یکسان سازی گلزارهای شهدا بدون فکر فرهنگی طرح ریزی شده است

  سومین جلسه نقد و بررسی طرح ساماندهی گلزارهای شهدای سراسر کشور، به كوشش كانون انديشه­ي دانشجوي مسلمان دانشگاه امیرکبیر، با حضور آقاي عليدادي (راوي مناطق عملیاتی جنوب) برگزار شد.در این جلسه که با حضور دانشجویان در محل گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد؛ آقای علیدادی با تاکید بر لزوم "داشتن ِ فکر فرهنگی" […]

 

سومین جلسه نقد و بررسی طرح ساماندهی گلزارهای شهدای سراسر کشور، به كوشش كانون انديشه­ي دانشجوي مسلمان دانشگاه امیرکبیر، با حضور آقاي عليدادي (راوي مناطق عملیاتی جنوب) برگزار شد.
در این جلسه که با حضور دانشجویان در محل گلزار شهدای بهشت زهرای تهران برگزار شد؛ آقای علیدادی با تاکید بر لزوم "داشتن ِ فکر فرهنگی" عنوان کردند: "در کشوری که اینقدر از تهاجم فرهنگی سخن می­گویند، تفکر فرهنگی وجود ندارد. در مملکتی که همه دم از "کارهای فرهنگی" می­زنند کسی به "فکر فرهنگی" توجه نمی­کند. بی­فکر کار کردن ما، به کارهایمان ضربه فراوان خواهد زد. مانند همین ماجرای یکسان سازی گلزار که بدون فکر فرهنگی و در نظر گرفتن جوانب آن طرح ریزی شده است."
ایشان همچنین با طرح این مطلب که" در مورد یکسان سازی گلزار شهدا، برخی مخالفین این سوال را دارند که آیا ما تمام کارهای لازم را انجام دادیم و تنها رسیدگی به گلزار باقی مانده است؟!" بر این نکته تاکید کردند که" اگر در زندگی روزمره، مسئولیت چیزی را بر عهده بگیریم که روی آن شناخت نداریم، این جهالت ضربه خواهد زد. من نمی­دانم که این طرح (یکسان سازی گلزار) به خاطر بازدید از کشورهای خارجی یا سخنان افراد دیگر، به فکر مسوولین رسیده است."
آقای علیدادی با ذکر این جمله که من با طرح یکسان سازی مخالف هستم در ادامه با انتفاد از تغیراتی که در مناطق عملیاتی بوجود آمده گفتند:" بعضی با نداشتن دید فرهنگی، فضاهای اصلی را از بین ­برده و به جای آن نمایشگاه های مصنوعی، که هرگز توانایی ایجاد آن حال و هوا را در مخاطب ندارد، ایجاد ­می­کنند. این نمایشگاه در هرجای دیگری می­تواند برپا شود؛ شخصی که از جاهای دیگر به این مکان (مناطق عملیاتی) می­آید، قصد دیدن یک نمایشگاه را ندارد. او در این فضا قصد دیدن خاک، سنگر، خاکریز، کانال، سوله و… شنیدن در مورد آنها را دارد. اگر همه­ی این مسائل را در نظر بگیریم به این نتیجه خواهیم رسید که این کارها اشتباه است."