دولت اصلاحات هیچگاه جرات چنین اقداماتی را نداشت!

هشدارهاي مهم دكتر مطهري به دولت:

هشدارهاي مطهري به دولت نهمدر حالیکه آمریکا به دنبال راه نفوذ به درون ایران برای هماهنگی برنامه های براندازی است، تعجب آور است که رییس جمهور از پیشنهاد گشایش دفتر حافظ منافع آمریکا استقبال می کند و وزیر خارجه نیز.. مجلس نسبت به این موضوع بی تفاوت نخواهد بود. اتفاقا خطر دوستی با آمریکا در دولت نهم از دولت قبلی بیشتر است. دولت نهم تحت لوای اصولگرایی وانقلابیگری ابایی از این گونه کارها ندارد. در مسایل فرهنگی نيز کارهایی کرده که دولت گذشته به دلیل متهم بودن به غربگرایی جرات انجام آنها را نداشت. در باب طرح تحول اقتصادی..

 
دکتر علی مطهری در نطق پیش از دستور امروز خود در مجلس شورای اسلامی، ضمن تشکر از دولت درباره مساله هسته‏ای و سیاست خارجی، از اقدامات دولت در نزدیکی به آمریکا و بی‏تفاوتی نسبت به مسایل فرهنگی انتقاد کرد و خواستار عدم اقدام عجولانه در زمینه طرح تحول اقتصادی شد.

در نطق علی مطهری، نماینده تهران، آمده است:

پیشاپیش میلاد مصلح بزرگ جهانی مهدی موعود را بر عموم مسلمین جهان بلکه همه مردم دنیا تبریک عرض می کنم. اندیشه مصلح آخر الزمان و حکومت واحد جهانی اندیشه ای است که در همه ادیان الهی به نوعی مطرح شده است. مهم این است که تصور درستی از آن انقلاب بزرگ داشته باشیم، اولاً آن را مختص شیعه ندانیم و از افکار کودکانه که مهدی موعود می آید تا ما شیعیان یا ما ایرانیان را نجات بدهد یا صرفاً برای انتقام خود پدران خود ظهور می کند پاک سازیم و آن را یک فلسفه بزرگ جهانی و نیاز عالم بشریت تلقی کنیم که او می آید تا عدل کلی را برقرار سازد و اهل حق را که لحظه ای از مجاهده باز نایستاده اند بر اهل باطل پیروز کند و به تعبیر شهید آیت الله مطهری انقلاب مهدی موعود علیه السلام آخرین حلقه از حلقات مبارزه اهل حق و اهل باطل است که به پیروزی اهل حق منجر می شود. ثانیاً این رویداد بزرگ را از قبیل یک انفجار ندانیم که جامعه بشری در اثر ظلم و بیداد فراوان به حد انفجار می رسد‍، پس هر چه ظلم بیشتر باشد بهتر است و ما را زودتر به عدل کلی می رساند، بلکه آن را از قبیل رسیدن یک میوه بر روی درخت بدانیم که هر گاه عقل بشر تکامل یافت و بشریت صلاحیت این رویداد بزرگ جهانی را پیدا کرد مصلح کل ظهور می کند و آنگاه خشم و شهوت که بر جهان امروز حاکم است جای خود را به عقل می دهد و طبیعت مواهب و منابع پنهان خود را بر انسان عرضه می دارد و جهان هستی به خاطر رهبری انسان کامل بر جامعه بشری با انسان همراهی می کند و عدل کلی برقرار و جنگ و نزاع جای خود را به صلح و مسالمت می دهد. در گذشته گاهی مساله انتظار به صورت منفی و مخدر و سکون آور تعبیر می شد که باید منتظر ماند تا آقا امام زمان ظهور کنند و امور را اصلاح نمایند. امروز انحراف دیگری به شکل ادعای ملاقات با امام زمان  و غیره پدید آمده است، غافل  از آنکه امام زمان از ما فکر مستقیم و عمل صالح و زمینه سازی ظهور او را می خواهد نه پرداختی به این امور.

باری، از دولت نهم به دلیل اتخاذ مواضع درست و قاطع در مساله انرژی هسته ای تشکر می کنم و امیدوارم با استقامت و تدبیر دولت و ملت پیروزی نهایی را شاهد باشیم. ملت بزرگ ایران خود بهتر می دانند که چنین نیست که اگر ما مساله انرژی هسته ای را رها کنیم دنیای غرب راه مسالمت را در پیش خواهد گرفت، بلکه آنچنان که قرآن کریم فرموده است تا زمانی که ما دین خود را رها نکنیم آنها راضی نخواهند شد. اکنون آمریکایی ها سخن از تحمیل فرهنگ خود بر دنیای اسلام می داند. بی جهت نیست که پس از اشغال افغانستان و عراق اولین کاری که کردند تغییر کتابهای درسی آنها و حذف آیات جهاد و مبارزه با کفار از آنها بود، و در ایران نیز در درجه اول برآنند که فرهنگ غربی را با ابزارهایی از قبیل ماهوراه ها و فیلمهای خانمان برانداز و دسترسی آسان نوجوانان و جوانان به مواد مخدر جایگزین فرهنگ اسلامی نمایند و متاسفانه دولت ما توجه لازم را به مسایل فرهنگی ندارد و به این بهانه که باید با ریشه‏ها مبارزه کرد از نظارت جدی بر مسایل فرهنگی پرهیز دارد و حتی همکاری لازم را با طرح ارتقاء امنیت اخلاقی جامعه اعمال نمی کند، در نتیجه این طرح به صورت یک طرح تشریفاتی درآمده و به نظر می رسد بیشتر برای ساکت کردن اقشار متدین جامعه است که بله، ما در حال انجام اقداماتی هستیم؛ در حالی که به اتفاق فقها آن بخش از امر به معرف و نهی از منکر که مستلزم اعمال قانون باشد به عهده دولت اسلامی است.

از دولت نهم به خاطر اعمال سیاست خارجی فعال و مطرح کردن پیام انقلاب اسلامی در جهان و به طور کلی بازگشت به اهداف اولین انقلاب اسلامی تشکر می کنم. امروز در کشورهای جهان سوم به ویژه کشورهای اسلامی نور امیدی به آینده سعادتمند و احساس شخصیت اسلامی پدید آمده است. در سفری که اخیراً به پاکستان داشتم این احساس را در شیعه و سنی به روشنی دریافتیم. در کشورهای عربی که همواره می کوشند به دلیل تعصب نژاد مردم خود را از ایرانی و ایرانی دور سازند و ایرانی را بیگانه با اسلام معرفی کنند علاقه مردم آنها به انقلاب اسلامی و رهبران و مسوولان ایرانی به طور چشمگیری افزایش یافته است و این چیزی است بر خلاف خواست آمریکا و اسرائیل. همین نفوذ ایران در دل ملل مسلمان تا کنون مانع حمله آنها به ایران شده است و نشان می دهد که دولت نهم راه درستی را در سیاست خارجی انتخاب کرده است.

مایه تاسف است که معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی اخیرا مطالبی را به زبان رانده اند که عواطف همه علاقه مندان به انقلاب اسلامی را جریحه دار ساخت. وی اعلام دوستی ملت ایران با مردم اشغالگر اسراییل کرد و گفت ملت آمریکا بهترین ملت های دنیا هستند و از این بالاتر گفت؛ زمان آن که یک دین بر دنیا حاکم شود سپری شده است. از رییس جمهور محترم می خواهیم که با توجه به این اظهارات و اظهارات و رفتارهای تعجب برانگیز قبلی مسوول مذکور، تصمیم مقتضی را درباره وی اتخاذ نماید.

مطلب دیگر اینکه در حالی که آمریکا به دنبال راه نفوذ به درون ایران برای هماهنگی برنامه های براندازی جمهوری اسلامی است، تعجب آور است که رییس جمهور محترم از پیشنه