسی، دادستان پر حرف و پر مدعای کل کشور و برخی بیوت هم وعده پیگیری دادند علی الخصوص مسئولین و مشاورانتان هم که بارها اخبار زمین خواریهای سیرجان را یا از رسانه ها دیده اند یا در پایان نمازجمعه به دستشان رسیده است و مثل همیشه، قول پیگیری و برخورد دادند ولی کو تا عمل! صرف دانستن و گفتن پیگیری کردن که دردی را دوا نمی کند!
جناب آقای رئیس جمهور پر کار و پر تلاش!
حداقل سه سال از رسانه ای شدن زمین خواری سیرجان می گذرد که قطعا" از آن مطلع هستید، اگر می خواهید بیشتر مطلع شوید از فرزندتان یا برادرتان که مسئول دفتر بازرسی نهاد ریاست جمهوری شما هست بپرسید و لذا زمین خواری سیرجان، مسأله ای نیست که فردا و پس فردا، ادعای ندانستن یا نشنیدن آن بکنید!
فرماندار منسوب دولت شما در سیرجان در گفتگویی با خبرگزاری فارس از حداقل 2500 هکتار زمین خواری در این شهرستان، آن هم غالبا" توسط نهادهای دولتی و امنیتی، خبر داد، استاندار هم همین طور، مسئولان دیگر منطقه از جمله امام جمعه سابق این شهرستان و نماینده فعلی استان کرمانشاه هم خبر زمین خواری توسط دستگاههای دولتی و امنیتی منطقه و استان را تأیید کرند که در رسانه های کثیرالانتشار و خبرگزاری ها و سایتهای خبری تحلیلی منتشر شد و تابحال کسی از آنها، این اخبار و گزارشها را تکذیب نکرده اند. اما دریغ از برخورد با زمین خوران و مسئولان متخلف و همدست و خصوصا" توجیه گر و مسامحه کار منطقه و استان!
جناب آقای رئیس جمهور عدالت شعار!
علیرضا جهانشاهی را قطعا" می شناسی! و بارها اسمش را این طرف و آن طرف، شنیدی و می دانی که چه عزم و اراده ای دا