مسئول سیاسی نمایندگی رهبري در سپاه: رئیس‏جمهور تجدید نظر کند

واكنشهاي گسترده به وقاحت معاون رييس جمهور:

مسئول اداره سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنان اخیر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در مورد دوستی با مردم اسرائیل را قابل اغماض ندانست و از دکتر احمدی نژاد تجدید نظر در ادامه مسوولیت وی را خواستار شد.

به گزارش مهر دکتر یدالله جوانی طی یادداشتی در این زمینه نوشت : اظهارات تاسف برانگیز رحیم مشایی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره دوستی ملت ایران با مردم اسرائیل ، با واکنش تند برخی از مسئولان نظام و نمایندگان مجلس شورای اسلامی مواجه شد. مشایی وقتی برای اولین بار اظهاراتی مبنی بر دوستی با مردم اسرائیل را بیان داشت، برخی از مسئولان برجسته کشوری این اظهارات را ناصحیح دانسته و رد کردند، لکن ایشان مجددا در گفت وگویی با خبرنگاران که اخبار 30/20 شبکه دو سیما در تاریخ سه شنبه 22/5/1387 آن را پخش کرد، با اصرار خاصی بیانات گذشته خویش را مورد تاکید و تایید قرار داد.

این اظهارات از سوی معاون رئیس جمهور در حالی بیان می شود که مواضع نظام اسلامی در قبال رژیم صهیونیستی کاملا روشن و شفاف بوده و حضرت امام خمینی (ره) بر راهبرد محو اسرائیل از صحنه روزگار به دلیل جعلی و غاصب بودن آن تاکید داشتند. آنچه باعث تعجب و همچنین تاسف شده، بیان چنین اظهاراتی از سوی یک مقام مسئول در دولت اصولگرای نهم می باشد. دولتی که رئیس جمهور آن طی سالیان اخیر بر مبنای همان راهبرد حضرت امام خمینی (ره)، بیشترین مواضع ضد صهیونیستی را داشته و همین مواضع انقلابی، غربی ها و صهیونیست ها را به شدت عصبانی و نگران ساخته است.

هر چند به دنبال واکنش سریع، قاطع و انقلابی برخی رسانه های داخلی و نمایندگان مجلس در روز چهارشنبه هفته گذشته، رحیم مشایی به نوعی به توجیه و اصلاح سخنان خود پرداخت، لکن آنچه ایشان در ارتباط دوستی ملت مسلمان و انقلابی ایران با مردم اسرائیل بیان کرده ، کاملا بی بنیان و بی پایه و اساس بوده و باید گفت او خواسته یا ناخواسته اشتباه بزرگی را برای اولین بار در تاریخ انقلاب اسلامی به عنوان یک مقام مسئول مرتکب شده است.

در اثبات اشتباه راهبردی مشایی همین بس که به موازات محکومیت گسترده این اظهارات در داخل، رسانه های غربی و صهیونیستی از آن استقبال کرده و برخی از رسانه رژیم صهیونیستی، چنین نظراتی را اولین موضعگیری مثبت یک مقام ایرانی ارزیابی کردند. در واکنش به اظهارات مشایی، 200 نفر از نمایندگان مجلس برخی از تشکل های دانشجویی و شخصیت های سیاسی ، خواهان عذرخواهی وی از تمامی مسلمانان و ملت ایران شده و براستعفای وی از مقام خود تاکید کردند. این موضع به حقی است که دلسوزان انقلاب اسلامی و وفاداران به آرمان های امام خمینی (ره) در قبال این مسئول دولتی اتخاذ کرده اند.

اگر ایشان به دلیل سخنان زشت خود به این انتظارات به حق پاسخ ندهد، شایسته است رئیس جمهور محترم در مورد استمرار حضور مشایی در مسئولیت سازمان میراث فرهنگی تجدیدنظر کند. چنین درخواستی بدان جهت است که تا به حال مواضع و سخنان مشایی در چندین نوبت برای دولت اصولگرای نهم دردسرساز شده و سخنان اخیر وی اولین اشتباه او نبوده که به راحتی قابل اغماض باشد.