کلیپ: پیام رهبر انقلاب به آنهایی كه حرف میزنند و مینویسند

رهبر انقلاب: فضاى هتك حرمت، هم خلاف شرع است، هم خلاف اخلاق است، هم خلاف عقل سياسى است. انتقاد، مخالفت، بيان عقايد، با جرأت، هيچ اشكالى ندارد؛ اما دور از هتك حرمتها و اهانتها و فحاشى و دشنام و اين چيزها. همه هم در اين زمينه مسئولند.

رهبر انقلاب اسلامی از ماه‌های آغازین سال هشتاد و نه تا امروز در بیانات مختلفی، رعایت‌نشدن حدود شرعی و اخلاقی در نوشته‌ها و حرف‌ها و رسانه‌ها، را محكوم و اقشار مختلف را به دوری از این گونه حركات توصیه نموده‌اند.
ایشان در آخرین دیدار خود نیز مجدداً فضای هتك حرمت در جامعه را غیر اسلامی دانستند و افزودند: «فضاى هتك حرمت، هم خلاف شرع است، هم خلاف اخلاق است، هم خلاف عقل سياسى است. انتقاد، مخالفت، بيان عقايد، با جرأت، هيچ اشكالى ندارد؛ اما دور از هتك حرمتها و اهانتها و فحاشى و دشنام و اين چيزها. همه هم در اين زمينه مسئولند. اين كار علاوه بر اينكه فضا را آشفته ميكند و اعصاب آرام جامعه را به هم ميريزد – كه امروز احتياج به اين آرامش هست – خداى متعال را هم از ما خشمگين ميكند. من ميخواهم اين پيامى باشد به همه‌ى آن كسانى كه يا حرف ميزنند، يا مينويسند؛ چه در مطبوعات، چه در وبلاگها. همه‌ى اينها بدانند، كارى كه ميكنند، كار درستى نيست».
در این پادكست، مروری می‌كنیم بر بخش‌هایی از بیانات ایشان در «نماز جمعه 14 خرداد در سالگرد رحلت امام راحل(ره)»، «دیدار اساتید بسیجی دانشگاه‌ها» و «دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری» درباره‌ی رعایت حدود شرعی و اخلاقی در نوشته‌ها و حرف‌ها.

منبع: پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله‌ خامنه‌ای