بیانیه جنبش عدالتخواه دانشجویی در نقد اظهارات اخیر آقای مشایی

همزمان با برگزاري تجمع اعتراضي در مقابل سازمان ميراث فرهنگي

اما این سخنان در حالی اظهار می شود که دیدگاه های حضرت امام و رهبری معظم انقلاب در این زمینه کاملا روشن بوده و بر اساس همین مبناست که فتوای جواز عملیات های استشهادی نیز از سوی ایشان صادر می شود و يا اينكه بنیانگذار جمهوری اسلامي صراحتا در قبال اين قوم موضع گيري مي‌نمايند : "يهودي در كشورهاي ديگر، با يهودي در فلسطين اشغالي فرق مي‌كند. همه يهودياني كه در فلسطين اشغالي اسكان داده شده‌اند در حكم همان سربازان و اجزاء رژيم غاصب هستند و برخورد با آنها همانند برخورد با سربازان اسرائيلي است."

بیانیه جنبش عدالتخواه دانشجویی در نقد اظهارات اخیر آقای مشایی
بسم الله الرحمن الرحیم
" محمد رسول الله واللذین معه اشداء علی ا لکفار رحماء بینهم "(فتح/29)
ملت اسراییل یک ملت جعلی و دروغین اراذل و اوباش قصاب و بی هویت است. مقام معظم رهبري (4/8/79)
 
انقلاب اسلامی در شرایطی به منصه ظهور رسید که علی رغم اختلاف نظرات و تشتت آراء انقلابیون، پاره ای موارد نظیر استکبار ستیزی، مبارزه با ظلم، مبارزه با اشغالگری، حمایت از مستضعفین و… جزء اصول لاینفک و غیرقابل خدشه آن به شمار می رفت.
این اصول که از ابتدای حرکت حضرت امام(ره) و در دل نهضت انقلابی مردم ایران به عنوان شعارها و به تعبیر بهتر اجزای چشم انداز نظام اسلامی بیان می شد در طول سالیان مبارزه ادامه یافت و طبعا پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در دست گرفتن حاکمیت از سوی دینمداران بیشتر مورد تاکید قرار گرفت؛ لکن در طول سالیان پس از انقلاب و تجربه حکومت دسته های مختلف سیاسی شاید تنها اصلی که بتوان گفت کمابیش مفهوما و مصداقا مورد اتفاق تمامی آنها بوده، "مبارزه جدی با رژیم اشغالگر قدس با غایت نابودی آن از عرصه هستی" باشد.
اما اخیرا ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در سخنانی گستاخانه و نابخردانه از دوستی با مردم اسرائیل سخن گفته و عجیب تر آنکه در  اظهارات مجدد خود به تکرار آنها پرداخته است. معلوم نیست در شرایطی که خط امام و رهبری معظم انقلاب به عنوان محور اصولگرایی شناخته می شود چگونه در ابتدایی ترین اصول انقلاب اسلامی آن هم از سوی معاون رئیس جمهور تشکیک حاصل می شود؟
جای تاسف است در شرایطی که در گوشه و کنار خبرهای سازش کشورهای عربی با رژیم غاصب صهیونیستی منتشر می‌شود و در شرایطی که انقلاب اسلامی ایران دوره حساسی را در حوزه سیاست خارجی تجربه می کند و عبارات مسئولین کشورها مورد توجه دقیق رسانه ها قرار می گیرد، کسی که مسئولیت سازمانی وی هیچ ربطی به حوزه سیاست خارجی کشور ندارد و اسفناکتر آنکه منتسب به جریان اصولگرایی است، در کنفرانس مطبوعاتی خود به اظهار دوستی نسبت به همه مردم دنیا حتی مردم اسرائیل می پردازد و بی پروایانه اعلام می دارد که بنده به حرف هایم افتخار می کنم و آنها را اصلاح هم نمی کنم.
اما این سخنان در حالی اظهار می شود که دیدگاه های حضرت امام و رهبری معظم انقلاب در این زمینه کاملا روشن بوده و بر اساس همین مبناست که فتوای جواز عملیات های استشهادی نیز از سوی ایشان صادر می شود و يا اينكه بنیانگذار جمهوری اسلامي صراحتا در قبال اين قوم موضع گيري مي‌نمايند : "يهودي در كشورهاي ديگر، با يهودي در فلسطين اشغالي فرق مي‌كند. همه يهودياني كه در فلسطين اشغالي اسكان داده شده‌اند در حكم همان سربازان و اجزاء رژيم غاصب هستند و برخورد با آنها همانند برخورد با سربازان اسرائيلي است."
به نظر می رسد اظهارات نسنجیده آقاي مشایی ناشی از ساده انگاری در تحلیل موجودیت رژیم جعلی اسرائیل است و این در حالی است که اولا مردم اسرائیل به صورت کاملا آگاهانه به بهانه واهی تشکیل دولت یهودی با غصب سرزمین ملت مظلوم فلسطین خانه های خود را بر کوهی از جنایت بنا نهاده اند، ثانیا هر روز خبرهایی از گسترش شهرک سازی در سرزمین های اشغالی و یا حمله شهرک نشینان اسرائیلی – بخوانید مردم اسرائیل- به زنان و کودکان بی پناه فلسطینی منتشر می شود و ثالثا تمامی یهودیان ساکن فلسطین آموزش نظامی دیده اند و به تعبیر بهتر اسرائیل یک پادگان نظامی با تعداد سربازانی به جمعیت ساکنان آن است.
متاسفانه آقای مشایی –در تنها حالت خوشبینانه- به بهانه ژست صلح طلبی و انسان دوستی چشم بر حقایق مذکور بسته و مواضعی بر خلاف دیدگاه های امام و رهبری اتخاذ کرده است.
فرزندان خمینی کبیر هرگز تصور نمی کردند که با گذشت سی سال از انقلاب اسلامی مجبور شوند بدیهیات اصول انقلاب را برای یکی از مسئولین ارشد نظام، آن هم در دولتی که بواسطه طرح شعارهای انقلاب آراء عموی را به خود جلب کرده، توضیح دهند. 
شاید بتوان –با تساهل و تسامح- منطبق ترین عملکرد دولت نهم با آرمان های انقلاب را در حوزه سیاست خارجی یافت ولی متاسفانه اخیرا با مطرح شدن مسائلی از قبیل آغاز مذاکره با ایالات متحده، بازگشایی دفتر حفاظت از منافع آمریکا و یا دلسوزی برای یهودیان غاصب فلسطین وجهه روشن و انقلابی دولت در این عرصه –هم در داخل و هم در خارج از کشور- خدشه دار شده است. به مدعیان اصولگرایی در دولت نهم هشدار می دهیم عبور از خطوط قرمزی که با هویت انقلاب اسلامی گره خورده، نتیجه ای جز افزایش سلب اعتماد مردم و بویژه دلسوزان انقلاب و خانوده های شهدا نخواهد داشت. یقینا دوگانگی مسئولین دولت در قول و عمل و عبور از خط و مرزهای انقلاب در سیاست خارجی، مسیر دولتهای آینده را نیز –که معلوم نیست اساسا تا چه اندازه به ارزش های انقلاب دلبستگی داشته باشند- در فاصله گرفتن از آرمانها هموار خواهد نمود.
از سوی دیگر در حالی که رییس جمهور با شعارهای عدالت خواهانه و انقلابی در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی رسیده و بارها به انتقاد از مسئولین سابق مبنی بر مماشات در برخورد با خطاهای اطرافیانشان پرداخته است، اکنون این پرسش برای دغدغه مندان انقلاب اسلامی مطرح است که چرا نه تنها با رحیم مشایی بابت اشتباهات مکرر و نابخشودنی وی برخورد مقتضی صورت نمی گیرد، بلکه هر از گاهی اخبار انتصاب جدید وی به مناصب مختلف دولتی نیز منتشر می شود؟ 
جنب
ش عدالتخواه دانشجویی ضمن هشدار نسبت به بازتاب منفی و تخریبی سخنان ايشان و حمایت در رسانه های مختلف جهان و به ویژه جهان اسلام و سلب اعتماد مبارزین و مستضعفینی که به ایستادگی جمهوری اسلامی در برابر مستکبران عالم دل بسته اند، برکناری رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و عذر خواهی رییس جمهور از مردم را تنها راه پاک شدن دامان دولت از لکه ننگی است که بر آن نشسته است.

والسلام علی من التبع الهدی
جنبش عدالتخواه دانشجویی