مشایی باید محاکمه شود

گزارشی از تجمع دانشجویان عدالتخواه در برابر سازمان میراث فرهنگی:

تجمع دانشجویان عدالتخواه: مشایی باید محاکمه شوداگر بنا باشد خط و فعاليت‌ها در جهت دوستي با ملت اسرائيل و بازگشايي دفتر حفاظت از منافع آمريكا و مواردي از اين دست باشد ما روش‌هاي ديگري را در پي خواهيم گرفت. از اينرو بدانيد كه اين اظهارات بي‌پاسخ نخواهد ماند و اجازه‌ي ادامه‌ي اين سخنان را نمي‌دهيم.

تجمع جمعي از اعضاي جنبش عدالت‌خواه دانشجويي در اعتراض به سخنان اخير رحيم مشايي در مقابل سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري ظهر امروز (چهارشنبه) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در ابتداي اين تجمع يكي از دانشجويان ضمن اعلام آغاز اين تجمع، گفت: اين تجمع در اعتراض به سخنان آقاي مشايي مبني بر اعلام دوستي با ملت جعلي اسرائيل برگزار مي‌شود. اميدواريم ديگر شاهد چنين جسارت‌ها و حرمت‌شكني‌هايي در فضاي معطر به خون شهداء و نظام مقدس جمهوري اسلامي نباشيم.

پس از آن تجمع‌كنندگان با سر دادن شعار مرگ بر اسرائيل به اقامه‌ي نماز پرداختند.

هنگامي كه دانشجويان مشغول نماز بودند چند نفر از اين دانشجويان در مقابل درب ورودي اين سازمان پرچم اسرائيل را ترسيم كردند و بروي ديوارهاي اين سازمان شعارهاي "مرگ بر اسرائيل و دوستانش"، همچنين "مرگ بر دوستان اسرائيل" را نوشتند.

تجمع كنندگان پس از اقامه‌ي نماز شعار دادند: مرگ بر اسلام آمريكايي، مرگ بر سازشكار، نه سازش نه تسليم نبرد با آمريكا، مادران فلسطين شرمنده شرمنده، سيد حسن نصرالله شرمنده شرمنده، شهيدان شرمنده شرمنده، خميني خميني شرمنده شرمنده، سكوت هر مسلمان خيانت است به قرآن.

به گزارش ايسنا، در ادامه‌ي اين تجمع، مرتضي فيروزآبادي دبير جنبش عدالت‌خواه دانشجويي، گفت: اعتراض ما به سخنان فردي است كه در دولتي مشغول به كار است كه اين دولت شعارهاي اصولگرايي و انقلابي مي‌دهد و اين موضوع براي ما مبهم است؛ چرا كه انقلاب اسلامي آغازگر گفتمان اسلام ناب محمدي در مقابل اسلام آمريكايي است و امام مهمترين ميراث شاخصه‌هاي اسلامي را براي ما به جاي گذاشته است. اما متاسفانه در چنين شرايطي اين سخنان را مي‌شنويم.

اين فعال دانشجويي ادامه داد: در اسلامي كه امام به ما معرفي كردند بنا بود انقلاب اسلامي به الگوي مبارزاتي مسلمانان جهان تبديل شود، با تمام نظام‌هايي كه مباني الحادي دارد به مبارزه بپردازد، همه‌ي مظلومان عالم را ياري دهد و در مقابل مستضعفين ايستاده و به آنها راه مبارزه را بياموزد. در انديشه‌ي امام موضع ايشان نسبت به ملت صهيونيست شفاف و روشن بود اما انگار برخي مي‌خواهند نگاه جديدي را در كشور باز كنند كه امام در ساليان گذشته آن را رد كرده است.

وي با تاكيد بر اينكه دوستي با اسرائيل بدعتي جديد در كشور است، به فرموده‌ي امام مبني بر اينكه "اسرائيلي‌ها غاصبند"، "يك اسرائيلي پايش را بگذارد ايران، بر مردم ايران واجب است كه اينها را از بين ببرند"، "يهودي در كشورهاي ديگر، با يهودي در فلسطين اشغالي فرق مي‌كند. همه يهودياني كه در فلسطين اشغالي اسكان داده شده‌اند در حكم همان سربازان و اجزاء رژيم غاصب هستند و برخورد با آنها همانند برخورد با سربازان اسرائيلي است" اشاره كرد.

فيروزآبادي ادامه داد: مگر ما در جمهوري اسلامي، اسرائيل را به رسميت مي‌شناسيم كه قرار باشد ملتي به آن نام وجود داشته و با آن دوستي برقرار كنيم. از سوي ديگر مواضع مقام معظم رهبري نيز در اين زمينه شفاف است. ايشان فرموده‌اند ملت اسرائيل يك ملت جعلي و دروغي، اراذل و اوباش و قصاب و بي‌هويت هستند. حال ما قرار است با اين ملت دوست شويم؟

دبير جنبش عدالت‌خواه دانشجويي، با تاكيد بر اينكه ملت ايران در اين زمينه با شما همراه نيست؟ اظهار كرد: نگاه ملت ايران نگاه امام و رهبر نظام است و از مكتب آنها الگو مي‌گيرد. ما از جناب رييس جمهور گلايه داريم كه چرا با چنين سخنان و مواضعي برخورد نمي‌كند.

اين فعال دانشجويي در ادامه با بيان اين كه در دنيا بزرگ‌ترين نقطه‌ي قوت كشور بحث سياست خارجي بوده است، ابرازعقيده كرد: اما در حال حاضر كشور ما اين پايگاه مقاومتي را از دست داده و چنين برخوردهاي رييس جمهور قابل فهم نيست. آقاي مشايي پس از اولين اظهارنظر در رابطه با دوستي با ملت اسرائيل عذرخواهي كردند اما تكرار اين سخنان جاي سوال دارد.

وي ادامه داد: اگر بنا باشد خط و فعاليت‌ها در جهت دوستي با ملت اسرائيل و بازگشايي دفتر حفاظت از منافع آمريكا و مواردي از اين دست باشد ما روش‌هاي ديگري را در پي خواهيم گرفت. از اينرو بدانيد كه اين اظهارات بي‌پاسخ نخواهد ماند و اجازه‌ي ادامه‌ي اين سخنان را نمي‌دهيم.

پس از اين سخنان تجمع‌كنندگان شعار دادند مرگ بر مخالف رهبري.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در ادامه‌ي اين تجمع پوريزدان‌پرست به نمايندگي از دانشجويان عدالت‌خواه شيراز ضمن ياد از احمد متوسليان، گفت: آقاي احمدي‌نژاد با طرح بحث هولوكاست به عنوان بزرگ‌ترين تكذيب‌كننده‌ي اين قضيه در سطح جهان مطرح است. آيا اين موضوع تاكتيك سياسي براي حفظ اصول است؟ اما با اين سخنان اصول را نابود كرده‌ايم.

وي افزود: اگر امام از پيش ما رفته است فرزندانش در اين كشور حضور دارند و اجازه نمي‌دهند برخي به خاطر منافع‌شان ارزش‌ها را زير پا بگذارند.

در اين هنگام تجمع‌كنندگان شعار دادند خميني شاهد باش ما اعتراض كرديم، رهبرا شاهد باش ما اعتراض كرديم.

اين فعال دانشجويي خاطرنشان كرد: اينكه چه كسي تنها ادعاي اصولگرايي كند كافي نيست. ملاك پيروي از خط امام و رهبري است. بر اين اساس ملت ما عقد اخوت با هيچ كسي نبسته است.

به گزارش ايسنا، هادي‌زاده يكي از فعالين دانشگاهي در ادامه‌ي اين تجمع، تاكيد كرد: اگر بسيج مستضعفين