بر شما و عالمان دين و روشنفكران حقيقت‌گراست كه جمهوري اسلامي را از خطرات روزافزون اين جريان مصون و محفوظ بداريد

دفاع دکتر افروغ از سخنان انتقادی اخير دکتر علی مطهري در مجلس:

باورت نمي‌شد كه چگونه ممكن است روزي بيايد كه عده‌اي با تمسك و توسل به ارزش‌هاي ناب اسلامي و چهره‌هاي حق‌طلبانه‌ي تاريخ اسلام همچون علي (ع) و تاريخ انقلاب اسلامي همچون بهشتي، با حربه‌ي مذهب به جنگ مذهب رفته و مصالح و منافع گروهي و جناحي خود را دنبال كنند. يقينا اگر باور و شهود امروز را مي داشتي در برابر اين جريان كه به نام دفاع از ارزش‌ها همچون موريانه به جان اين انقلاب سترگ افتاده است موضع مي‌گرفتي..

دكتر عماد افروغ استاد دانشگاه و نماينده سابق تهران در مجلس شوراي اسلامي در نامه‌اي به دكتر علي مطهري نماينده فعلي تهران، از سخنان اخير وي در صحن مجلس تقدير كرد.

به گزارش ايسنا در اين نامه كه به عنوان «نامه‌اي به دوست و برادر عزيزم علي مطهري» از سوي افروغ نوشته شده، آمده است:

« با سلام و تحيت و آرزوي كاميابي ، سلامت و توفيق ادامه‌ي راه روشنگرانه و حقيقت‌گرايانه‌ي پدر براي تو فرزند خلف، كه به‌حق نشان دادي كه خون جوشان، حيات‌بخش، حق‌طلبانه و مصلحت‌ستيزانه‌ي پدر در رگ‌هاي تو جاري است.

تو نيز همانند پدر شهيدت و همچون گذشته در جلسه‌ي راي اعتماد مجلس هشتم نشان دادي كه حاضر نيستي با توجيهات و لطايف‌الحيل مختلف از جمله حفظ آبروي مرحوم پدر، خوشنام ماندن و كسب وجاهت بيشتر، مصلحت‌گرايي‌هاي كاذب درقالب حفظ نظام، كوتاه بودن وزارت اعضاي پيشنهادي و يا پيشگيري ازحملات طرفداران و حاميان و چسباندن انگ ضديت با ولايت فقيه، دست از موضع حق بشويي و عملا حقيقت را پيش پاي مصلحت و خداي ناكرده منفعت ذبح كني.

هنوز سخنان پرمغز و گهربار پدرت مرحوم شهيد مطهري در گوشمان زمزمه مي‌كند كه «اسلام در ذات خود يك حقيقت است نه يك مصلحت» شايد آن روز كه عده‌ي اندكي در مجلس هفتم نداي حق‌طلبانه و مقابله با مصلحت‌انديشي‌هاي گروهي و جناحي سر مي‌دادند و نسبت به شيوع اين بيماري بر بدنه حاكميت و در جامعه، هشدار مي‌دادند باورت نمي‌شد كه چگونه ممكن است روزي بيايد كه عده‌اي با تمسك و توسل به ارزش‌هاي ناب اسلامي و چهره‌هاي حق‌طلبانه‌ي تاريخ اسلام همچون علي (ع) و تاريخ انقلاب اسلامي همچون شهيد بهشتي (رض) با حربه‌ي مذهب به جنگ مذهب رفته و مصالح و منافع گروهي و جناحي خود را دنبال كنند. يقينا اگر باور و شهود امروز را مي داشتي ديروز نيز موضع مي‌گرفتي و دست به قلم مي‌بردي و ايكاش دست به قلم برده بودي و در برابر اين جريان كه به نام دفاع از ارزش‌ها همچون موريانه به جان اين انقلاب سترگ افتاده است موضع مي‌گرفتي تا امروز شاهد اوج‌گيري اين ترفندها از نزديك نباشي.

جرياني كه با طرد و لعن ظاهري ماكياولي و عمل به شعارهاي او، در قالب وفاداري به ارزش‌ها، هر رفتاري را مباح و موجه مي‌داند و هر روز رنگ و چهره‌اي عوض مي‌كند.

برادرم مطهري جان، سال‌ها در انتظار روزي بودم كه با فراغ بال و بدون هيچ خوف و دغدغه‌اي از حق و حق‌طلبان و به دور از شائبه‌ي قدرت‌طلبي و مقام‌پرستي يا حفظ قدرت دفاع كنم و امروز كه از موضع صادقانه و حق‌جويانه‌ي تو حمايت مي‌كنم خدا را سپاسگزارم كه اين توفيق را نصيب حقير نمود.

بر شما و عالمان دين و روشنفكران حقيقت‌گراست كه به ريشه‌يابي وجودي و عوامل بسط اين جريان خزنده پرداخته و با شدت و حدت و با آگاهي‌بخشي‌هاي خود، نظام متعالي جمهوري اسلامي را از خطرات روزافزون اين جريان مصون و محفوظ بدارند.

با احترام

برادر كوچك تو

عماد افروغ»