رفتن به بالا

جنگ 22 روزه نشان داد نابودي اسرائيل رؤيا نيست

جنگ 22 روزه غزه و 33 روزه حزب‌الله لبنان و مقاومت غرور‌آفرين آنها نشان داد كه محو اسرائيل نه يك ماجراجويي و رويا، بلكه يك حقيقت دست يافتني است كه به آن بسيار نزديكيم.

 خبرگزاري فارس: دبير جنبش عدالتخواه دانشجويي گفت: پيروزي دلاورمردان فلسطيني در جنگ 22 روزه غزه و پيش از آن پيروزي حزب‌الله در جنگ 33 روزه نشان داد كه نابودي اسرائيل يك رؤيا نيست بلكه حقيقتي دست‌يافتني است كه به آن بسيار نزديكيم.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاري فارس، نشست خبري تشكل‌هاي دانشجويي با عنوان جنگ 22 روزه غزه بعدازظهر امروز دوشنبه در دفتر اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان با حضور نمايندگان تشكل‌هاي دانشجويي برگزار شد.
سيد‌حسن موسوي فر نماينده جنبش عدالت‌خواه دانشجويي در اين نشست با اشاره به پيروزي غرورآفرين جوانان فلسطيني در جنگ 22 روزه غزه اظهار داشت: اين پيروزي بزرگ نشان داد كه آرمان‌هاي جهاني اسلام و خميني كبير هر روز عملياتي‌تر و دست يافتني‌تر مي‌شود.
وي افزود: زماني كه امام خميني(ره) از صدور انقلاب به جهان سخن گفت كسي تصور امروز را نداشت كه اين چنين پايگاه‌هاي مقاومت اسلامي در سراسر جهان تشكيل شده و به مقابله با استكبار برخيزند.
نماينده جنبش عدالت‌خواه دانشجويي گفت: جنگ 22 روزه غزه و 33 روزه حزب‌الله لبنان و مقاومت غرور‌آفرين آنها نشان داد كه محو اسرائيل نه يك ماجراجويي و رويا، بلكه يك حقيقت دست يافتني است كه به آن بسيار نزديكيم.
موسوي‌فر با تاكيد بر اينكه در منطق امام خميني جنگ ما دنياي كفر جنگ عقيده است و جغرافيا و مرز نمي‌شناسد تصريح كرد: در منطق امام خميني غزه، لبنان، آفريقا و يا آمريكا وجود ندارد و ايشان به تشكيل جبهه جهاني مستضعفين اعتقاد داشتند كه ظهور و بروز آن را در جنگ 22 روزه غزه مشاهده كرديم و شاهد بوديم كه ونزوئلا نيز در اين جبهه حاضر شد.
وي با بيان اينكه در جنگ 22 روزه غزه جبهه جهاني مستضعفين از تهران تا آمريكاي لاتين تشكيل شد ادامه داد: براساس منطق امام(ره) بايد به دنبال تشكيل بسيج جهاني مستضعفين باشيم كه نمونه‌هاي آن را در حزب‌ا… لبنان ، حماس،جهاد اسلامي و … مشاهده كرديم كه در مقابل ابرقدرت‌هاي جهاني با دست خالي ايستادگي كردند.
نماينده جنبش عدالت‌خواه دانشجويي با بيان اينكه در مقابله جبهه حق با جبهه باطل، مسئله اول ورود مستقيم شيطان بزرگ و سربازان اسرائيل است و مسئله مهم‌تر مقابله با اسلام آمريكايي، خاطر‌نشان كرد: در جنگ 22 روزه لبنان شاهد بوديم كه در مقابل مقاومت مردم فلسطين، عده‌اي خائن را از درون آنها علم كرده‌اند و از اين راه به دنبال اهداف راه خود بودند.
موسوي‌فر با تاكيد بر اينكه امروز تفكر ناب امام حسين(ع) و امام خميني(ره) در جهان گسترده شده است، اضافه كرد: غرب گمان كرده كه با ايجاد ديوار حائل مي‌تواند در مقابل اين جريان بايستند در حالي كه هر چه به مسلمين سخت‌تر بگيرند آنها بيدار‌تر شده و قلبهايشان به هم نزديك‌تر مي‌شوند.
وي همچنين تاكيد كرد: فلسطين و غزه امروز هويت و محور وحدت جهان اسلام عليه دنياي كفر هستند.
نماينده جنبش دانشجويي با اشاره به ايجاد ديوار فولادي در مصر و افزايش فشارها به مردم مظلوم غزه يادآور شد: تمام اين اتفاقات به اين دليل رخ مي‌دهد كه عده‌اي تحمل نكردند ايران به عنوان ام‌القري جهان اسلام در اوج قدرت باشد يعني خواستند از اين طريق به جمهوري اسلامي ايران ضربه بزند.
موسوي‌فر همچنين ادامه داد: از انكار محو اسرائيل تا ماجراجويي خواندن سياست خارجي دولت نهم كه مبتني بر انديشه حضرت امام بود و همچنين آخرين شعارهاي اين جريان كه به "نه غزه نه لبنان ، جانم فداي ايران " كه انجاميد مي‌توان اين روند را مشاهده كرد.
وي در ادامه خطاب به سردمداران جهان اسلام اظهار داشت: سرمداران جهان اسلام بايد آگاه باشند كه لحظه‌اي از دسيسه‌هاي شيطان بزرگ غافل نشوند و گرنه هر لحظه زمزمه عناصر داخلي آنها حتي در ام‌القري جهان اسلامي پشت گوش ما شنيده خواهد شد.
نماينده جنبش عدالت‌خواه دانشجويي همچنين به پيام‌هاي قيام 9 دي مردم در سراسر كشور اشاره كرد و گفت: مهمترين پيام اين حركت مردمي مبارزه با استكبار جهاني و شيطان بزرگ بود و اوج تنفر مردم ايران از آمريكا را نمايش داد.
موسوي فر با تاكيد بر اينكه بايد براي حمايت از مظلومان جهان قدر اين حماسه مردمي را دانست تصريح كرد: استراتژي و منطق حضرت امام همواره بر اقدام غيرمنفعلانه و تهاجمي استوار بوده به شكلي كه ايشان در پايان عمرشان حكم ارتداد سلمان رشدي را صادر مي‌كند و با مصر قطع‌رابطه مي‌كند.
وي با تاكيد بر اينكه استراتژي ما نيز بايد تهاجمي باشد، خاطرنشان كرد: طرح مباحثي مانند هولوكاست، حقوق بشر در كشورهاي غربي، طرح دوباره مسئله فلسطين و دفاع از آن از جمله مسائلي هستند كه مي‌توان بر روي آنها براي مقابله با غرب تمركز كرد.
نماينده جنبش عدالت‌خواه دانشجويي همچنين اضافه كرد: دولت جمهوري اسلامي ايران بايد همچنان از مسلمانان حمايت و جنگ 22 روزه غزه را به عنوان يكي از متون درسي دانشجويان تدوين كرده و با برنامه‌هاي خود منافع كشورهاي زورگوي جهان مانند اسرائيل و آمريكا را به خطر بيندازد.
موسوي‌فر طرح موضوع قطع رابطه با انگليس از سوي مجلس شوراي اسلامي را اقدامي مثبت خواند و گفت: به خطر انداختن منافع اسرائيل مسئله‌اي است كه براي مقابله با آن مي‌تواند مورد استفاده قرار گيرد اما اكنون توجهي به اين مورد نشده و حتي وزارت بازرگاني علي‌رغم اسرائيلي بودن شركت "نستله " به تبليغ آن مي پردازد.
وي با بيان اينكه براي مقابله با جب

هه كفر بايد به آگاه‌سازي مردم اقدام كرد، خاطر نشان كرد: اسلام از قدرت نظامي لطمه نمي‌خورد اما خطر بزرگ اسلام آمريكايي است.
نماينده جنبش عدالت‌خواه دانشجويي با انتقاد از ديدار اخير لاريجاني با حسني مبارك گفت: برخي از سردمداران جمهوري اسلامي نيز بايد در قبال اقدامات خود پاسخگو باشند كه در اين راستا ديدار اخير لاريجاني با دولتمردان مصري و تلاش براي برقراري رابطه با اين كشور سئوالات زيادي را ايجاد كرده است در حالي كه حضرت امام(ره) با بصيرت و قاطعيت اين رابطه را قطع كرده بودند.