بیانیه جنبش عدالتخواه دانشجویی پیرامون تحریم نفتی کشور های اروپایی

هر كسى فكر تجاوز به جمهورى اسلامى ايران در مخيله‌اش خطور كند، بايد خود را آماده‌ دريافت سيلى‌هاى محكم و مشت‌هاى پولادين كند؛

متن این بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 امام علي (ع) فرمودند:«به خدا سوگند هر ملتی که در درون خانه اش مورد هجوم دشمن قرار گیرد حتما ذلیل خواهد شد»

«ملت استوار و پولادين ايران را تهديد كنند. ما در مقابل تهديد، تهديد مي كنيم. هر كسى فكر تجاوز به جمهورى اسلامى ايران در مخيله‌اش خطور كند، بايد خود را آماده‌ دريافت سيلى‌هاى محكم و مشت‌هاى پولادين كند؛ از سوى ملت مقتدر ايران، از سوى نيروهاى مسلح؛ ارتش جمهورى اسلامى ايران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامى و بسيج مردمى، و پشت سر همه، ملت بزرگ ايران.» مقام معظم رهبري 1390/08/19

اتحاديه اروپا با تصويب تحريم نفت ايران دست به تهديدي توخالي زده است. هر چند اين تهديد بيشتر به ادعا مي ماند و بي‌شك تهديدي پوشالي است؛ اين اتحاديه با تعويق زمان تحريم نفت ايران به تابستان آينده در پي آن است كه با كاهش مصرف انرژي كمترين هزينه‌اي براي اقدام خبيثانه خود نپردازد؛ چرا كه علاوه بر كاهش مصرف در تابستان برخي كشورهاي ديگر مانند ليبي و عراق نيز به جمع توليد كنندگان نفت اضافه خواهند و اين باعث خواهد شد كه اين اتحاديه كمترين هزينه را بابت تحريم نفت ايران بپذيرد.

اين درحاليست همانطور كه رهبر عزيزمان نيز فرموده‌اند ما بايد در مقابل هر تهديد دشمن پاسخي دندان شكن به آن بدهيم. نبايد اجازه داد كه دشمنان ما احساس نمايند كه مي توانند با تهديد، ملت ما را از مسير خود منحرف نمايد. امروز ما در شرايط جنگ بدر و خيبريم يعني نه تنها از تهديدات ترسي نداريم بلكه پاسخ خود را به اين تهديدات خواهيم داد. دشمنان ميهن عزيزمان بايد بدانند كه تهديد ايران برايشان هزينه زيادي به همراه خواهد داشت بايد تا حد ممكن هزينه دشمني با ايران را افزايش داد. لازم است با تحريم هر چه سريعتر صادرات نفت به اروپا، همه بخصوص اتحاديه بحران زده اروپا بخوبي بفهمد كه تهديد ملت قهرمان ايران هزينه زيادي برايشان به همراه دارد. لزوم تحميل هزينه به اين كشورها براي مقابله با تهديدات ، اقدامي ضروري است که باید هر چه سریعتر صورت گیرد تا زمان لازم برای گوشمالی دادن بازیگران این معرکه از دست نرود.

پيشنهاد رو به جلوي مجلس

مجلس شوراي اسلامي در ابتدا با پيشنهاد رو به جلوي خود مبني بر تحريم نفت به اروپا، هدف مقدسي را انتخاب نمود و بارقه‌هایی از امید براي انجام يك اقدام انقلابي را نشان داد، ولي در ادامه گويا تلاش براي به انجام رساندن اين حركت كاهش يافته است كه ظاهرا اين وقفه و رخوت ناشي از دلايل چندي است كه به آن مي‌پردازيم.

يكي از دلايل شنيده شده، ترس از دست رفتن منافع مادي در پي تحريم نفتي اروپاست. كه لازم است مجددا تأكيد كنيم؛ بدون شك حفظ عزت ملي كشورمان بر منافع مادي كه در ظاهر در اثر تحريم در كوتاه مدت ممكن است به كشور وارد شود؛ تقدم دارد و انقلاب ما هيچ گاه حاضر به پذيرش ذلت نخواهد. بود هرچند كه عده اي به بهانه منافع مادي ملي از عدم توقف صادرات نفت دم مي زنند ولي لازم است كه همه بدانند با برنامه‌ريزي دقيق بر مشكلات اين مسير فايق آمد و هيچ گاه نمي توان عزت ملي را با منافع مادي جايگزين نمود و همان گونه كه در بيانيه وزارت نفت هم اعلام شد كشورمان ترسي از توقف صادرات نفت به اروپا نخواهد داشت.

اما دليل ديگري كه شنيده  شده كه شاعبه وجودش براي ما مشمئز كننده است ترس از تهديداتي است كه دول غربي بعد از شنيدن خبر اين تصميم  ظاهرا نشان داده‌اند. وقتي  وزير امور خارجه آلمان دست به تهديد مي زند و يا دولت فرانسه موضعي سخيفانه مي گيرد نشان مي دهد؛ نبايد از اين ياوه گويي هاي مزدوران امريكا ترسيد و بلكه مجلس محترم بايد بداند كه نقطه مهمي را هدف گرفته است و بايد حتما به اين تهديد پر هزينه براي دشمنان بصورت مصرانه وارد شود.

در سوي ديگر مهمترين نتيجه پربركت توقف صادرات نفت كشورمان به اروپا را مي توان تلاش براي كاهش وابستگي درآمد كشور به فروش نفت دانست. موضوعی که سالهاست آرزوی رهبر و مردم عزيزمان است، به برکت عنایت الهی، همانطور كه تاريخ نشان داده است. اين تهديد دشمنان خبيث اسلام نيز به فرصتي براي اعتلاء و پيروزي مستضعفان به رهبري كشور عزيزمان خواهد شد.

لذا ضمن تقدير از اقدام عزتمندانه و ارزشمند اكثريت مجلس محترم به نمایندگان متزلزل و مخالف اين طرح هشدار مي دهيم كه هر گونه تعلل در تحريم صادرات نفت به اروپا خيانتي است به عزت ملي كشور، كه مي تواند منجر به تضعيف كشورمان شود. و بطور قطع با برخوردي انقلابي از طرف دانشجويان و مردم روبه رو خواهند شد.

جنبش عدالت خواه دانشجويي ضمن تاكيد بر تسریع در روند تحريم صادرات نفت به اروپا و ضرورت  انعقاد قراردادهاي مجدد، با كشورهاي مستقل، معتقد است می‌بایست امکان تهدید توسط کشورهایی که می‌خواهند با تحریم، ما را تهدید و مردم فداکار ایران اسلامی را تحت تاثیر قرار دهند، سلب نمود.

بنابراین از مجلس و دولت انتظار داريم در مدت زمان بسيار كوتاه و حداكثر تا  انتهاي اين هفته اين اتفاق رخ دهد. جريان دانشجويي اين اطمينان را به مسئولين مي دهد كه مردم ما، با گذشت 32 سال از انقلاب اسلامی ایران، نشان داده‌اند در مقابل هرگونه تهدید و فشارهای خارجی، در جهت حفظ عزت و اقتدار اسلامی ایستادگی و صبر و مقاومت دارند. همه‌ این صحبت‌ها در شرایطی است که ما نه در دوران شعب ابی طالب، بلکه در دوران فتوحات فتح و خیبر و دوران عزت اسلامی هستیم و در قرنی که  دوره احياي قدرت اسلام است، این اقدام کمترین اقدامی است که در این راستا از مسئولین بیدار جمهوری اسلامی ایران انتظار می‌رود.

به امید ظهور عدالت گستر گیتی

جنبش عدالتخواه دانشجویی