از حضور در فرودگاه تا درخواست دیدار حضوری با کارشناسان آژانس

سوابق سیاه بازرسان و کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در افشای اطلاعات محرمانه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و قرار دادن آن در اختیار دولت‌های تروریست و مستکبر، منجر به خسارات فراوانی از جمله شهادت متخصصین و دست اندرکاران فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای کشور شده است

در آستانه ورود بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران، تعدادی از دانشجویان تهرانی در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) تجمع کردند.

این دانشجویان به اقدامات سیاسی آژانس انرژی بین المللی اتمی و انفعال این نهاد بین المللی در محکومیت ترور دانشمندان هسته‌ای ایران اعتراض دارند.

هیئت آژانس بامداد امروز برای مذاکراتی درباره برنامه اتمی کشورمان به تهران وارد شد که ریاست این هیئت با هرمان ناکارتس برعهده دارد. نکارتس معاون مدیرکل آژانس، ریاست این هیات را بر عهده دارد، همچنین «رافائل گروسی» دستیار و مشاور ارشد «یوکیو آمانو» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی این هیات را همراهی می‌کند.

گفته می‌شود این هیات احتمالا درخلال سه روز حضور خود در ایران از سایت «فردو» در نزدیکی قم بازدید خواهند کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، دانشجویان معترض در حالی که پلاکاردهایی از تصاویر دانشمندان شهید بویژه احمدی روشن و پرچمهایی با نام علمدار کربلا حضرت قمر بنی هاشم حمل می‌کنند، با شهدای دانشمند هسته‌ای کشورمان تجدید پیمان کردند.

تعدادی از دانشجویان در گفتگو با خبرنگار جهان نسبت به ورود بازرسان آژانس به کشور اعتراض دارند چرا که معتقدند که یکی از علل ترور دانشمندان هسته‌ای کشور لو رفتن اطلاعات علمی و هسته‌ای کشورمان از سوی بازرسان پیشین آژانس بین المللی انرژی اتمی بوده است.

آن‌ها همکاری با آژانس را بی‌فایده می‌دانند و می‌گویند که آژانس و دبیرکل آن همسو با سیاست‌های امریکا عمل می‌کنند.

همچنین چهار اتحادیه بزرگ دانشجویی با صدور بیانیه‌ای خواستار دیدار چهره‌ به چهره با بازرسان و کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شدند.

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

ریاست محترم سازمان انرژی اتمی، جناب آقای دکترعباسی

با اهدای سلام

احتراماً همانگونه که مستحضرید، سوابق سیاه بازرسان و کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در افشای اطلاعات محرمانه فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و قرار دادن آن در اختیار دولت‌های تروریست و مستکبر، منجر به خسارات فراوانی از جمله شهادت متخصصین و دست اندرکاران فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای کشور شده است.

با عنایت به موارد فوق، بر خود لازم دیدیم تا در جلسه‌ای چهره به چهره، انتقادات خود را به آنان ارائه داده و درباره عواقب شدید کج‌روی‌های احتمالی این بازرسان و کارشناسان، هشدارهای لازم را به ایشان بدهیم.

لذا از حضرتعالی خواستاریم با تنظیم وقت جلسه‌ای برای دیدار اعضای اتحادیه‌های دانشجویی با این بازرسان، این امکان را برای جنبش دانشجویی فراهم آورید تا مطالبه‌گر حقوق ملت ایران و خون نخبگان و شهدای علمی کشور باشد.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت)
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل
جنبش عدالتخواه دانشجویی