رفتن به بالا

انتخابات علاوه بر طریقیت ، موضوعیت هم دارد

 به گزارش عدالتخواهی ، محمد جعفری نژاد دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی با حضور در میزگرد اتحادیه های دانشجویی در شهر یزد به تبیین مواضع جنبش عدالتخواه پیرامون بحث انتخابات پرداخت.

وی در مقدمه صحبت هایش با اشاره به فرآیند شکل گیری انقلاب اسلامی در زمانی که لیبرالیسم خودش را یکه تاز دنیا می دید و در زمانی که بیان میشد خدا مرده است و دین افیون توده هاست گفت: انقلاب اسلامی ایران داعیه گفتمان جهانی داشته و خودش را محصور در مرزهای جغرافیایی نمی بیند و به تعبیر حضرت امام (ره) ما انقلابمان را به دنیا صادر خواهیم کرد و اسلام است که قله های جهان را فتح خواهد نمود. لذا انقلابی که قرار است در دنیا تحول آفرین باشد نباید در فرآیند مدیریتی خود به حداقل ها کفایت کند و فقط در فکر حفظ روند موجود باشد بلکه باید روز به روز به سمت آرمانهایش گام های بزرگ تری بردارد.

جعفری نژاد که صحبت هایش را با جملاتی از حضرت امام پیرامون ویژگی های نمایندگان مجلس و طرفداری آنها از اسلام ناب محمدی (ص) شروع کرده بود بیان داشت: یکی از وظایف حکومت اسلامی این است که روز به روز مردم را به سمت تعالی سوق دهد و رشد مردم را محور کارهای خویش قرار دهد. وی با بیان اینکه در نگاه ما انتخابات یک فرصت عظیم برای بازخوانی آرمانهای انقلاب و جلوگیری از به انحراف رفتن آن است افزود : علاوه بر نگاه فرصت محور به انتخابات ، باید آگاهی محوری و رشد مردم اصل قرار گیرد چرا که انتخابات تنها طریقیت ندارد بلکه موضوعیت هم دارد.

این فعال دانشجویی اشاره کرد فرصت انتخابات باید زمانی باشد که آرمانهای انقلاب یادآوری شده و مردم با اولویت ها و نیازهای اساسی کشور آشنا شوند اما متاسفانه آنچه در واقعیت امروز انتخابات های ما مشاهده می شود این است که نقش مردم فرعی است و تنها گرفتن رای از آنها ، آن هم به هر شیوه ای اصالت دارد. امروز مهم نیست که مردم چگونه رای می دهند بلکه مهم این است که کاندیدای مورد نظر حزب و لیست ما رای بیاورد.

دبیر جنبش عدالت خواه دانشجویی با بیان اینکه باید دید این لیست ها بر چه مبنایی بسته شده و اصول حاکم برآنها چیست افزود: امروز متاسفانه نگاه حداقلی باعث شده تا تنها ملاک لیست بندی ها نوع موضع گیری پیرامون جریان فتنه و جریان انحرافی باشد. آقایانی که دم از وحدت می زنند بدانند که اولا وحدت باید بر سر مبانی باشد نه از سر تبانی. ثانیا ترویج وحدت بوسیله ایجاد وحشت از لولوهایی مثل اصلاحات و گروهک انحرافی نباشد و ثانیا آقایان پاسخ دهند که چرا مدعیان وحدت خود به نفع افراد اصلح کنار نمی روند.

جعفری نژاد با اشاره به اینکه صالحی که بداند اصلح در میدان است و به نفع او کنار نرود نه تنها صالح نیست بلکه خائن است گفت: اگر دغدغه حضور حداکثری داریم حرف مردم را بزنیم و فریاد انها را برسانیم بعد ببینیم حضور حداکثری می شود یا نه. تا زمانی که مشغول دعواهای کثیف سیاسی باشیم جز دلسرد کردن مردم اتفاق دیگری نمی افتد.

وی در پایان و در پاسخ به سوالات دانشجویان از موج ملی گرایی ایجاد شده ابراز نگرانی کرد و افزود: آقای جوادی می گفتند ما هرکجای جبهه که می رفتیم همه اش حسین حسین و علی علی بود و خبری از یار دبستانی من و وطنم وطنم نبود. به تعبیر حضرت امام (ره) جنگ ما جنگ عقیده است و جغرافیا و مرز نمی شناسد.