دغدغه کمیسیون آموزش باید دغدغه انقلاب باشد

در نگاه کلی‌تر نیاز است که نظارت در کل مجلس صورت گیرد و مساله طرح نظارت که در حال حاضر مسکوت مانده است به همین منظور است و اگر این امر تحقق نیابد کمیسیون آموزش که جز کوچکی از این مجلس است انتظاری از اصلاحش نخواهد بود.

مسعود براتی دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس دانشگاه برنا، با اشاره به وظیفه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از وظایف کمیسیون آموزش بررسی مباحث آموزشی و تحقیقاتی دانشجویان است و این کار باید دور از جریانات سیاسی، حزبی و گروهی باشد.

وی افزود: دغدغه این کمیسیون باید دغدغه‌های انقلاب اسلامی باشد زیرا مهمترین حوزه‌ای که انقلاب می‌تواند خودش را در جهان مطرح کند مربوط به بحث پیشرفت علمی است.

براتی با بیان اینکه عملکرد این کمیسیون توقع ما را برآورده نمی‌کند، تصریح کرد: عملکرد کمیسیون آموزش این تلقی را ایجاد می‌کند که تحت تاثیر منافع گروهی خاص، فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهد.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی اظهار کرد: مساله دانشگاه آزاد یکی از نمونه‌هایی است که روند فعالیت ناکارآمد این کمیسیون را نشان می‌دهد که چگونه بر خلاف نظر شورایعالی انقلاب فرهنگی تصویب شد.

وی گفت: به دنبال تصویب طرح دانشجوی پولی که با عدالت تناقص دارد، نیز همین ناکارآمدی با چشم دیده شد.

براتی بیان داشت: این کمیسیون تاکنون کارنامه مناسبی نداشته است و باید مساله تغییر مدیریت آن در صحن مجلس مطرح شود و کسانی مدیریت آن را بر عهده بگیرند که دغدغه انقلاب اسلامی را داشته و عدالتخواه باشند.

وی تصریح کرد: در نگاه کلی‌تر نیاز است که نظارت در کل مجلس صورت گیرد و  مساله طرح نظارت که در حال حاضر مسکوت مانده است به همین منظور است
اگر این امر تحقق نیابد کمیسیون آموزش که جز کوچکی از این مجلس است انتظاری از اصلاحش نخواهد بود.