آقاي جاسبي: "فائزه در حيات خلوت فتنه سبز" چه ميكند؟

نامه سرگشاده فرزند شهيد صياد شيرازي به جاسبي

مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد واحد علوم تحقيقات در نامه‌اي سرگشاده به عبدالله جاسبي به تخلفات مهدي هاشمي‌رفسنجاني و نقش فائزه هاشمي‌رفسنجاني و برخي مديران دانشگاه آزاد در تجمعات غيرقانوني پرداخت و از سكوت جاسبي در قبال اين موضوعات انتقاد كرد.

همانند شما براي آيت‌الله هاشمي رفسنجاني بعنوان رئيس مجلس خبرگان رهبري، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام و يار ديرين حضرت امام (ره) احترامي خاص قائلم، اما هاشمي بدون فرزندانش، بدون كارگزاران سازندگي و همراه و همگام با مقام معظم رهبري، براي ما و دوستداران انقلاب اسلامي، دلنشين و ستودني است.

مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد واحد علوم تحقيقات در نامه‌اي سرگشاده به عبدالله جاسبي به تخلفات مهدي هاشمي‌رفسنجاني و نقش فائزه هاشمي‌رفسنجاني و برخي مديران دانشگاه آزاد در تجمعات غيرقانوني پرداخت و از سكوت جاسبي در قبال اين موضوعات انتقاد كرد.

به گزارش استقامت به نقل از فارس، متن نامه سرگشاده مهدي صياد‌شيرازي فرزند شهيد علي صياد‌شيرازي و مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد واحد علوم‌تحقيقات به عبدالله جاسبي رئيس دانشگاه آزاد به شرح ذيل است:

رياست محترم دانشگاه آزاد اسلامي
جناب آقاي دكتر عبدالله جاسبي
سلام عليكم
واحد علوم و تحقيقات تهران از بدو تاسيس تا كنون با داشتن 24000 دانشجو كه اكثرا در مقطع تحصيلات تكميلي مشغول به تحصيل مي‌باشند، تنها واحدي است كه رياست آن علاوه بر مديريت مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي، به طور مستقيم بر عهده شخص جنابعالي است كه اين امر نشان دهنده جايگاه برجسته علمي و آموزشي آن به عنوان گل سرسبد 357 واحد دانشگاهي آزاد در سراسر ايران است و در كلام و ادبيات شما از "دانشگاه آزاد اسلامي " و "واحد علوم و تحقيقات " با تعابير "فرزند من " و "خانه من " ياد شده، اما صد افسوس كه اكنون خانه مورد علاقه شما و ما، تبديل به لانه معاندين نظام جمهوري اسلامي ايران و اصل ولايت‌فقيه شده است و واحد علوم و تحقيقات كه روزگاري آوازه علمي آن مايه شهرتش بود، پوستين عوض كرده و با غفلت و تسامح عده‌اي به نماد "حيات خلوت فتنه سبز " در دانشگاه‌هاي آزاد كشور تبديل شده است. در پي حوادث ماه‌هاي اخير، برخي از جريانات باعث تكدر خاطر و دل نگراني دانشجويان مومن و آگاه اين واحد گرديده كه گوشه‌اي از آنها را به جنابعالي كه داراي سوابق درخشان انقلابي مي‌باشيد، يادآور مي‌شوم:
1- در انتخابات خرداد 88 جنابعالي بعنوان رياست محترم دانشگاه آزاد اسلامي در حمايت از نامزدهاي رياست جمهوري، اعلام بي‌طرفي نموديد اما از سوي ديگر همگان، حمايت منصوبين و طرفداران شما از كانديدايي خاص و جهت‌گيري يك سويه اين مجموعه عظيم را به نظاره نشستند. در واحد علوم و تحقيقات، آقاي "مهدي هاشمي‌رفسنجاني " بعنوان دانشجوي دكتراي اين واحد، به گواهي نزديكان شما، بستر ساز بسياري از مسايل بودند و در پي اعتراضات گسترده به شبهات مختلفي در مورد سوءاستفاده‌ها، بخصوص هزينه از شهريه دانشجو در زمينه انتخابات و رانت‌هاي فراقانوني براي تشكل‌هايي خاص، قول برخورد با متخلفان داده مي‌شد، ليكن شاهد پيگيري مناسبي نبوديم و تخلفات غيرقانوني در اين واحد به بوته فراموشي سپرده شد. البته آقاي حمزه كرمي (دبير سابق ستاد ربع قرن عملكرد دانشگاه آزاد) و عده‌اي ديگر از بازداشت‌شدگان حوادث پس از انتخابات، مواردي از اين دست را ذكر كردند، كه ما بدون داوري درباره صدق و كذب آنها، خواستار شفاف‌سازي قوه قضاييه در پيگيري اين قضيه هستيم.
2- بعد از انتخابات نيز همين سير به صورت ديگري ادامه يافت و اين‌بار "فائزه هاشمي رفسنجاني " در غياب برادر سفر كرده، به عنوان دانشجوي دكتراي روابط بين‌الملل واحد علوم و تحقيقات نقش پر‌رنگ‌تري يافت. براي مثال همان تشكل‌هاي خلق‌الساعه گوش به فرماني كه براي انتخابات و راي جمع كردن براي جرياني خاص تاسيس شده بودند، تحت حمايت و هدايت ليدرهاي ايشان وارد عمل شدند و با تحريك عده‌اي كه براي ما شناخته شده‌اند، با روش‌هايي خاص به رهبري و هدايت جريان قانون‌شكن درون دانشگاه پرداختند. عجيب آنكه هيچ‌گونه برخورد قانوني با هيچ يك از افراد خاطي نشد و دانشگاه با بي تفاوتي خود نسبت به قانون‌شكني‌هاي متعدد، عملاً چراغ سبز خود را به اين رفتارهاي ساختارشكنانه نشان داد. البته عنوان بي‌تفاوتي برازنده نيست! چراكه دانشجويان رفتارهاي حراست واحد را در تجمعات اخير ديده‌اند؛ فضا تا حدي براي فتنه‌گران مهيا بود كه دانشجويان ساختارشكن دانشگاه‌هاي ديگر را نيز به سمت اين واحد كشانيد. جناب آقاي دكتر! مايه بسي تاسف است كه به تازگي تعداد معدودي از دانشجويان فريب‌خورده گرفتار در فتنه سبز، به كميته انضباطي فرا خوانده شده‌اند، اما در بين اين افراد، طبق پيش‌بيني‌ها، خبري از بازخواست و صدور حكم محروميت براي دانشجوي دكتراي اين واحد، خانم فائزه هاشمي نيست! آيا با انبوهي از مدارك و اسناد غير قابل انكار براي اين پرسش جوابي به غير از سكوت مصلحت‌آميز براي مسئولين امر وجود دارد؟ البته بنده هم محدوديت‌ها، ظرافت‌ها و مصلحت‌هاي موجود و لاجرم دست و پاگير براي شخص جنابعالي در برخورد با اين غائله را درك نموده و همانند شما براي آيت‌الله هاشمي رفسنجاني بعنوان رئيس مجلس خبرگان رهبري، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام و يار ديرين حضرت امام (ره) احترامي خاص قائلم، اما هاشمي بدون فرزندانش، بدون كارگزاران سازندگي و همراه و همگام با مقام معظم رهبري، براي ما و دوستداران انقلاب اسلامي، دلنشين و ستودني است.
3- جناب آقاي دكتر جاسبي! شنيديم كه با فراخواني روساي دانشكده‌هاي واحد علوم و تحقيقا] ]>