سعید قاسمی:در سطح داخل نباید زمین‌گیر شویم

قاسمی مسئولیت‌های افسران جنگ نرم را در دو جبهه بیان کرد و افزود: یکی در سطح داخل نباید زمین‌گیر شویم و دوم اینکه در سطح بین‌الملل این افکار را گسترش دهیم.

یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس در جمع شرکت‌کنندگان در اردوی فعالان سایبری در قم به بیان اتفاقات سال گذشته پرداخت و در این میان وظایف افسران سایبری جنگ نرم را عنوان و اظهار کرد: انرژی وبلاگ‌نویسان باید تقسیم‌بندی و سازمان‌دهی شود.

به گزارش وبلاگ نیوز، «سعید قاسمی»، از فرماندهان دوران دفاع مقدس که در جمع شرکت‌کنندگان در اردوی فعالان سایبری در قم سخن می‌گفت، به اتفاقات سال گذشته اشاره و اظهار کرد: انرژی وبلاگ نویسان باید تقسیم‌بندی و سازمان‌دهی شود.

وی در ادامه ضمن بیان شواهد تاریخی ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و مقایسه آن با اتفاقات اخیر، مشکلات فعلی را در مقابل حوادث آن دوران به صورت یک از هزار ارزیابی و تصریح کرد: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان از انواع حربه‌ها استفاده کردند. از تهمت زدن و وابسته خواندن قیام و حرکت امام خمینی(ره) به غرب و مخصوصاً انگلیس، نقشه ترور امام خمینی(ره)، ربایش یا مصدوم کردن حضرت امام خمینی(ره)، و عرض اندام چند گروه منافق که در جریانات اخیر تنها به یک گروه رسیده است. در آن زمان‌ها نمی‌شد نفس کشید. درگیری و نبرد خیابانی در تهران و داستان کردستان برنامه پیچیده‌ای در خود بود. چند کودتا مانند نوژه، طرح بمباران بیت امام خمینی(ره)، طرح خود بنی صدر و مسعود رجوی نیز گوشه‌ای دیگر از این مشکلات به شمار می‌رفت.

قاسمی، بزرگترین اقدامات منافقین در زمان پیروزی انقلاب اسلامی را نصب بنی صدر به عنوان رئیس جمهور و اعتقاد و ارادت به منتظری به عنوان جانشین بعد از امام خمینی(ره) بیان کرد و افزود: هنوز که هنوز است متحیر می‌مانیم که رئیس‌جمهور ما سید، فرزند آیت‌الله و مورد تایید علماست و دکتری است که کتاب اقتصاد اسلامی را نوشته است و از مسئولیت‌هایش فرماندهی کل قوا، ریاست شورای فرهنگی و رئیس‌جمهور بوده است. چطور ممکن است؟

وی در رابطه با عزل منتظری از مقام جانشینی رهبری توسط حضرت امام(ره) گفت: نسخه آقای منتظری را حضرت امام خمینی(ره) در روزهای آخر عمر خود نوشت. در زمانی که در هر خانه حزب‌اللهی دو عکس امام خمینی(ره) و آیت‌الله منتظری بود، ایشان تصمیم می‌گیرند و فرمان تاریخی را می‌دهند. آن شب همه به مساجد رفتند و صحبت‌های مختلفی شد. تقریباً ده روز طول کشید تا مردم این تغییر نظر حضرت امام(ره) را باور کنند. چرا که برخی می‌گفتند شاید اطلاعات کانالیزه و اشتباهی به حضرت امام رسیده که ایشان چنین تصمیمی گرفته‌اند. اما بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران فرمودند بر حسب اطلاعات رسیده می‌خواستم از مدتی قبل این خبر را منتشر کنم که برخی مخالفت کردند و نگذاشتند که زودتر بگویم. با این وجود هنوز هستند افرادی که منتظری را جانشین حضرت امام خمینی(ره) می‌دانند و نتوانسته‌اند قاب عکس او را از کنار عکس ایشان بردارند.

قاسمی با بیان دو نوع زندگی در میان مردم گفت: دو مدل زندگی داریم. یکی این که فرد به کسی کاری ندارد. اعمال و رفتار عبادی خود را انجام می‌دهد و زندگی خود را دارد. و یکی دیگر این که از ابتدای زندگی درد دین دارد. مانند حضرت امام خمینی(ره) و شما افسران جنگ نرم. شما راه دوم را انتخاب کرده‌اید. پس لازم است که در این راه سست نشوید و برای این مهم ما احتیاج به بازخوانی تفکرات داریم.

وی فعالیت در عرصه حاضر را نسبت به گذشته سخت قلمداد و عنوان کرد: شرایط سخت شده است. زیرا از تفکرات اصلی امام خمینی(ره) و ساختار اولیه آن فاصله گرفته‌ایم، اما شما نسبت به بقیه دو گام جلوتر هستید زیرا افقتان مشخص است و می‌دانید که راه رهبر معظم انقلاب درست است.

قاسمی در رابطه با انقلاب مصر و تأثیرپذیری آن از انقلاب اسلامی ایران گفت: بر این باورم که اگر در این دو دهه خیانت نمی‌شد و گام به گام جلو می‌رفتیم، انقلاب مصر یک دهه زودتر اتفاق می‌افتاد.

این فرمانده دفاع مقدس به افسران جنگ نرم، خواندن صحیفه نورامام خمینی(ره) را توصیه و تأکید کرد: اگر نمی‌توانید این ۲۲ جلد را بخوانید، حتماً دوجلد آخر را و یا آن‌چه به صورت خیلی خلاصه به تازگی به چاپ رسیده است را بخوانید، زیرا نمی‌شود فقط به صرف دوست داشتن، ایدئولوژی به‌دست آورد.

قاسمی همچنین مسئولیت‌های افسران جنگ نرم را در دو جبهه بیان کرد و افزود: یکی در سطح داخل نباید زمین‌گیر شویم و دوم اینکه در سطح بین‌الملل این افکار را گسترش دهیم. در سطح داخلی، ما باید توان خاصی بگذاریم. انرژی به گونه‌ای تقسیم‌بندی شود که برای رد یک شبهه، تمام وبلاگ‌نویسان مشغول نشوند، تنها چند وبلاگ پاسخ‌گوی آن باشند. بر حسب ضرورت عکس، کاریکاتور، مقاله و تنوع در کار باشد و دیگران برای بقیه کارها سازماندهی شوند.

این رزمنده سال‌های دفاع مقدس، پیرامون فعالیت در خارج از کشور گفت: در سطح خارجی، الان چشم کشورهای دیگر به ایران است و از آن محتوای نرم‌افزاری می‌خواهد. ایران سرشار از تجربه است. از رئیس‌جمهوری گرفته تا اقدامات مقطعی منافقین. این‌ها را باید منتقل کرد تا دیگر کشورها از کنار این بحران‌ها به سلامت عبور کنند.