باید حرف مردم را با رشد محوری پیوند زد

یک لیست جبهه پایداری و یک لیست ۸+۷ که باید به یکی از اینها رای بدهیم؛ رای ندهیم یا فتنه می‌آید یا جریان انحرافی!این بلایی است که دارند سر جریان آگاهی محوری انتخابات می آورند

محمد جعفری نژاد با حضور در میزگرد دانشجویی که با حضور نمایندگان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، دفتر تحکیم وحدت، بسیج دانشجویی و جنبش عدالتخواه دانشجویی در دهمین اردوی آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر و در مشهد مقدس برگزار شده بود، به تحلیل دعواهای سیاسی گروه‌های سیاسی و نتیجه آن بر مردم پرداخت.

 جعفری‌نژاد با اشاره به نحوه ورود جنبش دانشجویی به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: ابتدا باید نگاه خودمان را نسبت به مقوله انتخابات روشن کنیم؛ سپس به تبیین جایگاه و نقش جنبش دانشجویی بپردازیم

 وی با بیان اینکه نگاه ما در انتخابات این است که انتخابات یک فرصت است گفت: به این معنا گاهی وقت‌ها عده‌ای هستند که انتخابات را تهدید می‌بینند اما در نگاه امام و رهبری انتخابات یک فرصت است، فرصتی برای باز خوانی آرمانهای انقلاب. گاهی اوقات در طول سال در دعواهایی که اتفاق می‌افتد فرصت نمی‌شود که ما باز گردیم و یک باز خوانی را نسبت به اصول داشته باشیم و این پذیرش نه در مردم ایجاد شده و نه در خواص جامعه و نه در خواص حزب اللهی.

 وی افزود: در فضای انتخابات اتفاقی که می‌افتد این است که زمینه آماده می‌شود هرچند که باز تعریف گفتمان انقلاب نیازمند یک پرسه بلند مدتی است لکن در این چند ماه که مانده تا انتخابات زمینه به شدت مناسب می‌شود و این طرح مجدد مبانی انقلاب باعث می‌شود که ما بتوانیم روی اصول تاکید داشته باشیم و نگذاریم که این اصول فراموش شود. متاسفانه این فرصت را برخی اوقات عملکرد خواص به تهدید تبدیل می‌کند.

 جعفری‌نژاد عنصر دوم مورد تاکید در فضای انتخابات  را رشد محوری دانست و ادامه داد: فضای انتخابات باید به گونه‌ای باشد که ما زمینه رشد را برای مردم ایجاد نماییم این عمل باعث خواهد شد که بتوانیم به عملکرد مردم جهت بدهیم و در واقع به سمت رشد مردم گام برداریم چرا که  عنصر اصلی در انتخابات  خود مردم هستند و باید در این فضا رشد مردم محور قرار بگیرد.

 جعفری‌نژاد با نقد روند موجود گفت: با توجه به این مطالب می‌توان یک آسیب‌شناسی کرد؛ آیا این نگاه فرصت محور در انتخابات ما وجود دارد؟ آیا مردم در راس این محور قرار می‌گیرند؟ آنچه که در این پرسه‌ها دارد اتفاق می‌افتد و جنبش دانشجویی هم به سمت این جریان می‌رود این است که اولین بحثی که پیش می‌آید بحث ۸+۷ و جبهه پایداری فلان و فلان است. اگر مردم شرکت نکنند چی؟ اگر فلانی رای بیاورد چی؟ این غولهایی است که ما در انتخابات‌ها می‌سازیم ، غول اصلاح طلب و غول ضد انقلاب و … .در یک برهه‌ای همه این‌ها را سر بریدیم و رسیدیم به غول جریان انحرافی. ما همه مقولات رشد و فرصت و مردم را کنار گذاشتیم و خواص را هم چند دسته کردیم. یک سری اهالی فتنه شدن که حذف شدند یک سری ساکتین فتنه بودند که باید امروز حذف شوند  و گروهی دیگر جریان انحرافی هستند! که به نظر بنده آن‌ها جریان نیستند بلکه گروهک هستند و یک گروه دیگر هم خواص بی‌بصیرت هستند؛ پس کی می‌ماند؟ یک لیست جبهه پایداری و یک لیست ۸+۷ که باید به یکی از این دو لیست رای بدهیم؛ رای هم ندهیم یا فتنه می‌آید یا جریان انحرافی. این بلایی است که دارند سر جریان آگاهی محوری انتخابات می آورند و آن را به تهدید تبدیل می کنند

 وی در ادامه به مواضع تشکل جنبش عدالت خواه اشاره کرد و گفت: در کل جنبش عدالت خواه با جبهه بندی و حزب بندی مشکل دارد لذا باید تکلیف را روشن کنم که بعدا نگویند فلانی فلان گروه را زد.

دبیر جنبش عدالتخواه  با اشاره به نقش مردم در انتخابات و حضور حداکثری گفت: مردم باید ببینند که حرفشان گفته می‌شود؟ اگر شما از مردم حرف بزنید آن‌ها پای کار نظام می‌آیند و به اشخاص و گروه‌ها کار ندارند. افتخار انقلاب اسلامی این است که امام یک سیستم را آورد که مردم در آن نقش مهمی داشته باشند در حالی که این لیست بازی‌ها و حزب بندی‌ها پازل غربی است. شما اگر بحث حضور حداکثری دارید، حرف مردم را بزنید. بروید یک نمودار بگیرید ببینید که در انتخابات‌هایی که حضور مردم حداکثری بوده است دلیل چه بوده؟ البته باید حرف مردم را با رشد محوری پیوند زد.

 وی افزود: درد مردم در کف خیابان و در حضور بین خود مردم به دست می‌آید نه توسط تحلیل بی‌مورد برخی سیاسیون که بیایند بگویند فلان جریان و گروه نیاید مردم پای کار نمی‌آیند. مردم خودشان می‌دانند با سیاسیونی که خلاف بروند چه کار کنند همانطور که در ۹ دی این کار را انجام دادند.

 جعفری‌نژاد با بیان اینکه جنبش دانشجویی باید برود میان مردم و درد آن‌ها را بگوید اذعان داشت: در صحیفه نور هم که شما نگاه می‌کنید می‌بینید دو کلمه بسیار تکرار شده، یکی اسلام و دیگری مستضعفین و امام با این کار دارند به ما شاخص می‌دهند؛ امام می‌گوید به نمایندگانی رای بدهید که طرفدار اسلام پا برهنگان و مستضعفین، اسلام محرومین ، اسلام سیلی خوردگان تاریخ تلخ و شرم آور محرومیت ها، اسلام پاک طینتان عارف ، اسلام عارفان مبارزه جو  و… هستند؛ این امام است که می‌گوید شما مردم و مستضعفان ولی نعمتان ما هستید و می‌گوید تنها کسانی با ما می‌مانند که طعم تلخ محرومیت را چشیده باشند؛ می گوید همواره طرفداران اسلام ناب محمدی (ص) از مال دنیا بی‌بهره‌اند و از طرف دیگر می‌گوید که به طرفداران اسلام فرصت طلبان، اسلام راحت طلبان و سرمایه داران و  زر اندوزان حیله گر و ساست مداران بازیگر و مقدس مآبان بی هنر رای ندهید

 جعفری‌نژاد افزود: من جایی بودم این‌ها را می‌گفتم یکی بلند شد و گفت که این‌ها قدیمی شده است جدید تعریفش کنید اما دیدیم که حضرت آقا در نماز جمعه تهران همین حرف ها را گفت  که یکی از نقص های ما این بود که رفتیم به دنبال دنیا و اشرافی‌گری. جنبش دانشجویی باید بیاید و این حرف‌ها را بزند و دوباره این گفتمان را در جامعه باز نشر دهد.

 وی در ادامه اذعان داشت: یک جا یک سری از افراد آمدند و از جبهه پایداری و لیست‌های مختلف گفتند و نوبت به من که رسید من شروع کردم بندهای قطع نامه را خواندم . مردم نمی‌دانید چه کار می‌کردند و بعد از جلسه آمده بودند به بنده می‌گفتن این حرف‌ها را باز بزن و من می‌گفتم این حرف‌های من نیست حرف امام است که در قطع نامه آمده است. حرف‌های آقا را بررسی کنید می‌بینید که حضرت آقا چه قدر از این احزاب حرف می‌زنند و چه قدر از مردم می گویند  و حرف آن‌ها را تحلیل می‌کنند؟ این حرف‌ها را فقط جنبش دانشجویی می‌زند. در این راستا باید پرسید که اولویت‌های مجلس آینده چیست؟ آقای فلانی کجای مجلس می‌خواهید بروید؟ برنامه هایتان چیست؟  اولویت‌هایتان  چیست؟ آسیب‌ها کجاست؟