برخي با شعارهاي جنگ‌طلبانه به صحنه آمدند !

نظام جمهوري اسلامي در طول 30 سال گذشته، موفق به برگزاري انتخابات متعددي شده است، در همه انتخابات گذشته مي‌بينيم، كه كانديدا وعده‌هايي به مردم، با هدف جلب آراي آنها مي‌دادند و برنامه‌هاي خود را براي آينده مطرح مي‌كردند اما در انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري ديديم كه برخي با شعارهاي جنگ‌طلبانه به صحنه آمدند […]

نظام جمهوري اسلامي در طول 30 سال گذشته، موفق به برگزاري انتخابات متعددي شده است، در همه انتخابات گذشته مي‌بينيم، كه كانديدا وعده‌هايي به مردم، با هدف جلب آراي آنها مي‌دادند و برنامه‌هاي خود را براي آينده مطرح مي‌كردند اما در انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري ديديم كه برخي با شعارهاي جنگ‌طلبانه به صحنه آمدند و با شعار اينكه كشور در خطر است و آنها براي نجات كشور آمده‌اند كانديد شدند و نامزدي خود را براي رياست جمهوري اعلام كردند و رييس جمهوري وقت را به دروغ‌گويي و قانون‌شكني متهم كردند كه اين حاكي از اين بود كه طرف مدعي به دنبال جنگ است و قصد ندارد به صورت سالم و بدون مشكل با رقباي خود رقابت كند.

در گفتگو با سید حمید روحانی مطرح شد:
امام فرمودند: احتمالا هاشمی اغفال شده است جدایی مجمع روحانیون تنها جنگ قدرت بود

سید حمید روحانی از جمله چهره هایی است که هنوز ناگفته های زیادی از تاریخ انقلاب با خود به همراه دارد؛ کسی که به دستور امام مسئول تاریخ نگاری انقلاب اسلامی شد و اکنون از پس همه این سال ها لب به سخن گشوده است تا رسالتی که امام بر دوشش گذاشت را به سرانجام برساند.

به گزارش رجانیوز او که اکنون ریاست "بنياد تاريخ پژوهي ايران معاصر" را برعهده دارد، طی گفتگویی از هاشمی رفسنجانی و انشعاب مجمع روحانیون مبارز از جامعه روحانیت سخن گفته و در عین حال گریزهایی نیز به جریان فتنه کنونی زده است. حمید روحانی معتقد است اصل جدایی مجمع روحانیون مبارز تنها جنگ قدرت بوده و اعضای این مجموعه اکنون نیز با یکدیگر اختلاف دارند. متن کامل این مصاحبه که توسط خبرگزاری فارس منتشر شده، در پی می آید:

– به نظر شما چرا انتخابات اخير به جهت حوادث بعد از آن، با انتخابات گذشته متفاوت بود؟

– نظام جمهوري اسلامي در طول 30 سال گذشته، موفق به برگزاري انتخابات متعددي شده است، در همه انتخابات گذشته مي‌بينيم، كه كانديدا وعده‌هايي به مردم، با هدف جلب آراي آنها مي‌دادند و برنامه‌هاي خود را براي آينده مطرح مي‌كردند اما در انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري ديديم كه برخي با شعارهاي جنگ‌طلبانه به صحنه آمدند و با شعار اينكه كشور در خطر است و آنها براي نجات كشور آمده‌اند كانديد شدند و نامزدي خود را براي رياست جمهوري اعلام كردند و رييس جمهوري وقت را به دروغ‌گويي و قانون‌شكني متهم كردند كه اين حاكي از اين بود كه طرف مدعي به دنبال جنگ است و قصد ندارد به صورت سالم و بدون مشكل با رقباي خود رقابت كند.

– يعني از ابتدا روشن بود كه برخي‌ها به دنبال رقابت سالم نيستند؟

– بله، اين جريان وانمود مي‌كرد كه قانون شكني در كشور رواج پيدا كرده است و آنها به عنوان منجي مردم آمده‌اند تا قانون را در كشور اجرا كنند. در حالي كه روشن بود كه اين ادعاهاي تبليغاتي واهي بوده و اين جريان به دنبال جنگ با هدف رسيدن به قدرت است. بعد از انتخابات و اعلام نتيجه آن، مشخص شد كه برخي از مدعيان قانون‌گرايي با اصل نظام مشكل دارند تا اينكه ادعاهاي دروغ آنها حوادث بعد از انتخابات را رقم زد.

– آيا نداشتن هدف براي رقابت الم موجب حوادث روز اخير و در نهايت هتاكي به روز عاشورا شده است؟

– اغتشاشگران در روز عاشورا عليه اصل نظام و اصل ولايت فقيه شعار داده‌ و به ساحت مقدس سيدالشهدا اهانت كردند. حوادث بعد از انتخابات نشانگر اين است كه اين جريان دنبال مسئله ديگري غير از انتخابات و بحث براندازي نظام جمهوري اسلامي ايران، بوده است. البته معتقدم كه تصويب بودجه براي براندازي در كنگره آمريكا در حوادث بعد از انتخابات و روز عاشورا ظهور و بروز پيدا كرده است.

– آيا شما سهمي براي نقش كانديداي شكست خورده در انتخابات، در پروژه براندازي نظام جمهوري اسلامي ايران، قائل هستيد؟

– من نمي‌خواهم برخي از چهره‌ها را متهم به براندازي كنم، اما معتقدم كه كانديداي انتخابات آلت دست جريان برانداز آمريكايي و اسرائيلي شده‌اند. چرا كه رفتار آنها عادي نبود و چنانكه اشاره شد از آغاز با رفتار ماجراجويانه به صحنه آمدند و تاكنون نيز با موضع‌گيري‌هاي خصمانه و مغرضانه آب به آسياب دشمن ريختند و به نظام جمهوري اسلامي آسيب وارد كردند. ادعاهاي كذب "تقلب در انتخابات " و "آزار جنسي در بازداشت‌گاه‌ها و زندان‌ها " ضربه‌هاي جبران‌ناپذيري بر نظام جمهوري اسلامي وارد كرد و خدمت بي‌مزد و مواجب به استكبار جهاني و در رأس آن شيطان بزرگ بود.

– برخي‌ها معتقدند كه اين حوادث بركاتي نيز داشته است، نظر شما چيست؟

– از بزرگ‌ترين بركات آن اين بود كه بار ديگر ملت ايران يك‌پارچه به صحنه آمد و روز 9 ديماه حماسه‌اي بود كه بر تارك تاريخ درخشيد و دست رد بر سينه نامحرم زد،‌ دشمنان اسلام و انقلاب را نااميد كرد و بار ديگر وفاداري ملت ايران به اسلام و انقلاب را به نمايش گذاشت و ماهيت برخي از مدعيان خط امام را آشكار ساخت و سره را از ناسره ممتاز ساخت.

– اهانت دشمنان اسلام به ارزش‌هاي اسلامي به چه زماني برمي‌گردد؟

– اهانت به مقدسات اسلامي و مقام امامت و ولايت به ويژه حضرت سيد‌الشهدا (صلوات‌الله عليه)‌، مسئله امروز و ديروز نيست و در گذشته نيز رواج داشته است. بعد از شهادت امام حسين (ع) در كربلا دشمنان تلاش زيادي براي از بين بردن اثر عاشورا كردند؛ چرا كه حاكمان زورمدار آن روزگار از مكتب عاشورا هراس داشتند. آنها در مقاطعي مرقد مطهر مطهر امام حسين (ع) را به آب بستند و حتي در آن مكان مقدس كشت و زرع كردند، تنها هدف اينها بر اندازي اساس عاشورا بود و مي‌خواستند آن را براي هميشه منسي سازند. البته لازم است تاكيد كنم، كه توطئه جهانخواران و زورمداران و صهيونيزم بين‌المللي براي بي‌رهرو كردن راه حسين، راه به جايي نمي‌برد، چنانكه توطئه امام‌زدايي و به زير سئوال بردن راه امام خميني هم محكوم به شكست است، چون راه امام خميني تداوم راه حضرت حسين‌بن علي (عليه‌السلام) و راه عاشورائيان است و اين راه جاويدان است.

فراموش نكنيم كه رضاخان به امر استعمار ] ]>