شليك بيش از 3000 موشك و خمپاره سعودي به مناطق مختلف يمن

حنبش شيعي الحوثي با اشاره به ادامه حملات هوايي، زميني و موشكي عربستان و يمن عليه مواضع اين جنبش از اصابت بيش از 3000 موشك و خمپاره سعودي به يمن خبر داد. خبرگزاري فارس: حنبش شيعي الحوثي با اشاره به ادامه حملات هوايي، زميني و موشكي عربستان و يمن عليه مواضع اين جنبش از اصابت […]

حنبش شيعي الحوثي با اشاره به ادامه حملات هوايي، زميني و موشكي عربستان و يمن عليه مواضع اين جنبش از اصابت بيش از 3000 موشك و خمپاره سعودي به يمن خبر داد.

خبرگزاري فارس: حنبش شيعي الحوثي با اشاره به ادامه حملات هوايي، زميني و موشكي عربستان و يمن عليه مواضع اين جنبش از اصابت بيش از 3000 موشك و خمپاره سعودي به يمن خبر داد.

جنبش شيعي الحوثي در بيانيه‌اي كه يك نسخه از آن را در اختيار خبرگزاري فارس قرار گرفته از سقوط 3010 موشك و خمپاره سعودي بر مناطق مختلف عربستان خبر داد.
در بيانيه اين جنبش آمده است: ديروز و ديشب بيش از 3010 موشك و خمپاره ارتش سعودي به بلندي‌هاي "مدود "، "دخان " و " ظهر الحمار " و مناطق "مجدعه "، "صافيه "، "قمامه "، "المنزاله "، "ملاحيط "، "شدا "، "غافره "، "المشترك " و مركز جابري اصابت كرد.
اين جنبش همچنين با اشاره به 40 مورد حمله هوايي به مناطق مختلف يمن افزود: 6 مورد حمله هوايي به "جبل بن عريج "، 5نوبت حمله مناطق "مران "، "ملاحيط " و "ظهر الحمار "، 4 حمله به بلندي‌هاي مدود و دخان، سه نوبت حمله به مناطق "عجلة آل‌عمار " و "رازح "، دو نوبت حمله به مناطق "مذاب "، "الشعف " و "حيدان " و همچنين حملاتي به مناطق "صحوة وادعه "، "جابري " و "وادي ليه " صورت گرفت.
جنبش الحوثي تاكيد كرد: جنگنده‌هاي سعودي در بمباران مناطق "الطلح "، "خولان " و "آل‌ذريه " از بمب‌هاي صوتي استفاده كرد.
اين جنبش همچنين از موشك باران و حملات هلي‌كوپترهاي آپاچي ارتش عربستان به مركز جابري خبر داد.
دفتر اطلاع رساني جنبش الحوثي همچنين در بخش ديگر از بيانيه خود با اشاره به درگيري‌هاي زميني با ارتش عربستان آورده است: نيروهاي ارتش يمن با پشتيباني سنگين آتش جنگنده‌ها و توپخانه عربستان به سمت "جبل الدخان " پيشروي كردند كه با شكست مواجه شدند.
اين دفتر افزوده است: در مركز جابري نيز ارتش عربستان اقدام به پيشروي كرد كه درگيري‌ها 4 ساعت به طول انجاميد و ارتش عربستان عقب نشيني كرد و يك دستگاه خودروي زرهي "بي‌ام‌بي " خود را از دست داد.
دفتر اطلاع رساني رهبر مبارزان الحوثي از درگيري‌هاي اين جنبش با ارتش يمن در جبهه‌هاي داخلي در استان صعده نيز خبر داد و اعلام كرد: ارتش يمن در منطقه "دماج " اقدام به پيشروي به سوي كوه "المدور " كرد كه در اين درگيري‌ها تعدادي از سربازان يمن كشته و يا زخمي شده و علاوه بر آن شش نفر اسير و غنايم بسياري به دست مبارزان الحوثي افتاد.
جنبش شيعي الحوثي همچنين در بيانيه‌اي ديگر كه ساعتي پيش در اختيار خبرنگار فارس قرار داد آورده است: گروهي از مزدوران ارتش يمن از بامداد امروز تا ساعت 8 صبح [به وقت محلي] اقدام به پيشروي در منطقه "جبل الدخان " كردند كه در كمين مبارزان الحوثي گرفتار شده و متحمل ده‌ها كشته و زخمي شده و پا به فرار گذاشتند.
اين جنبش تاكيد كرده است: هم اكنون و پس از شكست اين مزدوران، ارتش عربستان منطقه را با جنگنده‌ها و توپخانه خود به شدت مورد هدف قرار مي‌دهد.