کارشکنی های مکرر مصر و وضعیت نامعلوم کشتی سلام و هشت فعال حقوق بشر

لحظاتی پیش  تماسی با 8 تن از اعضای کشتی سلام حامل یک تن کمکهای مردم آسیا داشتیم. اطلاع یافتیم ، این فعالان حقوق بشر که در حدود 54 ساعت بدون کمترین امکانات و دسترسی به آب و غذا در مسیر دریایی به سمت العریش مصر معطل مانده اند . دولت مصر در راستای ادامه سیاست دیروز اسرائیل […]

کاروان آسیایی

کاروان آسیایی

لحظاتی پیش  تماسی با 8 تن از اعضای کشتی سلام حامل یک تن کمکهای مردم آسیا داشتیم. اطلاع یافتیم ، این فعالان حقوق بشر که در حدود 54 ساعت بدون کمترین امکانات و دسترسی به آب و غذا در مسیر دریایی به سمت العریش مصر معطل مانده اند . دولت مصر در راستای ادامه سیاست دیروز اسرائیل در تعقیب و ارعاب کشتی بوسیله ناوچه ها و جنگنده های نظامی ‏‎، اجازه بارگیری محموله های کشتی در العریش و انتقال آنها به غزه را نمی دهد. گزارشها از اعضای حاضر در کشتی حاکی است یکی از اعضای کاروان که بیمار است در وضعیت مناسبی قرار ندارد. 8 فعال از کشورهای هند ، ژاپن ، اذربایجان ، اندونزی ، مالزی و سوریه هم اکنون در کشتی به سر می برند اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می شود.

همچنین مقامات مصری از پهلو گرفتن کشتی حامل کمک های نخستین کاروان آسیایی در بندر العریش جلوگیری کردند. مقامات مصری شب گذشته در پی اعلام اعتصاب غذا از سوی اعضای کاروان که در شرایط بسیاری بدی در فرودگاه العریش به سر می بردند مجبور شدند مجوز عبور اعضای کاروان آسیایی را از مرز رفح صادر کنند. این در شرایطی است که کشتی حامل کمک های کاروان آسیایی به همراه 8 تن از اعضای این کاروان شب گذشته علی رغم رسیدن به ساحل العریش به دلیل ممانعت مقامات مصری قادر تخلیه بار خود نشد. مقامات مصری صرفنظر هزینه بارگیری و انتقال کمک ها به مرز رفح و تنها به منظور صدور مجوز تخلیه بار کشتی کاروان آسیایی، درخواست مبلغ بسیار هنگفتی از کاروان آسیایی داشتند. شایان ذکر است قریب به 48 ساعت از حرکت کشتی کمک های کاروان آسیایی از بندر لاذقیه می گذرد که این امر شرایط را برای 8 عضو کاروان آسیایی بر روی عرشه کشتی بسیار سخت کرده است.

منبع: سایت امت واحده