بیانیه موسسه گفتگوی دینی درباره محاصره کشتی کاروان آسیایی

بسم الله الرحمن الرحیم «و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون» عملکرد رژیم صهیونیستی و حاکمیت سازشگر مصر در برخورد با کشتی آسیایی همبستگی با مردم غزه باردیگر چهره کریه و غیرانسانی صهیونیزم را به نمایش گذاشت. هر چند اغلب اعضای کاروان توانستند با هواپیما به سرزمین مظلوم غزه برسند ولی حکومت مصر با محاصره […]

بسم الله الرحمن الرحیم

«و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون»
عملکرد رژیم صهیونیستی و حاکمیت سازشگر مصر در برخورد با کشتی آسیایی همبستگی با مردم غزه باردیگر چهره کریه و غیرانسانی صهیونیزم را به نمایش گذاشت. هر چند اغلب اعضای کاروان توانستند با هواپیما به سرزمین مظلوم غزه برسند ولی حکومت مصر با محاصره کشتی حامل کمک های انسان دوستانه، مانع رسیدن این کمک ها به مردم غزه شده است. هم اکنون هشت نفر عضو کاروان که در کشتی حضور دارند، در شرایط بد انسانی قرار دارند.
بدون شک حاکمان مصر و اسرائیل از این می هراسند که این تجربه انسانی و اسلامی بعد از موفقیت تبدیل به الگویی برای حرکت های مستمر و مکرر آینده در حمایت و دفاع از مردم فلسطین شود. روش اتخاذ شده کنونی هم نبردی فرسایشی برای منصرف کردن اعضای کاروان از رسیدن کشتی به غزه است. به همین جهت باید با تمام توان برای موفقیت و به هدف رسیدن این حرکت موثر انسانی تلاش کرد.
موسسه گفتگوی دینی ضمن ابراز انزجار و برائت خود از عملکرد ذلیلانه حاکمیت مصر معتقد است ضروری است فعالان حقوق بشر، جنبش ها، فعالان و تشکل های دانشجویی، حوزه های علمیه، سازمان های حامی مقاومت مردم فلسطین و پیشتر از همه دولت جمهوری اسلامی با استفاده از تمامی توان و ظرفیت خود اعتراض شدید حامیان مقاومت از سراسر جهان به گوش نهادهای بین المللی رسانده با فشار مستمر بر دولت مصر حکومت حسنی مبارک را مجبور به آزادی کشتی نمایند. بدون شک استمرار اعتراضات دیپلماتیک رسمی و مخالفات های مردمی عمومی، اسرائیل را به انفعال و پذیرش واقعیت موجود یعنی موج جدید انسانی و مردمی حمایت از مظلومان غزه قانع خواهد کرد و یقینا با استمرار چنین حرکت هایی اسرائیل مجبور به شکست محاصره غزه خواهد شد. ان شاء الله.
انهم یرونه بعیدا و نراه قریبا.
موسسه گفتگوی دینی
13/10/1389