رفتن به بالا
  • سه شنبه - 14 دی 1389 - 14:18
  • کد خبر : ۷۸۸۱
  • مشاهده :  632 بازدید
  • چاپ خبر : فرصت جبران اشتباه خود را غنیمت شمارید

فرصت جبران اشتباه خود را غنیمت شمارید

از آنجا که عصر امروز سه شنبه مصوبه دانشجوی پولی که از سوی شورای نگهبان مغایر با قانون اساسی تشخیص داده شده بود، در صحن مجلس بررسی می شود، سایت عدالتخواهی نامه ای را که به نمایندگان ارسال نموده بود، باز نشر می نماید.

به گزارش عدالتخواهی؛

به گزراش عدالتخواهی متن این نامه که در نیمه آذر ماه در اختیار ۲۵۰ نماینده مجلس قرار گرفته است  به شرح زیر است :

«‌خدا نیاورد آن روزی را که سیاست ما و سیاست مسوولان کشور ما پشت کردن به دفاع از محرومان و روآوردن به حمایت از سرمایه‌دارها شود و اغنیا و ثروتمندان از اعتبار و عنایت بیشتری برخوردار بشوند. معاذالله که این با سیره و روش انبیا و امیرالمومنین و ائمه معصومین- علیهم السلام – سازگار نیست» حضرت روح الله الموسوی الخمینی

نماینده محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

مجلس هشتم شورای اسلامی که شما نیز عضوی از آن هستید در بررسی لایحه برنامه پنجم توسعه که به نام عدالت معرفی شده، ماده ای را تصویب نمود که در رسانه¬ها با نام طرح « دانشجوی پولی » شناخته شد. پس از تصویب این طرح در صحن علنی مجلس، خود شاهد اعتراضات گسترده جریان دانشجویی نسبت به این مصوبه بوده اید. در این اعتراضات، جریان دانشجویی عدالتخواه  این طرح را ضدعدالت دانسته و تصویب آن را به معنای نهادینه کردن تبعیض در نظام اسلامی و حاکمیت اشراف و جریان اشرافیت بر نقاط کلیدی جامعه می داند. از آنجا که به حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی، جریان دانشجویی وظیفه دارد تا هر پدیده ضد عدالت در واقعیات کشور را مورد سئوال قرار دهد، با تمامی توان سعی در نشان دادن تعارضات این طرح با اصل عدالت نموده است. برگزاری چندین برنامه تخصصی در این  موضوع، صدور ده ها بیانیه تحلیلی در نقد و رد این طرح تبعیض آور، مشورت، مصاحبه و بهره بردن از نظرات اساتید و مسئولین مختلف در مخالفت با این طرح گوشه ای از این تلاش ها بوده است.

حال که با رد این مصوبه از سوی شورای محترم نگهبان قانون اساسی، فرصتی برای جبران اشتباه صورت گرفته، به وجود آمده است، از شما نماینده محترم  می خواهیم که تلاش خود را برای رد این مصوبه انجام داده، و با این کار دین خود را در تحقق عدالت اجتماعی و خدمت به مستضعفین ادا نموده باشید.

جنبش عدالتخواه دانشجویی این هشدار را به نمایندگان دلخوش به تفکرات لیبرالی می دهد که هیچ گاه از آرمان خود یعنی برقراری عدالت اسلامی که در آن حقوق مستضعفین  -همانها که در دید مرفهین و قدرتمندان، مغضوب و خوار و حقیر می آیند- به طور کامل استیفا شود،  کوتاه نخواهد آمد و تمامی تلاش خود را در عدم تصویب و احیانا اجرای این طرح خواهد نمود.

به پیوست این نامه ، بیانیه جنبش عدالتخواه دانشجویی، بیانیه پایانی تجمع اعتراض آمیز در مقابل مجلس شورای اسلامی و دلایل مغایرت این طرح با قانون اساسی به جنابعالی تقدیم می گردد.

لینک کوتاه:    
https://edalatkhahi.ir/?p=7881

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه