گزارش تجمع مقابل دفتر حافظ منافع مصر

دبير جنبش عدالت‌خواه دانشجويي در ادامه تصريح كرد: با حركت‌هاي انقلابي مردم كشورهاي عربي انشاء الله به زودي جشن بزرگ تشكيل خاورميانه اسلامي را برگزار خواهيم كرد.

به گزارش عدالتخواهی به نقل از فارس :به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، جمعي از دانشجويان دانشگاه‌هاي تهران در حمايت از حركت‌هاي انقلابي و اسلامي مردم مصر و تونس و در اعتراض به برخورد خشونت‌آميز پليس مصر با معترضان اين كشور از ساعت 19 امروز شنبه در مقابل دفتر حافظ منافع مصر در تهران تجمع كردند.

تجمع‌كنندگان شعارهاي “مرگ بر آمريكا “، “مرگ بر حسني نامبارك “، “مرگ بر اسلام آمريكايي “، “مرگ بر اسرائيل ” سرداده و پلاكاردهايي با مضمون “يا ايها المسلمون اتحدوا اتحدوا ” و “يا شعب التونسية الله معكم ” در دست داشتند.

نيروي انتظامي كه از پيش از آغاز تجمع در حاشيه دفتر حافظ منافع مصر در تهران حضور داشت از حضور دانشجويان در مقابل اين دفتر جلوگيري به عمل آورده و با بستن كمربند امنيتي با فاصله‌اي حدود 100 متري اجازه حضور دانشجويان را در مقابل درب اصلي اين دفتر نمي‌داد.

*براتي: محور قرار دادن ضديت با رژيم‌صهيونيستي مسلمانان جهان را با يكديگر متحد مي‌كند

مسعود براتي دبير جنبش عدالت‌خواه دانشجويي در اين تجمع در سخناني گفت: حركت اسلامي مردم مصر و تونس ما را به ياد انقلاب اسلامي ايران در سال 57 به رهبري امام خميني(ره) مي‌اندازد.

وي افزود: در حال حاضر در مقطعي هستيم كه آينده خاورميانه رقم خواهد خورد و بايد هر حركت انقلابي را انجام دهيم تا معادلات منطقه خاورميانه به نفع اسلام رقم بخورد.

اين فعال دانشجويي خاطرنشان كرد: مسئله مهم جهان اسلام كشور فلسطين است كه اكنون محل توجه جهانيان قرار گرفته است و محور قرار دادن ضديت با رژيم‌صهيونيستي، مسلمانان جهان را با يكديگر متحد خواهد كرد.

دبير جنبش عدالت‌خواه دانشجويي در ادامه تصريح كرد: با حركت‌هاي انقلابي مردم كشورهاي عربي انشاء الله به زودي جشن بزرگ تشكيل خاورميانه اسلامي را برگزار خواهيم كرد.

وي در پايان سخنان خود خاطرنشان كرد: از نخبگان جهان اسلام مي‌خواهيم تا از هيچ كوششي براي ادامه حركت‌هاي انقلابي فروگذاري نكنند.

* رضوي: حركت‌هاي كنوني انقلابي در كشورهاي عربي توسط امام خميني‌(ره) پيش‌بيني شده بود

در ادامه اين تجمع رضوي از اعضاي اتحاديه بين‌المللي امت واحده در سخناني گفت: كساني كه از وضعيت گذشته مصر اطلاع دارند مي‌دانند كه مسلمانان اين كشور تحت شكنجه و ظلم بودند.

وي افزود: حركت‌هاي كنوني انقلابي در كشورهاي عربي و به خصوص مصر توسط امام خميني‌(ره) پيش‌بيني شده بود و اكنون مي‌بينيم كه حسني مبارك توسط مردم كشورش در حال سقوط است.

اين فعال دانشجويي تصريح كرد: آنچه كه در نوار غزه رخ داده همراهي مستقيم مصر با آمريكا و رژيم‌صهيونيستي بوده است و شايد اكنون خوشحال‌ترين مردم دنيا از ايجاد انقلاب در مصر مردم غزه هستند.

*طهمورثي: حركت‌هاي انقلابي در كشورهاي عربي شروع پيروزي‌هاي بزرگي خواهد بود

در ادامه اين تجمع اسماعيل طهمورثي سخنگوي جنبش دانشجويان جهان اسلام با اشاره به اينكه بايد خطر ورود مستقيم آمريكا و كشورهاي غربي به مسائل داخلي كشورهاي عربي را مورد توجه قرار دهيم گفت: حركت‌هاي انقلابي در كشورهاي عربي شروع پيروزي‌هاي بزرگي خواهد بود.

وي افزود: در كنار حمايت از مردم كشورهاي عربي كه سعي دارند با حركت‌هاي انقلابي خود انقلابي را در كشورشان ايجاد كنند بايد به بحث تجزيه سودان توسط آمريكا نيز توجه كنيم.

اين فعال دانشجويي خاطرنشان كرد: دانشجويان آزادي‌خواه همواره طرفدار تماميت ارضي كشورهاي عربي هستند و در اين خصوص با توجه به حركت‌هاي انقلابي در مصر ديگر دفتر حافظ منافع اين كشور در ايران مشروعيتي ندارد و بايد تعطيل شود.

*نادري: مردم مصر در خصوص بر سر كار آمدن البرادعي هوشيار باشند

در ادامه اين تجمع نادري يكي از حاضران در تجمع دانشجويان در سخناني گفت: پيش از انقلاب اسلامي ايران شاه مخلوع سعي داشت با سخناني همچون ايجاد اصلاحات از گسترش راهپيمايي‌ها اعتراضي جلوگيري كند و اين همان كاري است كه مبارك روز گذشته سعي داشت انجام دهد تا خروش ملت مصر را خاتمه دهد اما موفق نشد.

وي افزود: نيروهاي نظامي در كشور مصر به مردم پيوستند و اين امر نشان‌دهنده استكبارستيزي ملت مصر است.

نادري خاطرنشان كرد: رسانه‌هاي دولتي مصر روز گذشته در گزارشي از مقايسه انقلاب اسلامي ايران با مصر نگراني حاصل كردند.

اين فعال دانشجويي تصريح كرد: آغاز حركت مردم مصر پس از نمازجمعه برگزار شد و اين نشان‌دهنده حركت‌هاي اسلامي مردم مصر است.

نادري تاكيد كرد: كشورهاي غربي و به خصوص آمريكا سعي دارد پس از حسني مبارك، البرادعي را حاكم مصر كند تا دولت بعدي نيز سكولار و حامي غرب باقي بماند كه بايد در اين خصوص مردم مصر هوشيار باشند.

در پايان اين تجمع دانشجويان با آتش زدن تصاوير حسني مبارك خشم و انزجار خود را از اين ديكتاتور مصري به نمايش گذاشتند.